Gösterim: 959
Eklenme: 5 Mayıs 2010
Saat: 13:40
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Alfa Romeo Giulietta

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan 147 modelinin yerini alacak Alfa Romeo Giulietta modelinin uluslararası reklam filmlerinde ünlü oyuncu Uma Thurman rol alacak. Kusursuz imajının yanı sıra agresifliği, cesaret, dinamizm ve güzellikle birleştiren Pulp Fiction ve Kill Bill film serisinin başrol oyuncusu Thurman, Alfa Romeo Giulietta’nın 5 farklı karakterini anlatacak. William Shakespeare’den alıntı dizelerle süslenen reklam filminde Alfa Romeo Giulietta’nın gerçeğe dönüşen bir rüya olduğu vurgulanıyor. 2010 yılında 100. yaşını kutlayacak olan Alfa Romeo’nun bir asırlık tarihsel sürecine yönelik düzenlenecek etkinlikleri taçlandıracak Alfa Romeo Giulietta, hem göz alıcı İtalyan tasarımı hem de yürüyen aksam ve yenilikçi motor teknolojileriyle dikkatleri topluyor.

Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan yeni modeli Alfa Romeo Giulietta’nın uluslararası reklam kampanyasında başrolünde Pulp Fiction ve Kill Bill gibi filmlerin gözde oyuncusu Uma Thurman yer alacak. Alfa Romeo’nun 1950’li yıllarda ilk olarak tanıttığı ve kısa sürede farklı karoser tipleriyle de birer efsane haline dönüşen “Giulietta” model ailesinin adını taşıyarak yollara çıkacak yeni modelin reklam filminin yönetmenliğini ise Kevin Fitzgerald yaptı. Uma Thurman’ın agresiflikle birlikte cesaret, dinamizm ve güzelliği birleştiren imajı, Alfa Romeo’nun konforlu, dinamik ve yüksek güvenlik özelliklerini vurgulayan reklam filminde başrolü almasında büyük etken oldu. Tamamı Amerika Birleşik Devletler’in de çekilen ve William Shakespeare’den alıntı dizelerle süslenen Alfa Romeo Giulietta reklam kampanyasının basın ve afiş fotoğraflarını ise ünlü İtalyan fotoğrafçı Fabrizio Ferri çekti.

Kompakt Sınıfın En Yenisi, En İyisi!

İtalyan stili sportiflik ile zarafeti birleştiren bir tasarım anlayışına sahip Alfa Romeo Giulietta, Alfa Romeo’nun sınırlı sayıda üretilen süper spor otomobili 8C Competizione ile başlayan ve bir yandan markanın başarılı geçmişini anımsatırken diğer yandan da teknoloji ve duygu konusundaki geleneksel değerlerini koruyarak geleceğe taşıyan bir yaklaşımla şekillendirilmiş. Genel olarak bir “kama”yı andıran profil ile birlikte burun ve arka tasarım yapısına sahip Alfa Romeo Giulietta, ilk etapta keskin birer gözü andıran LED teknolojili ve Gündüz Farı işlevli (DLR) ön farları ve “Trilob” şekilli genetik Alfa ızgarasıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte diğer Alfa Romeo modellerinden farklı olarak kaputtan doğan çizgilerle bütünleşerek ön tamponda adeta bir kalkan gibi konumlandırılan ve Alfa Romeo logosuna da evsahipliği yapan üçgen ızgaraya paralel ön alt hava girişleri de fark yaratan tasarımıyla ön plana çıkıyor. Bir coupeyi andıran tavan ve profil tasarımı ise Alfa Romeo 147 modelinde olduğu gibi C sütununa adeta gizlenerek konumlandırılmış kapı açma kolu efektiyle destekleniyor. Bununla birlikte aracın geniş omuz çizgileri genel “kama” konseptini destekliyor. Alfa Romeo Giulietta’nın tasarımının en çarpıcı yönünü ise farklı geometrik yapıların buluştuğu arka bölüm oluşturuyor. LED teknolojili ve aracın profilinea kadar genişleyen arka ışıklandırma grubu, Alfa Romeo Brera modelini andıran arka cam ve bagaj kapağı tasarımı ile birlikte geniş tamponlar, yeni modelin göz alıcı yönlerini oluşturuyor.

Çevre dostu, heyecan verici ve yenilikçi motorlar!

Alfa Romeo, yeni kompakt modeli Alfa Romeo Giulietta’da performans ve çevreyle dostluk anlamında yeni nesil teknolojiyi ve üst düzey bir performansı garanti eden ikisi benzinli olmak üzere toplam 4 farklı güç ünitesinden oluşan motor yelpazesine yer veriyor. Tamamı Euro 5 ile uyumlu ve tüketim ile emisyon değerlerini azaltan “Start&Stop (Çalıştır – Durdur)” sistemiyle donatılabilecek olan motor yelpazesinin giriş seviyesinde 105 HP’lik 1.6 litre hacimli JTD turbo dizel motor yer alıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın kaslı kaputu altında görev alacak diğer turbo dizel motor seçeneğini ise 2.0 litrelik silindir hacmine sahip 170 HP’lik motor oluşturuyor. Multiair teknolojisine sahip benzinli motor seçeneklerini ise 1.4 litre 120 HP ve 170 HP’lik motorlar oluşturuyor. Bununla birlikte ilerleyen dönemde Alfa Romeo Giulietta’nın 235 HP’lik 1.8 litrelik motorla donatılmış ve Quadrifoglio Verde konfigürasyonlu versiyonu, “en sportif Giulietta” olarak yollara çıkmaya başlayacak.

Sınıf standartlarını belirleyecek çevik ve dinamik karakter!

Alfa Romeo Giulietta, yol tutuş ve çeviklik bakımından en titiz müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmış yeni bir yapıya sahiptir. Mükemmel ölçüde dinamik performansı ile sunduğu muhteşem konfor, süspansiyonlar, yeni nesil direksiyon sistemi, alüminyum ve yüksek dayanıklılığa sahip çelikten yapılma sağlam ancak hafif yapıda uygulanan gelişmiş teknik çözümlerin ve son teknoloji ürünü üretim teknolojilerinin bir sonucudur.

Otomobilin davranışını, farklı sürüş tarzları ve yol koşullarına göre özel olarak uyarlayan bir sistem olan Alfa DNA, yeni Alfa Romeo’yu tek tek her sürücünün ihtiyaçlarına göre adapte ederek sürüş zevkini ve konforunu artırır. Alfa Giulietta’nın yeni yapısı, araç üstündeki bütün sistemleri birbiriyle bütünleştirecek ve geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Üç farklı ayar (Dinamik, Normal ve Her Türlü Hava Koşulu [All Weather]) mevcuttur ve bu modlar Alfa DNA kullanılarak seçilebilir. Söz konusu sistem, yeni modelin tüm versiyonlarında standart olup, motorun, direksiyon sisteminin ve Q2 elektronik diferansiyelinin çalışma parametreleri üzerinde değişiklik yapmanın yanı sıra denge kontrol sisteminin (VDC) davranış mantığı üzerinde de ince ayarlama yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com