Gösterim: 1.430
Eklenme: 2 Eylül 2010
Saat: 17:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Citroen C4 Picasso

Citroen’in kompak MPV’leri C4 Picasso ve Grand C4 Picasso Paris Motor Show öncesinde makyajlandı. Ufak tasarım değişikliklerinin yanı sıra aracın teknolojik yapısında da yeni eklemeler yapıldı. C4 Picasso’da artık mikro hybrid e-HDi dizel motorlar da yer alacak.

Yenilenen C4 Picasso’da ilk göze çarpan değişiklik markanın 90. yıl logosunun kullanılmış olması. Citroen’in köşeli yapıya sahip eski logosunun yerine artık yumuşak geçişlere sahip yeni logosu yer alıyor.

Ön tampona yerleştirilen LED farlar da dikkat çekiyor. Eski versiyononun far alt kısmında siyah alanlar yer alıyordu. O alanlar kapatıldı ve alt kısmına LED farlar yerleştirildi.

Aracın 1.6 litrelik HDi dizel motoru yerini yine partükül filtresine sahip ancak mikro-hybrid teklojili e-HDi dizel motora bıraktı. Yeni dizel motor eskisi gibi 110 beygir güç üretiyor ancak yakıt tüketimi ve CO2 salınımı ile farkını belli ediyor. 100 km karma tüketimi 4.8 litre iken kilometre başına CO2 salınımı 125 gram. Ayrıca e-HDi motor start&stop otomatiği ve elektronik vites kutusu ile kombine edildi.

Yeni C4 Picasso modellerine eTouch adında destek paketi de verilecek. eTouch sayesinde acil arama, yardım talebi, sanal bakım ve ekonomik sürüş sağlanabilecek.

Yenilenen C4 Picasso 2010′un son çeyreğinde müşteriye sunulacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com