Gösterim: 1.067
Eklenme: 3 Mart 2010
Saat: 12:24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Renault Wind

Renault otomobilin insanoğlu için yeniden bir ilerleme aracı olması için herkes için ulaşımda öncü olmayı amaçlıyor. Bu çerçevede, Cenevre Fuarı marka için, tasarım, performans ve yeniliği bir araya getiren ve fiyatlarıyla da erişilebilir tutku otomobilleri geleneğini yeniden canlandırmak için bir fırsat oldu.

Renault dünya prömiyerinde iki üstü açılır model tanıtıyor : Yeni Renault Mégane Coupe-Cabriolet ve Renault Wind.
Lider markanın C segmentindeki ardı ardına 4. cabriolet modeli. « Baştan çıkaran » tasarımı coupe’lerin şıklığını cabriolet’lerin verdiği keyif duygusuyla bir arada sunuyor. İkincisi ise roadster dünyasında yeni bir rüzgâr estiriyor. Eğlenceli ve yaratıcı Renault Wind günlük olarak kullanılabilecek bir coupe roadster.

Yeni GT ve GT Line versiyonları Mégane gamına soylu ve seçkin bir hava katıyor: Dışardan bakıldığında, araca daha agresif ve sportif bir görünüş, içine ise, şasi ayarları ve motor seçeneklerinde olduğu gibi, tamamen sportif bir ambiyans hakim.
Yine tutku ve heyecan yönünden, « French Touch » Gordini versiyonu şimdi de Clio Renault Sport’a el attı. Karakteristik iki beyaz şeritli mavi renk bundan böyle Twingo Gordini R.S. ve Clio Gordini R.S.’nin vitaminli motorlarının üzerini örtecek.

Yaşamı Değiştirelim, Otomobili Değiştirelim: Yarınların Mobilitesi Bugünden Başlıyor

Çevreyi koruma çalışmalarını hızlandıran Renault Renault eco² programının ilerleme durumu hakkında bilgi sunuyor. « Drive the Change » veya « OTOMOBİLİ DEĞİŞTİRİYORUZ, HAYATI DEĞİŞTİRİYORUZ », özellikle Renault’nun, otomobillerinin ömür çevrimlerinin her aşamasında çevresel etkilerini azaltma yönündeki değişmez stratejisini simgeliyor (üretim, kullanım ve ömür sonu).

Bunun yansıması olarak Renault çevreye saygılı ve geniş kitlelerin ulaşabileceği nitelikte araçlar sunmayı hedefliyor.

Bunun için Renault iki temel eksene dayanıyor:
– Termik motor ve şanzımanlarda yeni teknolojiler:
– Efficient Dual Clutch (EDC), Renault otomatik vites kutusu konforunu manuel vites kutusunun tutumluluğu ve tepki gücü ile birlikte sunuyor
– Renault gamı Twingo (94 g), Clio (98 g), Mégane (114 g), Scénic (125 g) ve Laguna (122 g) ile CO2 emisyonlarında ilerlemesini sürdürüyor.

– 2011’den itibaren elektrikli araçlarda benzeri görülmemiş bir yatırım hamlesi
2015 ufkunda, Renault CO2 emisyonlarında Avrupa’da liderliği hedefliyor.

2011’den İtibaren Sıfır Salımlı Bir Ürün Gamı

Gerçek bir çığır açıcı çözüm olan elektrik araç herkesin Sıfır Salımlı* ulaşıma erişmesine ve çevreyi koruma alanında gerçekleştirilen ilerlemelere saptayıcı şekilde katkıda bulunmasına olanak sağlıyor. Renault-Nissan İttifakı kullanımda sıfır salımlı araçların kitlesel satışında liderliği hedefliyor.

2011 yılında herkesin erişebileceği Renault Z.E. elektrikli araçların seri olarak üretilip satışının başlayacağı bir yıl olacak :

– Renault Twizy Z.E. : İki kişilik küçük şehir modeli. %100 elektrikli, %100 pratik ve %100 yenilikçi bir ulaşım çözümü
– Renault Kangoo Z.E. : Çevreye saygılı profesyonel müşteriler için Sıfır Salımlı* çözüm
– Renault Zoe Z.E. : sıfır salım*, maksimum huzur
– Renault Fluence Z.E., teknolojik, ferah ve göz alıcı sedan

2009 Frankfurt Fuarından sonra, otomobil severler Cenevre’de Renault’nun Sıfır Salımlı* ürün gamında ipuçları veren dört kavram modelden üçüyle tanışma fırsatı bulacaklar

