Gösterim: 972
Eklenme: 16 Ekim 2009
Saat: 21:17
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Fiat 500 Abarth 695 Tributo Ferrari

Fiat çatısı altında motorsporları aksiyonlarıyla ve Fiat model ailesinin sportif performans model versiyonlarıyla dikkat çeken Abarth markasının en son yeniliği yollara çıkmaya hazırlanıyor.Fiat 500 modeli baz alınarak geliştirilen Abarth 695 “Tributo Ferrari” Abarth ve Ferrari markalarının geçmiş yıllardaki işbirliğinin 21. yüzyıldaki yansımasını temsil ediyor. Modifikasyonlar sayesinde 180 HP güç üretebilen 1.4 litre T-Jet motora ve 5 ileri hızlı otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip Abarth 695 Tributo Ferrari, 17 inçlik jantları, Brembo imzalı fren sistemi ve görsel farklılıklarıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Fiat çatısı altında Fiat markalı ürün yelpazesinin maksimum performanslı versiyonlarıyla olduğu kadar motorsporları aksiyonlarıyla da dikkat çeken efsanevi Abarth markasının son yeniliği yollara çıkmaya hazırlanıyor. Abarth ile Ferrari arasında yaklaşık 60 yıl öncesine dayanan işbirliğinin 21. yüzyıldaki yansıması olara dikkat çeken ve Fiat 500 temel alınarak geliştirilen Abarth 695 kodlu yeni model, “Tributo Ferrari” adını taşıyarak üretim bandından inecek.

Lüks spor otomobil pazarında Abarth’ın ürün yelpazesini genişleten yeni bir model olarak ayrıca dikkat çeken Abarth 695 Tributo Ferrari, Scuderia kırmızı gövde rengi, karbon fiber yan aynaları, Ferrari’nin yarış grisi renginde 17 inçlik alaşım jantları, 205/40 ebatlarında yüksek performans lastikleri ve arka difüzörleriyle birlikte geliştirilmiş ışıklandırma özellikleri sunan xenon farlarıyla ilk bakışta dikkatleri üstüne topluyor. Kabin içinde hem Abarth’ın hem Ferrari’nin sportif tasarım anlayışından öğelere özellikle yer verilmeye çalışıldığı ise açıkça görülüyor. Siyah deri kaplı Sabelt marka sportif yarış tipi karbon fiber koltuklarda kullanılan Abarth’ın akrep logosu kendini hemen belli ediyor. Standart koltuklara göre 10 kg daha hafif koltuklar, çarpmaya karşı dayanıklı köpükle doldurulmuş gövde destek elemanları sayesinde yanal ve uzunlamasına kuvvetlere karşı gövdeyi dengede tutma becerisi sunabiliyor. Siyah ve kırmızı renk kombinasyonlu deri direksiyon simidi üzerinde yer alan MTA vites değiştirme butonları, Jaeger tasarımlı gösterge paneli, alüminyum paspas ve akrep logosu işlenmiş pedallara ek olarak aracın seri numarasını taşıyan bir levha kabin içinde fark yaratan unsurlar arasında yer alıyor.

Abarth 695 Tributo Ferrari’nin kaputu altında gücü 180 HP’ye yükseltilerek modifiye edilmiş 1.4 litre silindir hacimli T-Jet motora yer veriliyor. 5 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlı yeni Abarth roketi, motorunun sunduğu 230 Nm’lik maksimum torkun etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 7 saniyenin altında tamamlayabiliyor. 225 km/s’lik son hıza erişebilen Abarth 695 Tributo Ferrari’nin yürüyen aksam ve fren sistemi de mevcut performans değerlerine uygun özellikler sergiliyor. Sabit 4 kaliperli 284 mm’lik çok kesitli Brembo markalı disk fren sistemine ek olarak kullanılan sportif amortisörlerle aracın sürüş dinamikleri destekleniyor. Bununla birlikte Abarth 695 Tributo Ferrari’de kullanılan 1.4 litre ve 180 HP’lik motorun gücünü yükseltebilmek ve 3000 d/d’de sportif bir motor sesi elde edebilmek amacıyla çift modlu ve değişken geri basınçlı yeni bir egzoz sistemine yer veriliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com