Gösterim: 1.261
Eklenme: 28 Aralık 2009
Saat: 16:14
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda SuperB

Türkiye’de satışa sunulduğundan bu yana büyük beğeni toplayan Skoda Superb’in, 170 HP motor donanımına sahip yeni modeli Türk kullanıcısının beğenisine sunuldu.

2.0 TDI 170 HP Common Rail yüksek teknoloji ürünü motor ile güçlendirilen yeni Superb‘nin en önemli özelliği önceki nesil dizel motorlara göre yüksek performans göstermesi ve daha ekonomik olması.

Superb modelleri arasında motor seçeneklerinin çeşitlenmesi yönünde önemli bir adım olarak görülen 170 HP Common Rail enjeksiyon sisteminin ayırt edici özelliklerinden biri de dizel motorlar arasında sessizliğiyle öne çıkması.

Türkiye pazarına 125 HP ile 160 HP arasında değişen iki benzinli ve bir dizel motor seçeneğiyle giren Superb, yeni nesil Common Rail enjeksiyon sistemiyle donatılan 2.0 TDI 170 HP motor seçeneğiyle bir dönemin öncülüğünü yapmaya hazırlanıyor. Yakıt tüketimi, yüksek performansı ve sessizliğiyle benzerleri arasından öne çıkan Superb 170 HP makul fiyatıyla da kalitenin uygun fiyatlara alınabileceğini gösteriyor.

Alman Bild dam Sonntag Dergisi tarafından “2008 Yılı Altın Direksiyon Ödülü”ne layık görülen Superb, yeni 170 HP motor donanımıyla diğer Superb modellerinde olduğu gibi konfor ve fonksiyonellikle donattığı ferah iç tasarımı ile sınıfının en hacimli aracı olma özelliğini taşıyor.

Boyutların prestijli üst sınıf araçların üstünde olması özellikle arka koltukta oturanlara olağanüstü geniş oturma alanı ve diz mesafesi sağlıyor. Euro-Ncap testlerinde 5 yıldız alan Superb, ön ve arka koltuklarda seyahat eden yolcuların güvenliğini standart olarak sunduğu 6 hava yastığı ile sağlarken, opsiyonel olarak sunduğu sürücü diz hava yastığı ve arka yan hava yastıkları ile güvenlik standardını en yüksek düzeye çıkarıyor.

AFS Sistemiyle, ön far lambaların ışığının geometrisini değiştirmeye imkan tanırken, değişik sürüş durumlarına uymak için aracın önündeki ışıklandırmayı değiştiriyor. Böylece sürücünün önüne çıkan engeller, mevcut sistemlere göre daha hızlı, zamanında ve esnek bir şekilde fark edilebiliyor ve reaksiyon gösterilmesine imkan tanıyor.

Skoda mühendisleri tarafından geliştirilerek patenti alınan benzersiz bir bagaj açma sistemi “TWINDOOR” da Skoda Superb 170 HP’de standart olarak yer alıyor. Bu akıllı ve kullanışlı çözüm, istendiği takdirde sadece arka bagaj kapağını açıp aracın içine küçük malzemeleri koymaya imkan tanırken, ayrıca istenirse de bagajın arka camı da dahil olmak üzere bütün bagaj kapısının açılmasını sağlıyor.

Skoda’nın yeni ve üstün teknolojilerle geliştirilen 2.0 TDI 170 HP Common Rail motor seçeneğine sahip yeni Superb modeli 79.990 TL’den başlayan özel tanıtım fiyatları ile Skoda Showroomlar`ında yerini aldı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com