RenaultTwind Roadster Dünyasında Yeni Bir Rüzgar

Renault 3,83 m uzunluğunda 2 koltuklu yaratıcı bir açılır tavan sistemine sahip olan yeni coupé roadster modeli Renault Wind’i Dünya prömiyerinde tanıtıyor. Son derece süratli bir şekilde açılan yenilikçi elektrikli tavan konsepti ile, Renault Wind açık havada sürüş tutkunlarına yeni keyif perspektifleri sunuyor.
Renault Wind, hem seçkin hem de günlük kullanımda pratik olan, kompakt ve üstü açılır bir araç arayışındaki bir müşteri kesimine hitap ediyor.
Kompakt ölçüleri sayesinde şehir içinde son derece çevik olan Wind, tavan konumu ne olursa olsun, 270 dm3 VDA sabit bagaj hacmi sunan kendi sınıfında tek modeldir. 2010 Cenevre Fuarında dünya prömiyerinde tanıtılacak Renault Wind bu yazdan itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Yeni Renault Megane Coupe Cabriolet: Coupe Şıklığı, Cabriolet Keyfi

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, yenilenen ve şimdiden 5 farklı kasa tipinden oluşan Mégane ailesini taçlandırdı. « Göz kamaştıran » tasarımı coupe’lerin şıklığı ile cabriolet’lerin verdiği kullanım keyfini bir arada sunuyor.
Öncüsünün başarısını sağlayan unsurlarla – camlı büyük tavan ve zengin donanım yelpazesi- güçlenen yeni Mégane Coupe-Cabriolet müşterilerine sunduğu ilave özelliklerle daha da ileri gidiyor:
• İleri konumlu ön cam ve arka kafalıkların arkasına yerleştirilmiş cam rüzgâr siperi ile açık havada güven içinde daha fazla sürüş keyfi,
• Takviye edilmiş şasi ve yeni elektrikli direksiyon sayesinde üst düzey sürüş özellikleri,
• Biri çift kavramalı yepyeni otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch) ile eşleşen zengin motor seçenekleri,
• Özel tasarımlı sportif iki versiyon : GT Line ve GT
• Parlak siyah ve yarı mat krom renkli dış kaplamalarla özenli detay işçilik kalitesi. •

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, Fransa’da Renault’nun Douai fabrikasında, Scénic ve Grand Scénic’in yanı sıra üretiliyor. Bu şekilde, Mégane programının başlangıcından beri edinilmiş olan bütün bilgi birikiminden ve önceki Mégane Coupe-Cabriolet kuşağının montaj deneyiminden yararlanıyor.

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, 2010 ilkbaharında satışa sunulacak.

Clio Gordini RS: Bir Gordini Bir Başka Gordinin’nin Habercisi Olabilir

Renault Sport’un « cep roketi» Twingo Gordini R.S. lansmanından sonra, Renault 2010 Cenevre Fuarında yeni Clio Gordini R.S. modelini tanıtıyor.
Clio Gordini R.S. sayıları gittikçe artan, özel bir model arayışında olan sürücülerin beğenisini kazanmak için Gordini dünyasının kodlarını modern bir biçimde yeniden yorumluyor ve « French Touch » versiyonunu sunuyor:

• Gerek düşük devirde gerekse kırmızı bölge civarında yüksek performanslı, 203 hp güç ve 215 Nm tork üreten 2.0 16v motor,
• Bu yüksek gücü yola aktarmak için Renault Sport şasi,
• Özel dizaynlı tasarım : Aracın dışında Malta Mavisi ve iki efsanevi bant, içinde deri, lake siyah ve metalin uyumlu karışımı,
Clio’nun sınıfında referans olmasını sağlayan üst sınıf modellere yaraşan donanımlar : Eller serbest kart, IQ Routes™ fonksiyonlu Carminat TomTom®, hız sabitleyici ve sınırlayıcı, bütün konfor otomatik işlevleri (otomatik çalışan cam silecekleri ve farlar…).

• Clio Gordini R.S. Avrupa’da 2010 Haziran ayından itibaren satışa sunulacak.

GT ve GT Line: Megane Ailesini Tamamlayan 2 Yeni Sportif Versiyon

Mégane ailesi iki yeni sportif versiyonla zenginleştirildi : Renault Sport Technologies tarafından geliştirilen GT ve GT Line. Amaçları : Renault Sport Technologies know-how’undan yararlanarak otomobilde keyif ve sportifliği geniş kitleler için ulaşılır kılmak.
Hatchback, coupe, station-wagon ve coupe-cabriolet kasalarıyla sunulan bu iki versiyon özel sportif özellikler içeriyor :

– Daha sportif şasi ayarları,
– Yeniden çizilen ön ve arka tamponlar,
– Celsium 17’’ (GT Line) veya Jetow 18’’ (GT) jantlar,
– Özel GT döşemeli Mégane R.S.’ten devralanın takviyeli bel dayanaklı spor koltuklar,
– Alüminyum pedal takımı ve parlak karbon aksamlarla vurgulanan koyu karbon ambiyans,
– Ön panjur ve arka bagaj üzerinde özel amblem.

