Gösterim: 706
Eklenme: 9 Haziran 2006
Saat: 19:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Sonata

Futbolun coşkusunu, eğlencesini, ekip ruhunu ve liderlik hedefini, şirket felsefesiyle ve tüm çalışanlarıyla bir bütün olarak yaşayan Hyundai, futbolun uluslarası platformdaki en büyük organizasyonu olan Dünya Kupası’nın bir kez daha Resmi Sponsorluğu’nu üstlenmenin gururunu yaşıyor.

Dünya çapında farklı din, dil ve ırkları tek bir noktada buluşturan futbol, en çok takip edilen spor dalı olma özelliğini de taşıyor. Futbolun en prestijli organizasyonu olan Dünya Kupası ise 9 Haziran 2006, Cuma günü Almanya’da ilk düdüğün çalmasıyla start alıyor. Bu sponsorlukla Hyundai, “milyarlarca insanın hayatlarına futbol oyununun heyecanını taşıyan marka” olarak ön plana çıkıyor. Tüm insanların bir arada uyumlu bir şekilde yaşayacağı bir dünya inşa etmeyi vizyonu olarak belirleyen Hyundai, bu amaçla “İyi Dilek Topu” ve “Hyundai Futbol Dünya Şampiyonası” gibi aktiviteler gerçekleştiriyor. Turnuvaya katılan 32 ülke için ayrı ayrı hazırlanan dev “İyi Dilek Topları”, her ülkedeki taraftarların ve ünlü isimlerin kendi takımları için en iyi dileklerini yazması için yapılıyor. İki yıl boyunca bu 32 ülkede dolaştırılan her yeri yazılarla kaplı bu toplar, Almanya’da maçların yapılacağı 12 statta turnuva boyunca sergilenecek.

Hyundai Assan da Dünya Kupası Resmi Sponsorluğu kapsamında Türkiye’de birçok çalışmaya imza atıyor. Hyundai Assan, futbolun çoşkusunu ve eğlencesini, futbol tutkunlarına ve seyircilere ulaştırmak için tüm iletişim çalışmalarında Dünya Kupası Resmi Sponsorluğu’nu vurguluyor. Özellikle son 1 yıldır tüm reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarında, basılı malzemelerinde ve Türkiye çapında yapılan otomotiv fuarlarında Almanya 2006 Dünya Kupası sponsorluğunu ön plana çıkaran Hyundai Assan, Türk halkının da oldukça yakından takip ettiği futbol sayesinde tüketiciyle arasında güçlü bir bağ oluşturmaya devam ediyor.

Hyundai’den Dünya Kupası’na 1.000 araç

FIFA Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyonun başarıyla gerçekleştirilmesi için en önemli konuların başında kara ulaşımı geliyor. Bu amaçla güvenilir, modern ve konforlu araçlardan oluşan büyük bir araç filosuna ihtiyaç duyuluyor. 2002 yılında Kore ve Japonya’da yapılan Dünya Kupası sırasında tüm araçların tedarikini en iyi şekilde sağlayarak güvenilir bir ortak olduğunu kanıtlayan Hyundai, 2006 Almanya Dünya Kupası’nda da yaklaşık 1.000 adetlik araç filosuyla tüm taşıma ve ulaşım gereksinimlerini karşılayacak.

Hyundai’nin 2006 FIFA Almanya Dünya Kupası sırasında tahsis edeceği yaklaşık 1.000 adet araç arasında Hyundai model yelpazesinde yer alan Grandeur, Sonata, Santa Fe, Tucson ve Getz’den oluşan binek otomobiller, vanlar, SUV’ler ve otobüsler bulunacak. Bu araçlarla kupada mücadele edecek 32 ulusal takımın oyuncu ve yönetici kadrosu, FIFA yetkilileri, VIP’ler, basın mensupları ve organizasyon komitesinde bulunan yöneticilerin ulaşımı sağlanacak. Bu sayede herkesin, Hyundai’nin sunduğu sürüş keyfiyle, kalitesiyle ve üstün konforuyla daha yakından tanışması sağlanacak.

Hyundai, ulusal takımlar için ülke bayraklarıyla ve renkleriyle süslenmiş 32 adet otobüsün yanı sıra, maçların oynanacağı şehirlerdeki halkın ve futbol tutkunlarının ulaşımı için otobüs ve servis araçlarını da sağlayacak. Çevrenin korunması için en büyük yatırımları yapan firmalardan biri olan Hyundai, yakıt hücresi sistemine sahip çevre dostu araçlarını da organizasyon sırasında kullanacak. Münih Olimpiyat Stadı’na şehrin belli bölgelerinden ulaşımın sağlanılması için iki adet yakıt hücreli elektrikli Tucson ve bir adet yakıt hücreli elektrikli otobüs kullanılacak. Hidrojeni, aracı hareket ettirmek amacıyla yakıt olarak kullanan bu araçlar, egzoz gazı yerine su buharını açığa çıkararak çevrenin korunmasını sağlarken sessiz çalışmalarıyla gürültü kirliliğini de önlüyor. Yakıt hücresi teknolojisine sahip araçların gelişimi için yeni bir Ar-Ge Merkezi kuran Hyundai, Dünya Kupası sırasında kullanılacak bu araçlar sayesinde gelişmiş teknolojisini de herkesin yakından görmesini sağlayacak. Hyundai ayrıca, Almanya 2006 FIFA Dünya Kupası’nın resmi internet sitesi olan www.fifaworldcup.com adresinde, Turnuva başlığı altında yer alan Fan Köşesi sayfasında, oynanacak 64 maçta “Maçın Taraftarı”nı verilecek oylarla belirleyecek ve çeşitli ödüller dağıtacak.

Hyundai, 2014 yılına kadar Resmi Sponsor

Hyundai, marka bilinirliğini artırmak, farkındalık yaratmak ve marka imajını yükseltmek amacıyla Dünya Kupası sponsorluğunu önümüzdeki yıllarda da sürdürecek. Müşterisini en çok gözeten marka olarak Hyundai, tüm dünya insanlarını ortak bir dilde toplayan futbol ile daha geniş kitlelere ulaşmayı ve duygusal bir bağ kurmayı amaçlıyor. 1999 yılından bu yana Dünya Kupası ve Avrupa Futbol Şampiyonası dahil olmak üzere FIFA’nın düzenlediği en büyük şampiyonaların “Resmi Sponsoru” olan Hyundai, 2014 yılına kadar tüm organizasyonların ana sponsorluğunu üstlenecek.

FIFA ile ilk sponsorluk anlaşmasını 1999 yılındaki Bayanlar Dünya Kupası için yapan Hyundai, bu tarihten itibaren 2000 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası, 2002 FIFA Kore-Japonya Dünya Kupası, 2004 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası ve son olarak 2006 FIFA Almanya Dünya Kupası’nın resmi sponsorluklarını üstlendi ve FIFA’nın yerel komitelerine, takımlara ve hakemlere araçlar tahsis etti. Ayrıca Hyundai, FIFA Konfederasyon Kupası, 17 ve 19 Yaş Altı Erkek ve Bayan Futbol Dünya Şampiyonaları’nın da Resmi Sponsorluğu’nu gerçekleştirdi.

Hyundai, FIFA 2010 Dünya Kupası ve FIFA 2014 Dünya Kupası’nın yanı sıra 2007’den itibaren düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonası, Bayanlar Dünya Kupası, FIFA İnteraktif Dünya Kupası ve FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası gibi yeni organizasyonların da resmi sponsorluğunu yapacak.

Etiketler:
Kategori: Haberler, Hyundai, Magazin, Markalar
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com