Gösterim: 692
Eklenme: 23 Mayıs 2017
Saat: 20:25
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Uzun Dönem Araç Kiralama

Araç kiralama sektörü bireylerin büyük masraflar yapmasını ve büyük masraflar ile karşılaşmasını önlemek için kurulmuştur. Aynı zamanda bu sektör günlük ve sürekli kazanç elde etmeyi amaçlamıştır. Araba satın alma işlemi sonucunda birçok ekstra masraf yapılmaktadır.

Bireyler hem araca belirli bir harcama yapmaktadırlar hem de düzenli olarak aracın bakımına, sigortasına, kaskosuna vs. gibi bir çok duruma harcama yapmaktadırlar. Bu gibi durumlardan uzaklaşmak isteyen birçok birey zamanla araç kiralama uygulamasını daha karlı bulmuş ve bu uygulamaya yönelmişlerdir. Araç kiralama uygulaması sayesinde istenilen süre kadar istenilen araç marka ve modeline oldukça uygun fiyatlara sahip olmak mümkündür. Üstelik bu uygulama ile birlikte araca ekstra masraf yapma gibi bir şartta bulunmamaktadır. Türkiye de birçok araç kiralama firması bulunmaktadır. Araç kiralama firmalarının en yoğun olduğu şehir İstanbul’dur. Özellikle İstanbul Ataşehir araç kiralama firmaları alanlarında uzmanlaşmış ve yılların verdiği deneyimlerine dayanarak hizmet vermektedirler. Bu durumdan da anlaşılabileceği gibi günümüzde araç satın alma işlemini araç kiralama işlemi geride bırakmıştır. Bu durumun en etkili bir diğer nedeni ise araç satın alma işlemi sırasında araca ödenen ücretin sabit kalmaması veya değer kazanmaması aracın sürekli olarak değer kaybetmesidir. Bireyler araç satın alma sırasında yaptıkları harcamalar bu harcamaların belirli bir zaman sonra değer kazanmak yerine değer kaybetmesi ve araca satın alma işleminden sonra ekstra birçok harcamanın yapılması ile uğradıkları zararın sonucunda araç kiralama işlemini daha makul bulmuşlardır. Araç kiralama sektörünün gelişmesinde ki en büyük sebep bu durumdur.

Araç Kiralama Uygulaması Neden Çok Rağbet Görmektedir?
Araç kiralama işleminin günümüzde araç satın alma işleminden daha çok rağbet görmesi bireylerin zevklerin çok kolay değiştiğini ve daha az masraf yapmak istediklerini göstermektedir. Ülkemizde araç kiralama sektörü çok büyük oranda yabancı ve yerli sermaye yatırımı almıştır. Özellikle araç kiralama sektörü son 10 yılda %60 oranında daha çok büyümüştür. Araç kiralama sektörünün piyasada ne büyüklükte bir yer kapladığını ifade etmek için Türkiye’nin Gayri Safi Milli Hasılatını ele alabiliriz. Ülkenin milli hasılatı üzerinden sektörün büyüklüğünü değerlendirmek daha doğru olacaktır. Aynı zamanda araç kiralama sektörünün büyümesinin bir diğer etmeni ise finansal kiralama için kullanılan vergisel avantajların kaldırılması bunun sonucunda da finansman ve araç tedariği için ekstra arayışlara girilmesi sonucunda operasyonel kiralama sisteminin kullanılmasıdır. Bu sistem sayesinde oldukça konforlu bir hizmet verilmektedir. Araç kiralama sektörü çok hızlı ve kuvvetli bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Büyümenin sürekli devam etmesinin bir diğer sebebi ise ortaya çıkabilecek herhangi bir krizin çok etkili olmaması ve bu kurumun mevcut krizlerden sonra daha da hızlı gelişmeye devam etmesidir. Bunun en büyük örneği araç kiralama firmalarının her geçen gün yeni bayilikler açmasıdır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com