Gösterim: 1.042
Eklenme: 26 Şubat 2010
Saat: 16:24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot SR1

Peugeot, 2010 yılında 200. yaşını kutluyor.
Peugeot 200 yıldır çağının esin kaynağı oluyor ve dönemine damga vuran ürünler yaratıyor.
Peugeot, 200 yıldır işlevsellikle heyecanı bir arada sunuyor.

Peugeot, 2010 yılında kimliğini yeniliyor ve yeni bir marka dünyası yaratıyor: Yeni tasarım eğilimleri, yeni uluslararası slogan, Peugeot Motion & Emotion, yeni aslanlı Logo, yeni görsel dünya.

Peugeot, 2010 yılında kendine yeni hedefler belirledi.

* 2015 yılına kadar dünya markalar sıralamasında 3 basamak yükselmek.
* Marka’nın tasarım konusunda referans haline gelmesi.
* Yeni ulaşım çözümlerinde liderlik.

Bu hedeflerin gerçekleştirilmesini sağlayacak olan yeni ürün stratejisi, çevre konusunda liderlik, yeni tasarım çizgileri, yeni ulaşım çözümleri, yeni görsel kimlik alanlarındaki Markanın üstünlükleri, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot standında teşhir edilen 28 seri üretim, show ve konsept model ile sergileniyor.

2009 yılında araç satışı bakımından dünyada 1. Fransız markası olan Peugeot, sürüş keyfiyle çevreye saygıyı bir araya getiren binek araçlarından oluşan son derece geniş ürün yelpazesiyle, geniş kesimlere yönelik üretim yapan marka özelliğini ve geleneksel pazarlarındaki üstünlüğünü bir kez daha kanıtladı. Peugeot, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıttığı 5 by Peugeot konsepti ile prestijli sedan pazarındaki iddiasını sürdürerek, lüks modeller dünyasındaki tarihsel varlığına yeni bir yorum getiriyor.

Peugeot’nun ürün atağı yeni segmentlere girişten geçiyor, bu çerçevede, Marka, 2009 yılında, crossover modeli 3008’i piyasaya sürdü; daha sonra, kompakt tek hacimli 5008 üst düzey kompakt SUV pazarına sunuldu. 2010 yılı baharında, saf heyecan konsantresi şeklinde somutlaşan rüya araç, coupe RCZ, Peugeot’nun ilk seri dışı modeli olacak. 2010 yılı sonunda da, i0n Avrupa’da piyasaya sürülen ilk %100 elektrikli otomobil olacak. Peugeot, BB1 ruhunu tümüyle temsil eden bir araçla otomobilin sınırlarını zorlamayı hedefliyor.

Peugeot yeni pazarlara giden yolu da açıyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda basına tanıtılan yeni 408, 8 Nisan’da Çin’de piyasaya sürülecek ve ileride başka uluslararası pazarlarda da satışa sunulacak. Peugeot, bir yandan geleneksel pazarlarında ve öte yandan yeni pazarlarda yürüttüğü bu çifte ürün atağı çerçevesinde, 2010 ile 2012 yılları arasında dünyaya 14 yeni model sunacak.

Çevre sorunlarının üstesinden gelmek, Peugeot’nun sürekli olarak izlediği bir diğer öncelikli hedefi oluşturuyor. Partikül Filtresi’nde (FAP) öncü olan Marka, on yılda HDi araçlarından yaklaşık 2,3 milyonunda FAP kullandı. Günümüzde, Avrupa’da satılan Peugeot araçlarının %50’si (örneğin, Cenevre’de sergilenen dört düşük salımlı “low emission” modeli gibi) km’de 130 g’dan az CO2 yayıyorlar.

