Gösterim: 1.241
Eklenme: 4 Ekim 2010
Saat: 13:37
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Renault Dezir

Eksiksiz bir elektrik motorlu araç gamı sunan Renault, otomobil tasarımında ve kullanımında yeni bir çığır açıyor. %100 elektrikli araç herkes için kullanımda Sıfır Salımlı ulaşım olanağının sunulmasını sağlayan tek çözümdür. Renault eco² çevre politikası ile uyumlu olarak, Renault Z.E. elektrik motorlu araçları çevre konusunda devrimsel nitelikte ilerlemeler sağlamak üzere büyük miktarlarda satışa dönük olarak geliştirildi.
2011 ortalarında satışa sunulacak olan ürün gamının ilk iki modelinin fiyatları (batarya hariç), vergi teşviki sağlayan ülkelerde eşdeğer termik versiyonlarla, daha önce açıklanmış olduğu gibi, karşılaştırılabilir düzeydeler.

Renault Fluence Z.E.:
• Fransa’da anahtar teslimi 21 bin 300 €’dan itibaren (batarya hariç, 5 bin €’luk vergi teşviki dahil),
• Avrupa’da (batarya hariç) yürürlükteki KDV’ye göre, vergi teşviki hariç yaklaşık 26 bin € anahtar teslimi fiyatla satılacak.

Renault Kangoo Express Z.E.:
• Fransa’da net 15 bin €’dan itibaren (batarya hariç , 5 bin €’luk vergi teşviki dahil),
• Avrupa’da net 20 bin €’dan itibaren satılacak (batarya hariç, vergi teşviki hariç).

Bu satış fiyatına bataryanın kira bedelini içeren bir abonman ücreti de ekleniyor:
• Renault Kangoo Express Z.E. için net 72 €
• Renault Fluence Z.E. için net 79 €

Bu fiyatların açıklanmasıyla Renault, Kangoo Express Z.E. ve Renault Fluence Z.E. rezervasyonlarını açıyor.

Renault, aynı zamanda diğer iki %100 elektrik motorlu modelini de tanıtıyor: Renault Twizy ve Renault ZOE Preview. Renault, bu araçlarla 2011 yılının ikinci yarısında ve 2012 ortalarında satışa sunulacak olan seri modelleri temsil eden tasarımı günışığına çıkarıyor.

Değerlerine bağlı olan Renault, kalite, güvenlik, iç mekân genişliği ve konfor alanlarında markanın standartlarına uygun elektrik motorlu araçlar sunacak. Buna paralel olarak, Renault, Renault Z.E. modellerinin pazara sunulması aşamasında uygulamaya konacak olan şarj altyapılarının geliştirilmesi konusunda da çalışmalar yapıyor. Geniş halk kitlelerinin kullanımına dönük elektrik motorlu aracın gerçek olması için, Renault-Nissan İttifakı, kamu kurumları, enerji şirketleri ve örneğin Better Place gibi diğer çözüm ortaklarıyla çok sayıda işbirliği anlaşmaları imzaladı. Bugün itibariyle dünyada toplam 63 anlaşma imzalandı.

Renault’nun Renault Z.E. ürün gamı, 2011 ortasında satışa sunulmasından önce bile yollarda görülebilecek. Bu yılın sonundan itibaren ve 2011 ortasında halka satışına kadar, Renault çözüm ortaklarının hizmetine 600’ün üzerinde prototip araç verecek ve bu araçlar 10 ülkede pilot operasyonlar çerçevesinde test edilecek.

TASARIMDA DÖNÜM NOKTASI

Laurens van den Acker’in yönettiği ilk proje, DeZir, Renault Design bölümünün yeni vizyonunu simgeleyecek olan bir dizi konsept modelin başlama vuruşunu oluşturuyor. Bu sportif hevesli konsept model, Markanın gelecekteki modellerinin tasarım temellerini de atıyor. Konsept model DeZir, Renault’nun üç kilit sözcük ile özetlenebilecek daha coşkulu bir tasarıma doğru yönelişini imzalıyor: Yalın, Göz alıcı, Sıcak. Baştan çıkaran hatları ve koyu kırmızı rengiyle, DeZir otomobil tutkusunu ifade ediyor. Elektrikli motor ile donatılan Renault DeZir, çevreye saygı ile otomobil zarafetini bir araya getiriyor.

