Gösterim: 937
Eklenme: 28 Ağustos 2009
Saat: 14:49
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot RCZ

2009 yılı Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Peugeot otomobil heyecanı, çevreye saygı ve yarınların ulaşım vizyonunu bağdaştırma konusundaki taahüdünü ve kapasitesini bir kez daha ortaya koymak istiyor.
Estetik, yaratıcılık, teknolojik performans, tasarımda öncülük olguları ile yaratılan 2.900 m2’lik fuar alanında 32 farklı otomobil ve konsept araçlar sergilenecek.
Peugeot’nun çevreye saygı konusunda liderliğinin ve HYbrid4 teknolojisinin ön planda olacağı Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 5008 ve RCZ modellerinin dünya prömiyerleri yapılacak.

Peugeot çevreye saygı konusunda lider

Bu büyük otomobil randevusu Peugeot için yakıt tüketiminin ve CO2 emisyonlarının azaltılması hedefini ürün politikasının tam kalbine yerleştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymak açısından bir fırsat oluşturuyor: Bugün Peugeot’nun temel hedefi çekici, rekabetçi ve çevreye saygılı bir ürün gamı sunmak ve dönüm noktası yaratacak bir teknolojiyle geleceğe hazırlanmaktır.
Bugüne kadar 2,1 milyondan fazla HDi FAP motorlu araç satışı gerçekleştiren Peugeot, partikül filtresinin mucidi ve lideri konumunda bulunuyor. Peugeot 207 “99 g”, Peugeot 107 “106 g”, Peugeot 308 HB “120 g”, Peugeot 407 “129 g” ve Peugeot 3008 ”130 g“ olmak üzere “düşük salınımlı” motorların bulunduğu 5 farklı ürün geliştirildi. Peugeot, 130 g/km’den daha düşük CO2 emisyonuna sahip 24 farklı aracı tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Yarınların teknolojisi HYbrid4 olacak
“Tamamen elektrikli” şehir içi modellerinin 2010 yılı sonu itibariyle geri dönüşü ve ikinci nesil STOP&START sisteminde 2011’den itibaren yaygın üretime geçişin yanı sıra Peugeot iki yıldan kısa bir süre içinde otomobil dünyasında çığır açacak tüketim/emisyon değerleri ile yenilenen sürüş keyfinin bağdaştırılabileceği bir geleceğe hazırlanıyor.
Bugün yüksek dizel otomobil payının var olduğu Avrupa otomobil pazarında kabul görecek HYbrid4 adı verilen yenilikçi dizel-hibrid teknolojisi, öncelikle Grubun HDi motorlar ve elektrikli araçlar konusundaki mükemmel bilgi birikimine ve sahip olduğu zengin deneyimin (altı ileri otomatik kontrollü manuel vites kutusu, STOP&START sistemi, vs.) kullanımına dayanıyor.

Bu yeni teknoloji kapsamında motor adaptasyonu konusunda paralel bir yerleşim tercihi yapıldı. Dönüşümlü olarak çalışan HDi motor ile elektrikli motor şehir içinde veya dışında kullanım koşullarında ideal bir randıman sağlıyor.
Aynı anda çalışan iki motor doğal olarak bir performans artışı sağlıyor. Sonuçta, karma devirde eşdeğer performansla yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu %35 oranında düşürülerek, bu alanda gerçek bir dönüm noktası oluşturuldu.
200 bg (147 kW) güç potansiyeli ile artan performanslar, başarılı teknik ve ekonomik çözümü garanti eden sürekli 4×4 çekiş ve çok sayıda modele uyarlanabilme olanağı gibi yeni standartlar ile ön plana çıkıyor.
HYbrid4 teknolojisi ile elektrikli motorun orijinal biçimde aracın arkasına yerleştirilmesi mekanik bir bağlantı sakıncası olmaksızın dört tekerlekten çekiş ile teknik ve ekonomik bir fizibilite gibi yeni birtakım avantajları beraberinde getiriyor. Farklı termik motorların ön blokta kullanılması sayesinde bu teknolojinin çok sayıda farklı modele adaptasyonu ve ortak kullanım olanağı sağlanıyor.
Yeni bir teknoloji, ne kadar fazla kişiye ulaşabilirse o kadar fazla yaygınlaşır.  Dolayısıyla Peugeot, hissedilmeden çalışan çekiş ve güç aktarma birimleri sayesinde sıra dışı çevre dostu özellikler ve yenilenen bir sürüş keyfi sunan, yüksek performans ve dinamik sürüş özelliklerini bir araya getiren HYbrid4 teknolojili araç gamını orta vadede geliştirmeyi hedefliyor.
Peugeot’nun Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki standında dünya prömiyerinde ilk kez tanıtılacak olan iki konsept araç, markanın bu hedefini ortaya koyuyor: Peugeot, 2011 ilkbaharında pazara sunulması planlanan seri üretim modelin habercisi olan 3008 HYbrid4 ve RCZ HYbrid4 konsept modelleriyle, yüksek performanslı ve çevre dostu otomobil kavramının yeni bir sentezini gözler önüne seriyor.