Daha sportif olan GT versiyonu sadece benzinli TCe 180 motor ve güçlü ve yüksek torklu Diesel dCi 160 motor ile sunuluyor. Bunlara ilaveten Mégane R.S.’in bazı şasi aksamlarını devralıyor. Dynamique donanım düzeyi bazında geliştirilen GT Line versiyonu ise Mégane Coupé Sport şasisi ile dCi 110 FAP (114 g CO2 / km) gibi çevreci ve ekonomik motorlara sahip, bu versiyon bundan böyle yepyeni çift kavramalı otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch) ile donatılıyor. Mégane GT ve GT Line versiyonları 2010 Haziran ayından itibaren satışa sunulacak.

Motor Teknolojileri: Renault Yarınların Ulaşım Teknolojilerini Hazırlıyor ve 0 CO2 Emisyonunu Hedefliyor

Renault grubu otomobilin ömür çevriminin her etabında çevreye olan etkilerini azaltma yönündeki değişmez stratejisini simgeleyen (üretim, kullanım ve ömür sonu ) Renault eco² çevre programını sürdürüyor. Bunun yansıması olarak Renault çevreye saygılı ve geniş kitlelerin ulaşabileceği nitelikte araçlar sunmayı hedefliyor.
Renault CO2 emisyonlarında 2015 ufkunda Avrupa’da liderliği hedefliyor ve bu amaçla iki temel eksene dayanıyor:

Çıkarılan yeni teknolojiler sayesinde ürün gamındaki termik motorlu araçların CO2 salımlarının azaltılması

Renault Cenevre Fuarında aşağıdaki yeniliklerini tanıtıyor:
1. Yeni Efficient Dual Clutch (EDC) vites kutusu : Bu kuru çift kavramalı otomatik vites kutusu manuel vites kutularıyla elde edilenlere benzer tüketim ve CO2 emisyonlarının sergilenmesine olanak veriyor. Geçtiğimiz Frankfurt Fuarında tanıtımı yapılan bu vites kutusu ilkbaharda yeni Mégane ailesinde kullanılacak.

2. Beş yıldız modelde net şekilde düşürülen CO2 salımları.
– Twingo dCi 85 Renault eco2 : 94 g CO2 / km
– Clio dCi 85 Renault eco2 : 98 g CO2 / km
– Mégane dCi 110 EDC Renault eco2 : 114 g CO2 / km
– Scénic dCi 95 Renault eco2 : 125 g CO2 / km
– Laguna dCi 110 Renault eco2 : 122 g CO2 / km

Elektrikli motorlarda benzeri görülmemiş bir yatırım hamlesi

Gelecekteki elektrikli modellerinde kullanmak amacıyla Renault-Nissan İttifakı aynı zamanda 15 kW – 70 kW (20 hp – 95 hp ) güç dilimini kapsayacak olan %100 elektrikli bir motor gamı geliştiriyor.

Bu motorlarla 2011’den itibaren satışa sunulacak olan eksiksiz bir Sıfır Salımlı* araç gamı donatılacak.

2011’DEN İTİBAREN %100 ELEKTRİKLİ & SIFIR SALIMLI* EKSİKSİZ BİR ELEKTRİKLİ ARAÇLAR GAMI Elektrikli araç herkes için Sıfır Salımlı* ulaşım olanağı sunan çığır açıcı bir çözümdür. Renault, eco² çevre politikası ile uyumlu olarak, Renault Z.E. elektrikli araçları çevre alanında saptayıcı gelişmeler sağlamak üzere kitlesel olarak ticarileştirmeye dönük olarak tasarlanmaktadır.

Bu köklü değişim özellikle CO2 salımlarına dayanan vergi teşvikleri ve bu elektrikli ulaşım biçimine gerekli altyapıların geliştirilmesi yoluyla şimdiden dünya çapında siyasi iradeler ile desteklenmektedir.

2011 herkesin ulaşabileceği Renault elektrikli araçların seri olarak üretilip ticarileştirilmeye başlanacağı bir yıl olacak.

– Renault-Nissan İttifakı Sıfır Salımlı* araçların kitlesel satışında liderliği hedefliyor*.

Kendi değerlerine sadık kalan Renault, iç mekân genişliği, konfor, kalite ve güvenlik konusunda Marka’nın standartlarını karşılayan elektrikli araçlar sunuyor. Buna paralel olarak, Renault, Sıfır Salımlı* Renault araçları piyasaya sürüldüklerinde hizmete alınacak şarj altyapıları üzerinde çalışıyor. Geniş kitlelere dönük elektrikli aracın gerçek olması için, Renault-Nissan İttifakı hükümetlerle, enerji kurumlarıyla ve Better Place gibi diğer çözüm ortaklarıyla çok sayıda işbirliği anlaşması imzaladı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com