Gösterim: 1.054
Eklenme: 4 Eylül 2009
Saat: 19:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Alfa Romeo MiTo

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, lüks küçük sınıfta yer alan modeli Alfa MiTo’yu kadın müşteri hedef kitlesine daha da yakınlaştırmak için modacı Louise Roe ve Londralı modaevi Bjork and McElligott’a farklı renklerde butik bir jean serisi tasarlattı. 85 Euro’luk fiyata sahip ve www. mitojeans.co.uk adresli web sitesi üzerinden sipariş verilebilen MiTo Jeans satışlarından elde edilecek gelir, genetik bozukluklara sahip çocuklara yönelik bir yardım derneği olan Genes’e bağışlanacak.

Alfa Romeo, rakam kodu kullanılmayan ilk yeni modeli olarak dikkatleri üstüne çeken ve adını İtalyanca efsane anlamına gelen sözcükten alan Alfa “MiTo” modeli için butik bir jean serisi tasarlattı.Alfa Romeo MiTo’nun hedeflenen kadın müşteri kitlesine daha iyi ulaşabilmek için modacı Louise Roe ve Londralı modaevi Bjork and McElligott’la işbirliği yaparak tasarlattığı butik jean serisi, www.mitojeans.co.uk adresli web sitesi üzerinden siparişle satın alınabiliyor. Alfa Romeo MiTo’nun D.N.A adı verilen (Dinamik, Normal ve Tüm Hava Koşulları) elektronik sürüş sistemine atıfta bulunan jean serisi, siyah deriden kemerli tasarımı, sağ arka cepte yer alan Alfa markasının logosunda yer alan yılan figürü, dar kesimi ve kırmızı iplikli dikişleriyle dikkat çekiyor.

85 Euro’luk satış fiyatına sahip MiTo Jeans satışlarından elde edilecek tüm gelir ise Alfa Romeo tarafından genetik bozukluklara sahip çocuklara yardım derneği olan Genes’e bağışlanacak.

Alfa Romeo MiTo:
Türkiye’de Progression ve Distinctive adı verilen iki farklı donanım paketine sahip Alfa MiTo’nun baz donanımında 7 havayastığı, ABS, VDC (ESP), Hillholder, Q2 Elektronik (kilitli diferansiyel) manuel klima, D.N.A sürüş sistemi ve MP3 çalarlı müzik sistemi gibi ekipmanlara yer veriliyor. Alfa MiTo’nun en üst donanım seviyesini temsil eden Distinctive paketindeyse direksiyondan kumandalı müzik sistemi, krom çerçeveli farlar, krom dış detaylar, alaşım jantlar, çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor. Distinctive donanım sevisiyle birlikte isteğe bağlı olarak satın alınabilen “Spor Paket” kapsamında ise 3 boyut efektli sportif kumaş koltuklar, sportif tamponlar, ön sis farları, 17 inçlik alaşım jantlar, arka spoyler ve beyaz aydınlatmalı sportif göstege paneli yer alıyor.

Hem Verimli Hem Ekonomik Motor Seçenekleri!

Alfa Romeo MiTo’nun gösterişli motor kaputu, altında yer alan güç ünitelerinin özellikleri hakkında da önemli ipuçları veriyor. Alfa MiTo’nun şimdilik en güçlü motor seçeneğini ise Turbo beslemeli ve 1.4 litre hacimli benzinli motor oluşturuyor. 155 HP güç üreten 4 silindirli motor, 3000 d/d’den itibaren ürettiği 230 Nm’lik tork üretiyor. 215 km/s’lik son hıza erişebilen Alfa Romeo MiTo 1.4 TB, 0-100 km/s hızlanmasını 8 sn’de tamamlayabiliyor. Sadece 6 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine edilebilen Alfa MiTo 1.4 TB, 100 km’deki 6.5 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle performanslı olduğu kadar ekonomik bir yapı sunabileceğini kanıtlıyor. Alfa Romeo’nun yeni küçük efsanesinin tek dizel motor seçeğini ise Fiat Auto çatısı altındaki birçok markanın birçok modelinde başarıyla kanıtlamış 1.6 litre hacimli turbo dizel güç ünitesi oluşturuyor. 120 HP güç ve 320 Nm gibi muhteşem bir tork değeri sunan motor, Alfa MiTo’nun dinamik yürüyen aksam yapısına uygun bir performans sağlayabiliyor. 198 km/s’lik son hız ve 9.9 sn’de ulaşılan 0-100 km/s hızlanma gibi performans verilerine sahip 6 ileri manul şanzımanla kombine edilen Alfa MiTo 1.6 JTDM, 4.8 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle de 937 kilometrelik müthiş bir menzile erişebiliyor.

Küçük Sınıfta Bir İlk: Alfa D.N.A.
Lüks küçük sınıfın ilk gerçek otomobili olarak Batı Avrupa pazarlarının ardından Türkiye yollarına da çıkmaya başlayan Alfa MiTo, aynı zamanda tüm küçük sınıf otomobilleri arasında sürücüsüne yol durumuna göre farklı sürüş alternatifleri sunan teknolojiyi barındıran ilk model olmasıyla da göz kamaştırıyor. Alfa Romeo mühendislerinin D.N.A adını verdiği ve standart olarak sunulan yenilikçi bir sistemle donatılan Alfa MiTo’nun sürücüsü, değişken yol şartlarına göre motor, fren, direksiyon, süspansiyon ve şanzıman sistemlerinin tümüne etki eden bir sistemi devreye sokabiliyor. Performanslı sürüşler için “Dinamik”, şehir içi sürüşler için “Normal” ve en zorlu yol şartlarında ve hava şartlarında yüksek tutunmayı sağlamak için “Her Türlü Hava Koşulu” modlarından birini seçerek, Alfa MiTo’nun sürüş karakterini şekillendirebiliyor.

Sadece frenlere etki ederek kendiliğinden kilitli diferansiyel etkisi oluşturan “Q2 Elektronik” sistemiyse Alfa Romeo MiTo’nun etkin ve dinamik sürüş yapısının bir başka önemli unsurunu oluşturmaktadır. Normal otomobillerde araç bir viraj içinde hızlandığında iç tekerlek kavrama kaybı yaşar ve aracın yörüngesinde geniş bir sapma meydana gelir. Öte yandan “Q2 Elektronik”le eşgüdümlü çalışan Alfa MiTo’nun çekiş kontrol sistemi, içteki tekerlek üzerinde fren uygular ve torku yeniden dağıtarak, bunu en yüksek tutunmaya sahip dış tekerleğe yönlendirir. Böylece arzu edilen viraj içi yol tutuş performansının ideal çekişle birlikte korunması sağlanır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com