ÜST SEGMENTLER HAREKETLENDİ

Renault, Paris Otomobil Fuarı’nda üst segmentlerde yenilediği ürün gamının üç farklı yüzünü tanıtıyor:
• Renault Latitude: İç mekânında yepyeni konfor ve kullanım özellikleri sunan konfor ağırlıklı, büyük sedan.
• Yeni Renault Laguna: Sürüş keyfine öncelik veren çevik ve dinamik hatchback ve station-wagonlar yeni bir ön yüze kavuştular ve 4 tekerlekten yönlendirilen 4Control sistemini geniş tüketici kitleleri için erişilebilir kılıyor.
• Yeni Renault Espace: Bütün koltukları aynı konforu sunan büyük tek hacimlilerin lideri yeni LED’li farlarla ve yeni Carminat TomTom® Live navigasyon sistemi ile donatıldı.

Renault yeni büyük aile sedanının tanıtıyor. Kesinlikle yolcularının konforuna ve rahatına dönük Renault Latitude ile yepyeni konfor donanımları sunuluyor. Geniş iç mekân ve kabin sessizliği rahatlık hissine katkıda bulunuyor. Üst segment motor seçenekleri, Renault Latitude sürücüsünü uzun yolculuklara davet ediyor.
Dengeli orantıları, geniş boyutları, gücü ifade eden ön yüzü, sağlam ve dinamik arka bölümü ile Renault Latitude gösteriş ve zarafeti bir araya getiriyor. Güvenilirlikleri ve etkinlikleri ile kabul gören teknik temeller üzerinde geliştirilen bu yeni sedan, Renault’nun üst gam arzını zenginleştiriyor. Güçlü ve şık Latitude tüm boyutlarıyla konfora ve kalite hissine karşı duyarlı olan müşterileri hedefliyor. Renault Latitude, Avrupa’da 2011 başında, Türkiye’de ise Şubat ayında satışa sunulacak.

Yeni Renault Laguna, daha belirgin bir ön yüz, aralarında km’de 120 g CO2 salımı olan dCi 110 da olmak üzere daha çevreci Renault eco2 motor seçenekleri ile 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılıyor. 4 tekerlekten yönlendirmeli 4Control sistemi bundan böyle gamın merkezindeki versiyonlarda da sunuluyor ve dinamizmi geniş tüketici kitlelerin erişimine sunacak. Carminat TomTom® Live ve Bose Sound System® ile Yeni Renault Laguna her zamankinden daha çekici. En üst kalite, güvenilirlik ve güvenlik düzeyinde üretilen Yeni Renault Laguna Kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

Yeni Renault Espace, arkada oturan bütün yolculara eşdeğer bir konfor ve entegre kemerli koltuklar sunan yegâne tek hacimli olan Yeni Renault Espace, tasarım çekiciliğini ve özelliklerini güçlendirmek için Paris Otomobil Fuarı’ndan yararlanıyor. Bundan böyle LED teknolojisi ile donatılan yeni farları, yeni İnci Mavisi renk ile parlak siyah karoser parçalarına eşlik ediyor. Kabinde, Carminat TomTom® Live on-line navigasyon sistemi, (USB-jack) gibi yeni bağlantı özellikleriyle eşleşen 3D Sound by Arkamys® ve kirlenme önleyici Teflon® döşeme kaplaması ilk kez bu modelde kullanıldı.
Gamın merkezi motorları dCi 130 ve 150’nin CO2 salımları, özellikle sürtünmeler ve vites kutusu dişli oranları üzerinde yapılan çalışma ile, karma parkurda 190’dan 170 g / km düzeyine düşürülerek büyük oranda azaltıldı (-20g/km).

2011 ürün gamı başarılı versiyonları etrafında yeniden yapılandırıldı:
• Ön kafalıklara entegre iki adet 16/9 7’’ ekranlı bir DVD-DIVX okuyucuyu standart olarak sunan 25th versiyonu,
• Bel destekli bedeni saran koltukları ve özel Teflon® kaplamalı çok parlak siyah yeni iç döşemeleri ile canlı ve zengin donanımlı, gamın merkezinde yer alan Celsium versiyonu,
• Özel ve prestijli konumuna sadık Üst gam Initiale versiyonu.
Renault Espace yolcuları, böylece olağanüstü konfor, geniş oturma alanı, güvenlik ve aydınlık koşullarında yolculuk yapabilecekler.

Peki ya gerçek lüks yine Espace ise?

MOTOR TEKNOLOJİLERİ VE ÇEVRE TAAHHÜDÜ

Renault, otomobilin geniş kitlelerin hizmetinde bir özgürlük aracı olarak kalması için, herkes için sürdürülebilir ulaşımın öncüsü olmak istiyor. Bunun için:

• Ağırlık, aerodinamik ve sürtünmeler gibi otomobilin temel özelliklerinin sürekli olarak iyileştirilmesiyle,
• Termik motorlarda ve klasik aktarma sistemlerinde yeni teknolojilerin kullanılmasıyla,
• Kullanımda Sıfır Salımlı %100 elektrikli araçlara daha önce görülmemiş düzeyde çalışma ile, Renault CO2 salımları konusunda Avrupalı otomobil üreticileri arasında liderliği hedefliyor.

