Gösterim: 872
Eklenme: 3 Ocak 2009
Saat: 10:53
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Maserati GranTurismo S

Ülkemizde Fer-Mas tarafından temsil edilen İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin global satışları bir önceki yıla göre % 17’lik artışla 8 bin 600 adete ulaştı. Maserati, A.B.D ekonomisinin yaşadığı sorunlu döneme karşı en yüksek satış adetlerine Kuzey Amerika pazarında (A.B.D. ve Kanada) elde etti. Bu pazarı ise İtalya ve İngiltere takip ederken, 2007 yılının ardından 2008 yılında da rekor satış adetlerine ulaşılmasında yenilenen Quattroporte modeli kadar daha güçlü motor seçeneğiyle donatılan GranTurismo modeli de etkili oldu.

2008 yılında yenilenen dört kapılı sportif lüks sedan modeli Quattroporte ile birlikte yeni nesil lüks coupe modeli GranTurismo’nun 4.7 litre silindir hacimli versiyonunu satışa sunan Maserati, 2007 yılının ardından 2008 yılında da tüm zamanların en iyi satış adetlerine ulaşma başarısını gösterdi. 2007 yılına göre % 17’lik artışla global çapta 8 bin 600 adetle, tarihindeki en yüksek yıllık satış performansı sonucuna imza atan Maserati, özellikle geçtiğimiz yılın ilk 9 dokuz ayında da 596 milyon Euro’luk gelir elde etti. Dünya çapında süper lüks segmentinin % 15 civarında daraldığı bir dönemde satışlarını arttırma başarısı gösteren Maserati, yaşadığı ekonomik sorunlara rağmen en yüksek satış adetlerine Kuzey Amerika pazarında (A.B.D. ve Kanada) ulaştı. Maserati’nin küresel anlamda elde ettiği rekor satış başarısında ön plana çıkan diğer ülkeler ise sırasıyla İtalya, İngiltere, Almanya ve Japonya oldu. 2008 yılında ise Türkiye’de ise toplam 17 adet Maserati satıldı.

Maserati’nin yeni S Model Serisi!

İtalyan lüks ve yüksek performanslı spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranTurismo ve Quattroporte modellerinin S model versiyonları, göz alıcı tasarımı ve üstün sürüş özelliklerinin yanı sıra günlük hayata uygun kullanım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. Maserati GranTurismo S’te 4.7 litre silindir hacimli ve 440 HP güç üreten V8 motora yer verilirken, sportif lüks sedan Maserati Quattroporte S’in kaputu altında ise aynı motorun 430 HP’lik versiyonu kullanılıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com