Gösterim: 751
Eklenme: 8 Eylül 2005
Saat: 13:28
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra Twintop

Opel, Frankfurt’ta düzenlenen 61. Uluslararası Otomobil Fuarında (15 – 25 Eylül, 2005) dört yeni dünya prömiyeri ile son ürün yenilikleri dizisini sunuyor. Opel, 8. Salon’daki standında, dinamik Astra TwinTop Cabrio-Coupé’sinin son derece dikkat çekmesini bekliyor. 2006 ilkbaharında satışa sunulacak olan bu dört-koltuklu otomobilin ilgi çekici en önemli özelliği, elektro-hidrolik olarak açılan tavanıdır. Yaratıcı kinematiği sayesinde, üç-parçalı tavan sistemi son derece az yer kaplıyor ve yolcular ile bagaj için geniş bir alan bırakıyor. Kamuoyu, 2005 Kasım ayından başlayarak, yeni OPC modelleri beş-kapılı ve 255 hp, 2.8-litre V6 turbo benzin motorlu Vectra ve Vectra SW ile de ilk kez tanışacak. Burada vurgulanacak teknolojik ayrıntı, bugüne kadar sadece süper spor araçların seçkin bir bölümünde mevcut olan ikinci-kuşak IDSPlus şasidir. Vectra ve Signum’un görsel açıdan çarpıcı ve teknik açıdan gelişmiş yeni versiyonları da gündemde olacak. Dördüncü prömiyer ise, özellikle ekonomik ve çevre dostu olan ve doğal gazla çalışan yeni Zafira 1.6 CNG.

IAA’daki bu dünya prömiyerleri, Opel’in bir dizi yenilik ayrıntılarıyla tamamlanıyor. Örneğin, özel olarak sınırlı sayıda üretilen Tigra TwinTop “Linea Rossa” (1500 adet), dış mekânda Metro ve Gümüş Gri renkleriyle ve iç mekânda da göz alıcı Şarap Kırmızısı (Carmine) kumaş ile deri döşeme kombinasyonuyla geliyor. 2006 modeli Combo, her zamankinden daha çok yönlü ve alımlı. Kompakt van serisinin binek modeli şimdi standart olarak yukarı doğru açılır arka kapıyla sunuluyor. Yeniliklerden bir başkası da Doğal gazla çalışan Combo 1.6 CNG’dir.

Bu yenilikler zenginliğine ek olarak, Opel IAA ziyaretçilerine mevcut modellerin, motorların ve teknolojilerin geniş bir serisini sunuyor. Buradaki ana oyuncular, Astra ile pazarı silip süpüren Zafira’nın ikinci kuşağı. Astra beş-kapılı, SW ve GTC modelleriyle sunuluyor. Mart 2004’te satışına başlandığı günden bu yana, 500.000 adedin üzerindeki satışı ile Avrupa’da üretilen otomobiller içerisinde en iyi satan otomobil durumuna geldi. Son günlerde tamamlanan ve otomotiv endüstrisinin en geniş test-sürüşü kampanyaları olan Avrupa’daki ”Milyonlarca Kilometre Opel Testi” ve Almanya’daki “Almanya Opel’i Test Ediyor” kampanyaları sırasında, karşılaştırma testlerinin galibi olarak yeniden popülerliğini kanıtlamış bulunuyor. Tigra TwinTop ve Signum’dan sonra, 2005 J.D. Power Raporuna göre “Almanya Şampiyonu” olan Astra en fazla aranan model niteliğinde. Astra ve Zafira serilerinin popülerliği, 2005 Ekim ayından başlayarak, piyasaya sunulacak 240 turbo hp OPC versiyonlarıyla yeni bir patlama daha yapacak.

Opel stadındaki “Dünyadaki Cennet” tasarımı

Opel’in 8. Salon’daki 4480 metrekarelik stadında “Dünyadaki Cennet” konsepti sunuluyor ve yaratıcı tasarımıyla özel bir izlenim bırakıyor. Açık kahverengi parke zemin üzerinde gök mavisi kumaş şeritleri uçuşuyor ve sunulmakta olan 40’ı aşkın ürünün biçimlerini vurgularken, mekân separatör olarak da işlev görüyor. Salondaki kolonlar, parlak sarı renkteki marka sütunlarına dönüştürülmüş durumda. Orta alan ise bir çoklu-ortam ekranı ile çevrilmiş olup spotlar, özenle hazırlanmış su çeşmeleriyle, parıldayan yuvarlak ve gümüş rengi bir platform üzerindeki prömiyer modeli Astra TwinTop’a yönelmiş durumda. Otomobiller konusundaki önemli bilgiler birçok monitörlerden, çeşitli temalara büründürülmüş setlerden ya da ana servis masasından iletiliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com