Gösterim: 945
Eklenme: 1 Ocak 2010
Saat: 14:47
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Alfa Romeo Giulietta

İtalyan endüstrisinin lider kuruluşu Fiat Group’un çatısı altında yer Alfa Romeo’nun CEO’luk görevine aynı zamanda Maserati ve Abarth markalarının da CEO’luk görevini yapmakta olan Harald Wester getirildi. 2004 yılından bu yana Fiat Gnubu bünyesinde çalışan Harald Wester, aynı zamanda Fiat Grubu ve Otomobilleri Sorumlu Teknik Başkanı (CTO) görevine de devam edecek.

2010 yılında 100. yaşını kutlamaya hazırlanan Alfa Romeo’nun CEO’luk görevine aynı zamanda Maserati ve Abarth markalarının da CEO’luk görevini yapmakta olan Harald Wester atandı. Fiat Grubu ve Otomobilleri Sorumlu Teknik Başkanı (CTO) görevine de devam edecek olan Harald Wester, 3 markanın aynı anda CEO’luk görevini de üstlenecek. 2004 yılından bu yana Fiat Grubu çatısı altında CTO olarak görev yapan Wester, 1999-2002 yılları arasında da Ferrari’de Ürün Geliştirme Direktörü olarak görev almıştı.

Konuyla ilgili olarak ise Fiat Grubu CEO’su Sergio Marchionne, “ Alfa Romeo, Maserati ve Abarth markalarını aynı başkanlığın altında toplayarak 3 markanın sportif özelliklerini ve performansları itibariyle paylaştıkları ortak niteliklerinin değerini vurgulayabilmeyi hedefliyoruz. Çeşitli konumlarda en yüksek başarılara imza atan Harald Wester’in güçlü liderlik kapasitesini ve sağlam teknik deneyimini en iyi biçimde kullanacağına eminiz” açıklamasında bulundu. Alfa Romeo’nun eski CEO’su Sergio Cravero ise Fiat Grubu Otomobillerinin Ürün Portföyü Planlaması ve Ürün Konseptinden sorumlu olarak görev alacak.

Harald J. Wester Hk:

Linz am Rhein (Almanya)’da 26 Şubat 1958 tarihinde doğan Harald J. Wester, yüksek lisansını 1986 yılında Braunschweig Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına, Wolfsburg’da Volkswagen AG’de başlayan Wester, burada 1991 – 1995 yılları arasında Araç Araştırma ve Yeni Konseptler Departmanı Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 1995’te Ingolstadt’da bulunan Audi AG’ye katılarak A2 modelleri ve Özel Araçlar Program Müdürü oldu ve bu görevini 1999 yılı Ocak ayına kadar sürdürdü. Daha sonra, Ürün Geliştirme Direktörü olarak Ferrari S.p.A.’ye katıldı ve 2002 yılında Magna Steyr AG’nin Baş Teknik Sorumluluğu (Araştırma, Geliştirme ve Teknolojiler) ve Grup Mühendislik Başkanlığına atanana kadar bu görevine devam etti. 2004’te Fiat Grubuna katılarak, burada Fiat Grubu Otomobilleri Teknolojiden Sorumlu Başkanlığı (CTO) görevini üstlendi ve ardından da Fiat Grubunun CTO’su oldu. Bu görevlere ek olarak, Ağustos 2008’de Maserati’nin ve Ocak 2009’da da Abarth’ın CEO’luğuna atandı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com