Gösterim: 1.014
Eklenme: 28 Mart 2009
Saat: 15:17
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda SuperB

Škoda Superb, 2008 yılında kazandığı birbirinden prestijli birçok ödüle Almanya’da aldığı “2008 yılı Altın Direksiyon” ve Avusturya’da aldığı “2008 Yılının En İyi ve En Popüler Aracı ” ödüllerini de ekledi.

Tanıtımı yapıldığı andan itibaren otomotiv pazarındaki popülaritesi sürekli artan Yeni Škoda Superb, 2008 yılında birbirinden prestijli birçok ödülü kazanarak kalitesini kanıtladı. Alman Bild am Sonntag Dergisi tarafından düzenlenen, Avrupanın en önemli otomobil ödüllerinden biri olan  “2008 Yılı Altın Direksiyon Ödülü”nü kazandı. Superb, orta üst sınıf araçlar kategorisinde yarıştığı altı rakibini geride bıraktı.

Kullanım kolaylığı, ferahlık, ödediğiniz parasal bedeli en iyi alacağınız otomobil ve işçilik kalitesi dahil olmak üzere, çeşitli kriterleri değerlendiren otomotiv gazetecilerinin ve VIP üyelerin oluşturduğu jüri, şık tasarımı, boyutları arasındaki hassas dengesi , twindoor bagaj açma sistemi, AFS far sistemi ve sürücü diz güvenliği dahil 9 hava yastığı gibi ön plana çıkan yaratıcı teknolojik çözümleri yönünden de en yüksek puanları verdi.

Yeni Superb Avusturya’da “2008 Yılı En İyi ve En Popüler Aracı”

Yeni Superb’in aldığı bir diğer ödül ise Avusturya’nın en büyük otomobil ödülü olan,  ARBÖ ( Otomobil-Motor  Turing Kulübü) tarafından 25 senedir her yıl verilen ve geleneksel hale gelen  “2008 yılı En İyi ve En Popüler Aracı” ödülü oldu. 36 adayın yarıştığı orta üst sınıf kategorisinde Superb, sedan şıklığı ve emsalsiz bagaj açma sistemi “Twinndoor” ile rakiplerinin arasından kolayca sıyrılarak bu ödülü de almaya hak kazandı.

Škoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Reinhard Jung  “Bu prestijli ödüller, Škoda Auto’nun amiral gemisi olan Superb’in popülaritesinin büyümekte olduğunun ciddi bir göstergedir. Otomobilimizin geliştirilmesinde önemli olduğunu düşündüğümüz unsurların tamamı, halihazırda geliştirme faaliyetlerine yatırılan paranın iyi ve doğru yerde harcandığını onaylayan müşteriler tarafından takdirle karşılanmaktadır. Superb, Škoda’nın marka değerlerini artırken, akılcı çözümler üretme felsefesini  kanıtlamaktadır.” açıklamasında bulundu.

Škoda, Yeni Škoda Superb ile 2008 yılında ayrıca, Çek Cumhuriyeti’nde “En İyi Teknoloji” ve Almanya’da “Yılı En İyi Şirket Otomobili” ödüllerinin sahibi oldu.

İstanbul Auto Show 2008 Fuar’ında Türkiye Lansmanı yapılan Yeni Superb Aralık 2008’den itibaren Škoda showroomlarında yerini alacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com