Peugeot, tüketicileri çevre sorunları konusunda bilinçlendirmek amacıyla, Avrupa’nın ilk çevreci yarışı “Peugeot Eco Cup”’organizasyonunu başlattı: Türkiye dahil 18 Avrupa ülkesinden gelen 72 ekip, kesinlikle birbirinin aynı HDi motorlu dört modelden biri ile yarışarak (207, 308, 3008, 5008), Paris ile Cenevre arasında 1000 km’lik kontrollü bir güzergah üzerinde düzenlenen bir “economy run”, yani çevreci ve ekonomik yarış organizasyonunda mücadele edecekler. Kazanan dört ekip, 2 Mart günü, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot standında, ödül olarak verilen dört otomobilin anahtarlarını teslim alacaklar.

Peugeot, çevreye saygı konusunda mükemmelliğe ulaşmak için, içten yanmalı motorlarının verimini artırma yönünde çalışıyor, 3 silindirli yeni bir küçük motor geliştiriyor ve yarınların ürün dizisi hazırlıyor. Peugeot, i0n’la, 2010 yılının sonunda, tarihsel lideri olduğu %100 elektrikli araç pazarına geri dönecek. 2011 yılı başında piyasaya sürülecek olan 3008 HYbrid4’ün, dünyada ilk seri üretim dizel-hibrid model olacak. Proje aşamasında olan RCZ HYbrid4, bu melez motor seçeneğinin sağladığı farklı adaptasyon olanaklarına bir örnek oluşturuyor. Peugeot, 2012 yılında, şarj edilebilir HYbrid4 teknolojisini piyasaya sürecek. 3008 ile hedef, 2 l/100 km ve 50 g/km CO2’nin altında salım.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot
* Peugeot 200. yaşını kutluyor.
* Yeni kimlik, yeni slogan, yeni görsel dünya.
* Sıra dışı bir konsept: 5 by Peugeot dünya prömiyeri ile tanıtılıyor.
* Yeni hedefler: 2015 yılına kadar dünya markalar sıralamasında üç basamak yükselmek

Peugeot : Ürün atağı
* 5 by Peugeot: Prestijli sedan
* Yeni segmentler, yeni pazarlar:
o 3008 ve 5008, Kompakt SUV modelleri
o RCZ, heyecan yoğunluğu
o i0n, Avrupa’nın ilk %100 elektrikli otomobili
o BB1, Yarınların şehir içi ulaşımı: proje başlatıldı.
o 408, Çin pazarında atak
* 2010 – 2012: Dünyada 14 yeni ürün piyasaya sürülecek.

Peugeot: Çevre konusunda lider
* Partikül filtresinde lider: 10 yılda 2,3 milyon adet partikül filtreli araç üretildi ve satıldı
* Avrupa’da satılan Peugeot araçlarının %50’si km’de 130 g’dan düşük CO2 yayıyor.
* “Peugeot Eco Cup”, Avrupa’da ilk çevreci ve ekonomik sürüş yarış organizasyonu
* Peugeot, elektrikli otomobilin tarihi lideri; i0n, 2010 yılı sonunda piyasaya sürülüyor.
* e-HDi: yeni nesil mikro-hibrid motor 2011 yılında satışa sunulacak.
* 3008 HYbrid4, 2011 başında ilk dizel-hibrid: Teknoloji, tüketim ve salımda devrim (99 g/km CO2)
* 3008 HYbrid 4 “plug-in” şarj edilebilir elektrikli model 2012 yılında satışa sunulacak (Hedef: 50 g/km CO2)

Peugeot SR1 : Tasarım manifestosu
* Peugeot tasarımını yeniliyor.
* SR1: Yarınların Peugeot tasarımının en saf ifadesi
* HYbrid4 benzinli-hibrid motor: 313 hp, 119 g/km CO2

Yeni ulaşım çözümleri : Peugeot bir adım önde
* Peugeot, eksiksiz ulaşım çözümleri yelpazesi sunan tek marka
* MU by Peugeot: Eşi olmayan ulaşım hizmetleri dizisi
* BB1 geleneksel kuralları ve sınırları temelden değiştiriyor.
* Peugeot Scooters: 50 ila 500 cm3 arasında geniş bir gam; concept HYbrid3 Evolution
* Peugeot, Bisiklet dünyasına geri dönüyor.
* Peugeot Connect SOS: Peugeot güvenli ulaşım ürünleri gamını genişletiyor.

