Gösterim: 1.106
Eklenme: 18 Şubat 2010
Saat: 16:08
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 508

Peugeot’nun yeni Marka projesi, yeni pazarlar kazanmak ve markanın tarihsel pazarlardaki varlığını güçlendirmek olmak üzere çift yönlü bir ürün atağına dayanıyor. Bu çerçevede Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan “5 BY PEUGEOT” konsepti, Marka’nın prestijli sedan otomobiller segmentindeki iddialı hedefinden ipuçları veriyor. İnce teknolojik ayrıntılarla uyumlu şekilde birleşen şık çizgileri, modele zamana meydan okuyan, özel ve modern bir tasarım kazandırıyor.
Bu şık tasarımın içinde, Peugeot HYbrid4 teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji araca, 147 kW (200 hp), dört tekerlekten çekiş ve 99 g/km CO2 (hatta elektrikli modda 0 salınım) ile yeni çevre standartlarıyla uyumlu üst düzey sürüş keyfi kazandırıyor.

Etkinliğin ifadesi
5 BY PEUGEOT konsepti, boyutlarıyla, oranlarıyla, stiliyle, Marka’nın prestijli sedan otomobiller pazarındaki derin değişime verdiği cevabı yansıtıyor. Bu değişimin temelinde, sürekli olarak artan statü, kalite, performans ve aynı zamanda modernlik arayışı var. Söz konusu modernlik, aracın mimarisindeki, motor seçeneklerindeki genel etkinlikten ve yenilikçi tasarımdan geçiyor.
5 BY PEUGEOT Marka’nın bu prestijli sedan otomobiller pazarındaki vizyonunu ve birikimini yansıtıyor. Bu konsept otomobil, Marka’nın büyük önem verdiği kişilik ve dinamizm unsurlarından ödün vermeden, şıklığı ve duyarlılığı ön plana çıkarmak üzere tasarlandı ve üretildi. Aracın dış tasarımının yarattığı heyecan, araç içinde üst düzey ferahlık, konfor ve yaşam kalitesi sunuyor.

Modern, statü sembolü ve zamana meydan okuyan bir tasarım
5 BY PEUGEOT konseptinin tasarımına, mükemmel şekilde dengeli ve pürüzsüz hacim arayışları yol gösterdi. Bu sedan siluetin çizgileri, motor kaputundan bagaj kapağına kadar uyumlu bir biçimde, herhangi bir kesinti veya kırılma veya gereksiz süsleme olmaksızın birbiri ardına geliyor. Bütün yüzeyler aynı hizadalar ve kaporta aksamları arasındaki boşluklar detaylı bir şekilde belirlenerek, adeta kuyumcu işçiliğindekine benzer bir birleştirme kalitesi elde edildi. Bütün bunların sonucunda, aracın bütünü, sanki “masif mermerden yontulmuş” bir model izlenimi veriyor.
Aracın ön yüzünün işlenişi dikkat çekiyor. “Led” tasarımları karoserle bütünleşen ışıklı bir çerçeve ile vurgulanıyor. Farlar, Markanın karakteristiği olan radyatör ızgarasını çerçeveliyor. Marka karakteristiğin estetik kodları, Peugeot SR1 konsept modelinde görülen yenilikçi fikirlerde olduğu gibi, yeniden yorumlanıyor. Bu şekilde, radyatör ızgarası sanki araçtan ayrılmış, havada asılıymış gibi duruyor. Yeni Peugeot logosu, uzun alüminyum kaputun ucunda yerini alıyor.
Konsept modelin yalın tasarımlı kasa yanları ise, oluklu parlak alüminyum cam pervazlar, aynı metalden yapılmış kapı kolları ve 19” jantlarla süsleniyor.
Arka hacim, sağlamlık ve gücü yansıtıyor. Özgün ifadeli stop lambaları, çıkıntılı üç kırmızı çizgiden oluşuyor. Marka’nın bazı tarihi modellerini hatırlatan bu arka tasarım aynı zamanda, geceleri görsel olarak otomobile özgün bir imza kazandırıyor.

Aracın içinde yepyeni duygular yaşama vaadi
Otomobilin dış tasarımının şıklığı ve kontrollü dinamizmi, aracın mekaniğiyle bütünleşiyor. 5 BY PEUGEOT konseptinde, 2011 yılında itibaren 3008 ile seri üretimi başlayacak olan HYbrid4 teknolojisi kullanılıyor.
Bir yandan düşük hızlarda yalnızca elektrik modundan, isteğe bağlı olarak sürekli 4×4 çekiş sisteminden yararlanan ve özellikle çığır açıcı nitelikte tüketim ve salım (3,8 l / 100 km ya da 99 g/km CO2, (hatta, ZEV modunda 0) değerleri sergileyen bu kavram model, aynı zamanda önde 120 kW’lik (163 hp) 2.0 l HDi FAP motor, arkada da 27 kW’lik (37 hp) bir elektrikli motor ile toplamda 147 kW’lik (200 hp) bir güce erişiyor.
Peugeot çevre stratejisini 5 BY PEUGEOT konseptiyle de sürdürüyor. Pazarların ihtiyaçlarına göre başka termik motorlarla da birleşebilen bu yatay teknoloji, farklı siluetler ve farklı platformlarda kullanılarak, otomobilde yepyeni keyif ve heyecan duyguları yaşatacak.

BOYUTLAR (mm)

Toplam uzunluk 4 860
Toplam kasa genişliği 1 880
Toplam yükseklik 1 420
Dingil mesafesi 2 815
Ön ve arka dingil çıkıntısı 974 / 1 071
Ön/arka tekerlek izi 1 643 / 1 614

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com