Gösterim: 2.841
Eklenme: 19 Temmuz 2012
Saat: 21:36
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
2013 Kia Quoris

Kore’de K9 ismiyle satışa sunulan lüks sedan denizaşırı ülkelere Quoris ismi ile pazarlanacak. “Core” ve “quality” kelimelerinden türetilen isim sağlamlık, lüks ve ileri teknolojiyi ifade ediyor.

Quoris’un uzun dingil mesafesi, aracın genişliğini daha ilk bakışta ön plana çıkarıyor. 5,090 mm toplam uzunluğa ve 3,045 mm dingil mesafesine sahip Quoris, ön ve arka koltuklarda oturan tüm yolcularına rahat bir seyahat alanı sunuyor.

V6 motor ve sekiz vitesli şanzıman

Quoris, yurt dışı pazarlarında öncelikle 290 ps Lambda V6 3.8 lt. MPI motorla sunulacak ve gelecek yıldan itibaren ise 334 ps 3.8 lt. GDI motor da eklenecek.

Kia mühendisleri, bu yeni öncü modele uygun bir motor üretmek amacıyla Lambda V6 motorun güç çıkışını, verimliliğini ve performansını geliştirdi. Doğal havalandırmalı ikiz DOHC 3.8-litre motorlara çift sürekli değişken valf zamanlaması (CVVT) ve değişken emme sistemleri (VIS) eklendi.

Tüm Quoris modelleri Kia’nın tümüyle yeni sekiz vitesli otomatik şanzımanı ile sunuluyor. Joystick ile kontrol edilen elektrikle vites değiştirme (SBW) mekanizması, hızlı ve sarsıntısız vites değişimi sunarken; geniş vites aralıkları, atak hızlanma performansı ve yüksek hızlarda etkileyici bir sürüş sağlıyor.

Gelişmiş yeni özellikler

Quoris yurt dışı pazarında bir dizi gelişmiş lüks özellik ve teknoloji ile satışa sunulacak. Modele bağlı olarak araçta bulunacak aktif güvenlik özellikleri arasında, tamamen adaptif LED farlar, Şerit Takip Sistemi (LDWS), radar tabanlı Kör Nokta Tespit Sistemi (BSD) ve dört kamera ile çalışan Around View (AVM-Tam Görüşlü) monitör yer alacak. Araçta 12.3 TFT LCD gösterge paneli, HUD (tavan göstergesi), arka koltuklardaki yolcular için iki adet 9.2 inç monitör,17 kanallı ve 17 hoparlörlü Lexicon (Harman) ses sistemi ve aracın belli bir mesafe boyunca sabit bir hızla ilerlemesine imkan sağlayan Akıllı Hız Sabitleme (SCC) sistemi, eğilebilir koltuk arkalığı, kayar minder ve alt bacak desteği özelliklerine sahip ısıtmalı ve havalandırmalı arka koltuklar gibi üst sınıf konfor özellikleri de bulunuyor.

 

Yorumlar
  1. Sedat dedi ki:

    Çakma BMW 7..

  2. ASlan dedi ki:

    Gemi gibi maşallah

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com