Peugeot ve ses getirecek dünya prömiyerleri

5008: Tek hacimli modellere yeni bir tarz
Pazar beklentileri sürekli olarak gelişiyor, değişim gösteriyor. Bunun sonucunda bugün kompakt otomobiller segmenti Avrupa pazarının üçte birini yani kalbini oluşturuyor.
Uzun yıllardır, geniş hacimler yaratmak adına pazara yeni konseptler ve farklı gövde tasarımları sunuldu. Üreticiler tüketicilerin yeni beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek ve tüketici önünde bir arz gücü oluşturmak adına pazara yeni ürünler sundular. Bu doğrultuda 2009 yılı Peugeot için lansmanlar açısından zengin bir yıl oldu. Yeni otomobil dünyalarının kesişme noktasında yer alan, lansmanından bu yana hedeflerin ötesinde bir ticari başarıyı yakalayan, güçlü karakterli crossover 3008’den sonra, yeni 5008 modeli de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ile tanıtılıyor. 5008 ile Peugeot, bu segmentin müşterilerinin beklediği özellikleri en üst seviyede sunan yenilikçi bir kompakt tek hacimli yorumunu sergiliyor.
İnce, uzun ve aerodinamik tasarımlı, Marka’nın ilk kompakt tek hacimli modeli böylece prestijli ve ferah iç mekanı, referans oluşturan genişlikte oturma alanı, kabin konforu ve  modüler yapısı ile sürüş keyfini en yüksek düzeylere taşıyor.

5008, tüm bunlara ayrıca güvenliği güçlendiren head-up display, mesafe uyarısı gibi ileri teknolojileri, 5 veya 7 yolcunun rahatlığı için konfordan hiçbir ödün vermeyen üst düzey dinamik sürüş özelliklerini, eksiksiz ve çevre dostu motor gamı ile son nesil sürüşe yardımcı donanımları da ekliyor.
Peugeot yine Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Wi-Fi erişim noktası ile donatılmış bir 5008 tanıtıyor. Araç içine yerleştirilen, müşteri SIM kartının takıldığı olduğu bir bağlantı kutusu araç dururken ya da seyir halindeyken yolcuların İnternet’e erişimine olanak veriyor. Bu yeni bağlantı sistemi otomobilini hareketli bir ofise dönüştürebilecek profesyonellerin olduğu kadar, pratik bilgiler arayışında olan yolcuların ya da oyunlarına ağ kapsamında devam etmek isteyen çocuklarının da beğenisini kazanacak.
3008 ve 5008, Peugeot’nun M1 segmentinde görülmemiş zenginlikte bir ürün yelpazesine sahip olmasını ve önceden % 75 olan segment kapsama payını % 90’a çıkarmasını sağlayacak, fetih stratejisi içinde yer alan iki yeni model.
Peugeot 3008 ve 5008, farklı müşteri kitlelerine hitap eden ancak ortak olarak iddialı teknolojik içerik, üst düzey kalite ve mükemmel dinamik sürüş özelliklerine sahip iki farklı araç.

RCZ : Heyecan yoğunluğu
Son derece dikkat çekici konsept model 308 RCZ’in 2007 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımından iki yıl sonra Peugeot, 2010 ilkbaharında pazara sunmayı planladığı RCZ Coupé 2+2 modelini dünya prömiyeri ile tanıtıyor.
Bu modeli süratle somutlaştırma fikri Peugeot bünyesinde hızlıca benimsendi ancak RCZ’in dış görünüşünün çağrıştırdığı standartlara ulaşmak için hayalden gerçeğe geçiş için de çok sayıda teknik zorluğun aşılmasını gerekti.
RCZ’in seri üretim aşaması ile ilgili seri üretime özgü kısıt ve engelleri aşarken, aynı zamanda kavramın tasarım ruhunu korumaya ilişkin zorunluluk yerine getirildi. Son derece kısa bir süre içinde proje geliştirme tamamlandı, zor beğenen ve otomobil duyumları konusunda uzman bir müşteri kitlesine yönelik, güçlü kimlik güvencesi oluşturan sürüş keyfi ve üretim kalitesi konusunda son derece iddialı hedeflerle ilgili zorunluluklar yerine getirildi.
RCZ, öncelikle özgün tasarımını oluşturan çift bombeli tavanı, enerjik ve dinamik boyutları ve hareketli arka kanadı ile mükemmel bir aerodinamik yapı sergileyen, dinamik ve şık bir tarzın heyecanını taşıyor.
Pratikliği unutmayan, her unsuru seçkin bir dünyayı çağrıştıran iç mekan coşkusu ve yeni 147 kW (200 bg) 1.6 l THP motor dahil düşük yakıt tüketimli üç motor seçeneğiyle mekanik coşkusu, sürüş keyfini en üst düzeye taşıyacak dinamik coşku ile bütünleşiyor.

Peugeot, otomobil dünyasının yeni koşullarına entegre oluyor

Fuarlar gibi otomobil dünyasının oyuncularının bir araya geldiği önemli buluşmalarda, Peugeot şaşırtmayı, heyecanlandırmayı, sayısız ve sürekli yenilediği projeleriyle potansiyel açısından zengin olan sektörün geleceğini kamuoyu önünde sorgulamayı seviyor.
Bu projelerden bazıları RCZ’in kanıtladığı gibi başarıyla sonuçlandırılıyor.
2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da Peugeot standı bu konuda girişimlerinin aynı çizgide devam ettiğini sergileyecek. Ulaşım vasıtalarının tasarım ve üretimindeki uzun deneyiminden aldığı güçle Peugeot, ulaşım dünyasının küresel ve kalıcı bir oyuncusu olma hedefini her zamankinden güçlü bir şekilde sürdürüyor.
Yerleşik fikirleri ve kabul görmüş hususları gözden geçirerek, bugünün ve yarının ulaşım biçimlerini yeniden tasarlayan Peugeot, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yaratıcılık ve sorumluluğun birbiriyle bağdaşmaz kavramlar olmadığını kanıtlamayı amaçlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com