Gösterim: 1.969
Eklenme: 17 Ekim 2011
Saat: 16:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Corsa Van

Uzun bekleyişlerden ya da bazı özel durumlardan akü başlarımızda oksitlenmeler meydana gelebilir. Bu oksitlenmelerin temizlenmesinin en kolay yolu, biraz sıcak su.

Bu sıcak suyu kutup başlarının üzerine dökmek suretiyle bunları temizleyebiliriz. Çünkü orada bir oksitlenme varsa, geçirgenlik azalacağı için arabanızın çalışmasında da birtakım sıkıntılar doğacaktır.

Akünüzün bakıma ihtiyaç duyduğunu kapaklarından anlayabilirsiniz. Şayet kapakları sökülebilen tip akülerse bu kapakları açıp üzerine içinde göreceğiniz bölümdeki peteklerin üzerine çıkacak kadar saf su koymamız gerekir. Bu seviyenin aşılmamasında fayda vardır. Aksi takdirde aküde birtakım taşmalar meydana gelir şarj süresi içerisinde.

 

Arabanız boşa yatmasın

Uzun süreli beklemelerde aracımızı bir süre kullanmayacaksak ki bu süre 15-20 gün civarında olabilir. Çünkü 15-20 güne kadar bir aküde bir problem meydana gelmez.

Ama bu süreyi aşacak süreler arabamız bekleyecek ve hiç çalıştırılmayacaksa tavsiyemiz kutup başlarınızın yerinden sökülmesi ve dolayısıyla akünün gereksiz bir akım çekmesini engellemek olacaktır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com