Ürün atağı

2009 yılında araç satışı bakımından dünyada 1. Fransız markası olan Peugeot, sürüş keyfiyle çevreye saygıyı bir araya getiren binek araçlarından oluşan son derece geniş ürün yelpazesiyle, geniş kesimlere yönelik üretim yapan marka özelliğini ve geleneksel pazarlarındaki üstünlüğünü bir kez daha kanıtladı.

Peugeot, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıttığı 5 by Peugeot konsepti ile prestijli sedan pazarındaki iddiasını sürdürerek, lüks modeller dünyasındaki tarihsel varlığına yeni bir yorum getiriyor. 5 by Peugeot, boyutlarıyla (uzunluğu: 4,86 m), dengeli orantılarıyla, kişiliğiyle, şık ve dinamik tasarımıyla, prestijli sedan müşterilerinin gittikçe artan kalite, performans ve modernlik arayışına cevap veriyor.

5 by Peugeot konsepti ile çevre standartlarıyla uyumlu Peugeot HYbrid4 dizel-hibrid teknolojisi kullanılıyor: 147 kW (200 hp), dört tekerlekten çekiş, 99 g/km CO2 veya 3,8 l/100 km (hatta, elektrik modunda 0 emisyon).

Ürün atağı yeni segmentlere girişten geçiyor…

* Bu çerçevede, Marka, 2009 yılında, crossover modeli 3008’i piyasaya sürdü; bu aracın medyadan aldığı ödül ve övgülere ticari başarı da eklendi. Daha sonra, kompakt tek hacimli 5008 üst düzey kompakt SUV pazarına sunuldu.
* 2010 yılı baharında, saf heyecan konsantresi şeklinde somutlaşan rüya araç, coupe RCZ, Peugeot’nun ilk seri dışı modeli olacak. 2010 yılı sonunda da, i0n Avrupa’da piyasaya sürülen ilk %100 elektrikli otomobil olacak.
* Peugeot, BB1 ruhunu tümüyle temsil eden bir araçla otomobilin sınırlarını zorlamayı hedefliyor.

… ve yeni pazarlara giden yolu açıyor.

Bu çerçevede, Cenevre Otomobil Fuarı’nda basına tanıtılan yeni 408, 8 Nisan’da Çin’de piyasaya sürülecek ve ileride başka uluslararası pazarlarda da satışa sunulacak.

Peugeot ekipleri tarafından Avrupa’da ve Çin’de tasarımlanmış olan, dengeli ve şık tasarımlı özel sedan Dong Feng Peugeot 408, Marka’nın dünyanın en büyük otomobil pazarındaki atağında belirleyici bir etap oluşturuyor. 408, yılda 100,000 adetlik satış hedefiyle, Peugeot’nun Çin’de (2009 yılında 112,000 gibi rekor bir satış rakamıyla zaten dikkat çekici bir düzeyde gerçekleşen) büyüme sürecini sürdürmesine olanak verecek.

Peugeot, bir yandan geleneksel pazarlarında ve öte yandan yeni pazarlarda yürüttüğü bu çifte ürün atağı çerçevesinde, 2010 ile 2012 yılları arasında dünyaya 14 yeni model sunacak.

Çevre konusunda lider

Çevre sorunlarının üstesinden gelmek: Peugeot’nun sürekli olarak izlediği bir diğer öncelikli hedefi oluşturuyor. Partikül Filtresinde (FAP) öncü olan Marka, on yılda HDi araçlarından yaklaşık 2,3 milyonunda FAP kullandı.
Günümüzde, Avrupa’da satılan Peugeot araçlarının %50’si (örneğin, Cenevre’de sergilenen dört düşük salımlı “low emission” modeli gibi) km’de 130 g’dan az CO2 yayıyorlar.

