Gösterim: 1.618
Eklenme: 1 Ekim 2004
Saat: 12:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra SW

Opel Astra yenilenmiş yüzü ile pazara girdiğinden bu yana tüketicilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kendi sınıfında iddialı olduğunu gösteren yeni Astra’da bir ilk daha gerçekleştirildi. İlk kez Corsa’da tanıtılan Easytronic şanzımanın yeni nesliyle donatılan yeni Astra, manuel ve otomatik kullanımı birarada sunuyor.
2004 ilkbaharında başlanan üçüncü nesil Astra, ilk aşamada beş kapılı hatcback versiyonuyla satışa sunulan Astra’yı daha uzun aks mesafeli Station Wagon ve 2005 ilkbaharında tanıtılacak olan üç kapılı sportif versiyonu izleyecek. Ülkemiz de farklı motor seçenekleriyle satışa sunulan Astra’da 1.4 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP, 1.8 litre 125 HP ve 2.0 litre 190 HP’lik benzinli ve 1.7 litre 100 HP’lik turbo dizel motorlu seçenekleri bulunuyor. Yeni Astra’nın 1.6 litrelik versiyonlarında ayrıca Easytronic adlı elektrohidrolik otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Yeni Astra dış tasarımında dinamik hatları ile öne çıkıyor. Tamamen yenilenmiş, yüzü ile dış çizgilerin birbirine orantılı olması aracın üzerinde bir hayli çalışıldığını gösteriyor. İç mekanda malzeme ve işçiliğin oldukça kaliteli olduğunu görüyoruz. Orta konsolun sade ve şık tasarımı, rahat kullanabilirliği sürücüyü rahat pozisyon sağlıyor. Direksiyondan kumanda ayrıca zevkli. Bilgi ekranı biraz karışık olsa da kullanışlı. Kokpit çevresinde cep veya gözlerin olmaması rahatsızlık verici. Koltukların sertliği iyi ayarlanmış ve sürücüleri rahatsız etmiyor. Oturma alanı ve baş/diz mesafe yeterince geniş ve rahat Yeni Astra’nın arka koltuklan katlandığında 350 litrelik bagaj hacmi 1270 litreye kadar genişliyor.

Önceki Astra’lardan tanıdığımız 1.6 litrelik motor yeni Astra’da Twinport sistemi dahil edilerek modernize edildi. Önceki modellerinde yakıt tüketiminin yüksek olması nedeniyle yapılan çalışmalar sonucunda tüketim belirgin bir şekilde düşürüldü, Son dönemlerde sürücülerin ilk tercihi olan otomatik şanzıman ile birlikte daha düşük maliyetli elektrohidrolik şanzımanların kullanımına yoğunluk verdikleri gözleniyor. Astra’nın direksiyon ve süspansiyon sistemleri adeta beraber hareket eden organik bir yapıya sahip. Direksiyon sistemiyle benzer tepkiler verebilen süspansiyon sistemi otomobili hep yolda tutuyor. Fren pedalıyla güvenli duruşlar yapabilen Astra, 100 km/s hızdan 36 metrede durabiliyor.

Yeni Astra farklı donanım seçenekleri sunuyor, Enjoy versiyonunda, ABS, fren destek sistemi, sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, klima, yükseklik ve derinlik ayarlı elektrohidrolik direksiyon, asimetrik katlanabilen arka koltuk sırtlıkları, radyo teyp, direksiyondan kumandalı CD ve MP3 çalar, servis aralık göstergesi, uzaktan kumandalı merkezi kilit, immobilizer, otomatik kararan iç ayna, deri kaplı direksiyon simidi, elektrikli camlar, hıza duyarlı merkezi kilit, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, sis farları sunulurken, Elegance versiyonunda bu donanıma ek olarak, perde hava yastıkları, otomatik klima, yol bilgisayarı, aktif ön koltuk kafalıkları, far sensörü, yağmur sensörü, alaşım jantlar standart ve paket kapsamında sunulan alçaltılmış sportif şasi, çekiş kontrol sistemi, ESP Plus, IDS Plus, sürekli süspansiyon kontrolü, hız sabitleme sistemi, park sensörü, xenon farlar ve far yıkama sistemi opsiyonel sunuluyor. Cosmo versiyonundaysa Elegance’ın alçaltılmış sportif şasi ve IDS Plus dışında standart sunulan bütün opsiyonlarına ek olarak Easytronic şanzımanlı versiyonda yokuşta kalkış desteği, lastik basınç göstergesi, deri/kumaş döşemeler, sportif ön koltuklar, telefon hazırlığı, elektrikli katlanan yan aynalar da standart sunuluyor. Cosmo versiyonunda ayrıca adaptif farlar ve CD değiştirici isteğe bağlı olarak alınabiliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com