Gösterim: 18.108
Eklenme: 14 Temmuz 2012
Saat: 13:21
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Seat Leon 2013

Merakla beklenen bir model daha gün yüzüne çıktı. Aylardır Seat Leon’un test aşamasında yada Ar-ge laboratuvarında  çekilmiş resimler otomobil medyasını meşgul ediyordu. En sonunda Seat, aracın resmi fotoğraflarını paylaştı. Üstelik sadece standart Leon’un değil, Leon FR’ninde fotoğraflarını paylaştı.

Yeni Leon’da en dikkat çekici yenilik farların çok köşeli ve LED’li olması. Farların etrafını gezen gündüz LED’leri en iddialı tasarım detayları. Hem ön hemde arka farlarda bu LED’ler bulunuyor.

Seat Leon 2013 - Beyaz Ön Yan

Seat Leon 2013 – Beyaz Ön Yan

Aracın genel olarak hatları eski Leon’u büyük ölçüde andırıyor. Ancak öncekinde yuvarlak ve yumuşatılmış detaylar ön plandayken yeni Leon’da bunun tam tersi söz konusu. Çok köşeli bir tasarıma sahip.  Ölçüleri henüz paylaşılmadı ancak resimlerden anlaşılacağı üzere hemen hemen aynı boyutları taşıdığı, hatta biraz ufaldığı söylenebilir. Aracın yan kısmındaki derin çizikler yine var ancak bu sefer daha farklı.

Seat Leon Arka Yan

Seat Leon Arka Yan

İkinci nesil Leon’da en önemli farklılıkların başında arka kapı kollarının gövdeye saklanması gösterilebilirdi. Araca iki kapılı coupe izlenimi veriyordu. Ancak üçüncü nesil Leon’da bundan vazgeçilmiş. Sıradan kapı koluna yer verilmiş.

Dikkat çekici yeniliklerden biri de aynalar. Aracın tasarımıyla bir bütün oluşturan aynalarda artık ince bir LED sinyal var.

Seat Leon FR 2013 - Kabin İçi

Seat Leon FR 2013 – Kabin İçi

Eski Leon’da en çok eleştirilen konuların başında aracın orta konsolunun ve torpito düzeninin çok basit tasarlanması ve ucuz görünmesi eleştiriliyordu. Seat tasarımcıları bu eleştirileri pek önemsememiş olacak ki aynı sadelik yeni Leon’da da mevcut. Özellikle klima kontrollerinin olduğu zemin çok basit kalıyor.

 

2013 leon

2013 leon fr

Yorumlar
  1. ilyas arif dedi ki:

    bukadarın beklemiyordum tek kelime süper olmuş a3 alacaktım hiç gerek duymadan kesilikle LEON

  2. Serkan BULDU dedi ki:

    1.4 beyaz sunroff + led arka ön farlar opsiyonlu sipariş verdim haziranın 2.haftası teslimat süresi sabırsızlıkla bekliyorum fiyatı gayet makul alınabilecek bir araç tavsiye ederim şuan alıp kullanan arkadaşlar da varsa görüşlerini (+) ve (-) lerini bizlerle paylaşabilir teşekkürler .

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com