Gösterim: 1.018
Eklenme: 28 Ocak 2011
Saat: 16:49
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Fiorino Trekking

2010 Ocak-Aralık döneminde 45 bin 220 adet otomobil ve 64 bin 718 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştiren Fiat Türkiye, geçtiğimiz yılı binek segmentinde en çok tercih edilen 4. marka olarak tamamlarken, hafif ticari araç segmentinde ise en çok tercih edilen 1. marka olmayı başardı. 2010 sonunda toplam satışının 94 bin 582 adetini yani satışlarının yaklaşık % 85’ini Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Fiat Fiorino, Yeni Fiat Doblo, Fiat Doblo Classic, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da toplam satışta yerlilik oranıyla yine açık ara zirvede yer aldı.

2010 yılında ihracat başarısı, hız kesmeyen ar-ge ve yeni model çalışmalarıyla parlak bir dönemi geride bırakan Tofaş, Fiat markasıyla da ulusal pazarda 110 bin adete yaklaşan binek+hafif ticari araç satışıyla başarısını kanıtladı.

Türkiye’nin 2010 yılında da gözdesi olmayı başaran Fiat’ı başarıya taşıyan ise Tofaş tarafından üretilen Yeni Fiat Doblo, Fiat Fiorino, Fiat Doblo Classic, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole gibi modeller oluşturdu. 12 ay sonunda toplam satışının 94 bin 582 adetini yani satışlarının yaklaşık % 85’ini Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da açık ara toplam satışta yerlilik oranıyla yine açık ara zirvede yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com