Peugeot, tüketicileri çevre sorunları konusunda bilinçlendirmek amacıyla, Avrupa’nın ilk çevreci yarışı “Peugeot Eco Cup”’organizasyonunu başlattı: Türkiye dahil 18 Avrupa ülkesinden gelen 72 ekip, kesinlikle birbirinin aynı HDi motorlu dört modelden biri ile yarışarak (207, 308, 3008, 5008), Paris ile Cenevre arasında 1000 km’lik kontrollü bir güzergah üzerinde düzenlenen bir “economy run”, yani çevreci ve ekonomik yarış organizasyonunda mücadele edecekler.
Kazanan dört ekip, 2 Mart günü, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot standında, ödül olarak verilen dört otomobilin anahtarlarını teslim alacaklar.

Peugeot, çevreye saygı konusunda mükemmelliğe ulaşmak için, içten yanmalı motorlarının verimini artırma yönünde çalışıyor, 3 silindirli yeni bir küçük motor geliştiriyor ve yarınların ürün dizisi hazırlıyor:

* Elektrikli ürünler; Peugeot, i0n’la, 2010 yılının sonunda, tarihsel lideri olduğu %100 elektrikli araç pazarına geri dönecek.

i0n, kompakt, seri ve manevra kabiliyeti yüksek, 4 kişiye ulaşım olanağı sunan, 130 km/s azami hıza ulaşan bir araç, lityum-iyonlu bataryası sayesinde 130 km’lik bir menzile sahip. Bugüne kadar 2000’den fazla ön sipariş alınan i0n, otomobil tasarımında farklı bir yol izliyor.
Peugeot, i0n’u ticarileştirmeye şimdiden başladı: Avrupa’da faaliyet gösteren iki şirket Veolia ve Greenwheels ile i0n teslimatı için iki niyet mektubu protokolü (L.O.I.) imzalanmış bulunuyor.
Diğer yandan, EVA (Electric Vehicles for Advanced Cities) projesine katılmak için de bir işbirliği anlaşması imzalandı.

* Mikro-hibrid; 2011 yılından itibaren kullanılmaya başlanacak olan e-HDi sistemi ile şehir içi kullanımda tüketim ve salımda %15’e varan tasarruf sağlanacak.
* Full-hibrid : 2011 yılı başında piyasaya sürülecek olan 3008 HYbrid4’ün, dünyada ilk seri üretim dizel-hibrid model olacak. Hybrid4 teknolojisi, eşdeğer güçle %35 gibi yüksek bir oranda tüketim/CO2 emisyon düşüşü (3008 HYbrid4 için 3,8 l/100 km ve 99 g/km CO2), “sıfır salımlı” ulaşım, daha yüksek performans (200 hp’ye varan bir güç) ve dört tekerlekten çekiş sağlayan devrimci bir teknoloji.

Proje aşamasında olan RCZ HYbrid4, bu melez motor seçeneğinin sağladığı farklı adaptasyon olanaklarına bir örnek oluşturuyor.

* Peugeot, 2012 yılında, şarj edilebilir HYbrid4 teknolojisini piyasaya sürecek. 3008 ile hedef, 2 l/100 km ve 50 g/km CO2’nin altında salım.

SR1, tasarım stili

Peugeot tasarım stilini yeniliyor. SR1 kavramı bu yenilenmenin bir göstergesi niteliğine sahip.

SR1, yarınların Peugeot tasarımının en güçlü, en ileri ve en saf ifadesi.

Şıklık, dinamizm, gösteriş, kontrollü güç: Roadster Grand Tourisme temasını yeniden yorumlayan “dream car” estetik kodları, Marka’nın gelecekteki modellerinin tasarım eğilimlerini ana hatlarıyla ortaya koyuyor.

Teknolojik, özgün ve sade, SR1 kontrastlardan yararlanmayı biliyor. Buna, “2+1” iç mekanı da dahil. Bu iç mekanda, vintage deri döşeme ve damarlı ahşap kaplamalar, “high tech” görünüşlü nikel ve krom aksamlarla yan yana; gösterge panelinde analog ve dijital kadranlar bir arada.