2010 Paris Otomobil Fuarı çerçevesinde, Renault yeni 1.6 dCi 130bg motoru ve otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch)yi tanıtıyor:

• Paris’te Dünya prömiyerinde yeni 1.6 dCi 130 motoru.
Tamamen yeni olan 1,6 litre silindir hacimli bu dizel motor zaman içersinde aşamalı olarak mevcut 1,9 dCi motorun yerini alacak. 1,9 dCi motora göre %16 azaltılan silindir hacmi sayesinde ve yenilikçi teknolojik çözümlerin uygulanmasıyla, yeni 1.6 dCi 130 motorun CO2 salımları 1.9 dCi motora kıyasla yaklaşık 30 g/km gibi önemli bir oranda, ve tüketimi de %20’nin üzerinde düşüş gösterdi. Renault, silindir hacmini küçültme (downsizing) uygulamasına, Stop & Start, Düşük Basınçlı EGR, Energy Smart Management, değişken swirl, gibi bu gam düzeyinde ender rastlanan bir dizi motor teknolojisini ekliyor.
Bu yeni güç ünitesi lansmanından itibaren öncüsünün performansına benzer performans ile 96 kW (130 bg) güç ve geniş kullanım aralığında mevcut olacak daha cömert bir tork (320 Nm) sergileyecek.
1.6 dCi 130 motor, 2011 baharında ticarileştirilecek ve ilk aşamada Mégane ailesine dahil tek hacimli modellerde kullanılacak. Bu yeni motor ile donatılan Renault Grand Scénic 4,5l/100km yakıt tüketimi ile 119 g/km CO2 salımı sergileyecek.
• Otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch) çift kavramalı bu vites kutusu Mégane ailesinde ve Fluence’da sunulacak. EDC, otomatik vites kutusunun kullanım rahatlığını, manuel vites kutularıyla eşdeğer tüketim ve CO2 salım değerleriyle birlikte sağlıyor.

Yenilikçi ve insanlara dost marka Renault, sürdürülebilir ulaşımı herkes için erişilebilir kılıyor. Renault eco2 imzası ile, Renault en performanslı teknolojileri geniş tüketici kitlelerine erişilebilir fiyatla sunmaya olanak veren çevre politikasını ortaya koyuyor. Renault, eco2 yaklaşımını simgeleyen düşük salımlı altı model fuarda tanıtılıyor:

CO2 salımları / km
Twingo dCi 85 FAP 90 g
Clio dCi 90 FAP 90 g
Mégane Sport Tourer dCi 110 FAP 106 g
Grand Scénic dCi 110 FAP EDC 130 g
Laguna dCi 110 FAP 120 g
Laguna dCi 150 FAP 136 g

SPOR VE ZARAFET

Renault Sport Technologies (R.S.T) 2010 Paris Otomobil Fuarı’ndaki standında sergilediği modelleriyle know-how’unu gözler önüne seriyor:

• Renault Wind, üstü yenilikçi bir tarzda açılan kompakt coupé roadster.
• Renault Mégane R.S., sportif modellerin referansı.
• Renault Mégane Coupé GT, Renault Mégane Coupé Cabriolet GT ve Renault Mégane Sport Tourer GT line.
• Renault Laguna coupé Monaco GP, « 4Control » şasisi R.S.T. tarafından özel olarak geliştirildi.

Ve tabii ki Gordini imzasını taşıyan ilk iki versiyon:
• Twingo Gordini R.S.
• Clio Gordini R.S.

ERİŞİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Renault standında ayrıca günlük yaşamı kolaylaştıran teknolojileri erişilir kılma hedefimizin uygulamalı örneklerini bulacaksınız:

• Bose® Energy Efficient Series ile yeni audio gamı.
• Yeni Laguna’da dünya prömiyerinde tanıtılan yeni navigasyon sistemi Carminat TomTom® Live, tüketiciye 490€ fiyatla sunulan ilk entegre ve on-line navigasyon sistemi.
• « Take Care by Renault», Renault Latitude ile başlatılan %100 « kullanım rahatlığına » dönük özellikleri bir araya getiren Renault’nun yeni imzası,
• Bose® Energy Efficient Series, Renault Megane ve Scenic’te ilk kez sunulan yeni Bose® audio sistemi

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com