Gösterim: 2.088
Eklenme: 3 Eylül 2009
Saat: 08:57
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Nissan Qashqai

Nissan Qashqai çocuklar için ön ve yan çarpışma testlerinde çocuklar için maksimum koruma sağlamayı amaçlıyor.
Aileniz ve sizin için bir araçtan bekleyeceğiniz bir çok özelliği bir arada sunan Nissan Qashqai Platinum Türkiye’de… Qashqai Platinum, Euro Ncap testlerinde segmentinin en yüksek güvenlik skorunu alması ile ön plana çıkıyor.

Nissan Qashqai Platinum, Euro NCAP’in 10 yıllık tarihi boyunca yaptığı testler içerisinde, şimdiye kadar alınan  en iyi sonuçlara sahip. Bu test sonuçlarına göre; Qashqai Platinum, hem yolcuların, hem de yayaların güvenliğini sağlarken, şehirde kullanım için en ideal araç olduğunu da kanıtladı.

Ayrıca, Nissan Qashqai ön ve yan taraflarda çocuklar için yapılan testlerde de en yüksek skoru yakalamıştır. Ön yolcu koltuğuna terse doğru yolcu koltuğu sırtlığına bakan çocuk puseti koyabilmek için, ön yolcu hava yastığı sensörü istenildiği takdirde devre dışı bırakılabilme özelliğine de sahiptir.

Birçok özelliği bünyesinde bulunduran Qashqai Platinum, güvenlik odaklı ailelerin SUV segmentinde en çok tercih ettiği araç olma özelliğini taşıyor.

Önden çarpmalarda hem sürücü hem de yolcu korumasında yapılan testlerden maksimum puanları alan Qashqai Platinum, ön koltuklarda bulunan çift ön gergili emniyet kemerleri sayesinde, sürücünün ileri hareketini minimum seviyede tutarak vücudunu ön panelden uzak tutmuştur. Bu şekilde sürücü koruması maksimum seviyede tutulmuştur.

Nissan Qashqai Platinum versiyonunda standart sunulan olarak Nissan Connect sistemi sahip olduğu dokunmatik geniş LCD ekranı, Radyo CD, Ipod ve MP3 bağlantı üniteleri, Bluetooth sistemi ve Türkçe kullanım menüsü  ile göz dolduruyor. Rehber çizgili renkli geri görüntü kamerası ise geri parkları kolaylaştırmasının yanı sıra aracın arka kısmında sürücünün göremeyeceği kör nokta problemini gideriyor. Ayrıca standart sunulan cam tavan ile de ferah bir iç kabin elde ediliyor.

Uzun yolculuklar sırasında size ve çocuklarınıza kolaylık sağlayacak ısıtmalı ve soğutmalı torpido gözü ise Qashqai Platinum’un artı özellikleri arasında yer alıyor.

Nissan Qashqai Platinum, binek otomobil konforunu bir SUV’ un yüksek sürüş pozisyonu ile birleştirerek farklılık yaratmasının yanı sıra manevra ve park kolaylığını da beraberinde sunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com