SR1 konsepti, benzinli-hibrid HYbrid4 motoruyla, zarafetiyle uyumlu mekanik özellikler sergiliyor: 230 kW (313 hp), 119 g/km CO2 (elektrik modunda 0), 4 tekerlekten çekiş ve yönlendirme…

Peugeot SR1 heyecan, işlevsellik ve performans sentezi.

Yeni ulaşım çözümleri : Peugeot bir adım önde

Peugeot, hem otomobiller, hem hafif ticari araçlar, hem scooterler, hem bisikletler ve hem de geniş bir hizmet yelpazesi içeren eksiksiz ulaşım çözümleri sunan tek markadır.

* Ulaşım konusundaki değişen beklentilerin önüne geçen Peugeot kartlı ulaşım hizmetlerinden oluşan daha önce benzeri görülmemiş, yenilikçi Mu by Peugeot sistemini hayata geçiriyor.
Mu by Peugeot, Peugeot müşterisi olsun veya olmasın, araç sahibi olsun veya olmasın, herkese Internet üzerinden şarj edilebilen kontörlü bir kartla, otomobil veya ticari araç, scooter, bisiklet, aksesuarlardan oluşan geniş bir ulaşım hizmetleri yelpazesinden yararlanma olanağı sağlıyor.
Mu by Peugeot, Fransa’daki başarılı bir denemeden sonra, 2010 yılı içinde birçok Avrupa başkentinde uygulamaya konuyor (Paris, Berlin, Brüksel, Londra, Madrid, Roma….).
* BB1, yarınların şehir içi ulaşımını farklı bir yorum getiriyor: Lityum-iyonlu bataryası sayesinde sıfır salım, 2,5 metre uzunluğunda ve 4 koltuklu araç.
BB1, dış ve iç tasarım kurallarını alt üst ediyor, daha önce eşi görülmemiş bir panoramik görüş, ileri multimedya bağlantı olanakları sunuyor. Peugeot, bütün bu ruhu yansıtan yeni bir aracı geliştirme çalışmalarını başlatmış bulunuyor.
* Peugeot Scooters 50 ilâ 500 cm3 arasında değişen motor hacimleriyle pazarın en eksiksiz gamlarından birine sahip. Üç tekerlekten çekişli (arkada termik motor, ön tekerlere bağlı iki elektrikli motor) benzinli-hibrid scooter HYbrid3 Evolution kavramı, aynı zamanda, kendi tarzında, güvenli ve yüksek performanslı bir ulaşım biçiminin öncülüğünü yapıyor.
* Peugeot, Avrupa’nın bir numaralı bisiklet üreticisi Cycleurope ile kurduğu dünya çapında münhasır işbirliği çerçevesinde, bisiklet dünyasına güçlü bir dönüş yapıyor.
* Peugeot, Peugeot Connect SOS hizmetleri ile güvenli ulaşım ürünleri yelpazesini genişletiyor. Markanın Avrupa lideri olduğu acil yardım çağrı sistemi 2003 yılında uyumlu veri iletim sistemleri ile donatılmış olan Peugeot araçlarında başlatıldı: Acil yardım çağrı sistemine manuel veya otomatik olarak (aktif ön gergili sistemin etkinleştirilmesi halinde) kumanda ediliyor ve sistemin çalışmasıyla en uygun yardım ekiplerinin olay mahalline gönderilmesi sağlanıyor.
Peugeot Connect SOS yeri belirlenebilen bir iletişim kutusu sayesinde bu hizmetin yaygınlaştırılmasına olanak veriyor. Sistem yakında 207 ve 308’de kullanılacak; daha sonra, 2010 yılı içinde bütün RCZ’lerde standart olarak sunulacak. Sistem ardından aşamalı olarak diğer Peugeot modellerine de yayılacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com