Gösterim: 1.083
Eklenme: 22 Temmuz 2005
Saat: 13:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra GTC

“Astra Yüksek Performans Konsepti”, Astra GTC’nin OPC versiyonu ilk olarak 2004 Paris Otomobil Fuarı’nda sunuldu. Yalnızca altı ay sonra, Mart 2005’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda, serisinin en üstün spor modeli Astra OPC prömiyerini kutladı.
• 177 kW/240 hp ve 320 Nm tork üreten 2.0-litre turbo motor…
• Standart Elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrol (CDC) sistemli IDSPlus…
• 6.4 saniyede 0 – 100 km/saat hızlanma ve 244 km/saat maksimum hız…

“Astra Yüksek Performans Konsepti”, Astra GTC’nin OPC versiyonu ilk olarak 2004 Paris Otomobil Fuarı’nda sunuldu. Yalnızca altı ay sonra, Mart 2005’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda, serisinin en üstün spor modeli Astra OPC prömiyerini kutladı.

Özellikle çevik ve hızlı üç-kapılı model, altı-ileri düz vites ile birleştirilen 177 kW/240 hp 2.0-litre turbo motora sahip. 320 Nm maksimum tork, düşük motor hızlarında bile, güçlü çekiş gücü sağlıyor. 6.4 saniyede 0 – 100 km/saat hızlanma ve 244 km/saat maksimum hız, Astra OPC’nin gerçek bir spor otomobil olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda 9.2 litre/100 km (MVEG) yakıt tüketimi, yüksek performansı belgeliyor.

Astra OPC’nin şasi teknolojisi de, kompakt sınıfın en ileri, en modern teknolojisi. Daha sıkı yaylar ve amortisörleri ile gövde, GTC’den 15 milimetre daha alçak. Elektro-hidrolik direksiyon, optimum geri-besleme ve yol sathı teması için, özel bir OPC ayarına sahip. 17-inç yüksek performans fren sistemi, güçlü yavaşlama ve dayanıklılık sağlıyor. Standart olarak sunulan Sürekli Süspansiyon Kontrollü (CDC) ve tüm sürüş dinamikleri sistemlerini bir ağ yapısı içinde birleştiren ileri teknoloji IDSPlus süspansiyon konsepti ile, Astra OPC’nin etkileyici şasisini tamamlıyor. Aynı zamanda OPC, amortisörlere, direksiyona ve gaz pedalına doğrudan ayar düzeni sağlayan SportSwitch modu da sürücünün hizmetine sunuluyor.

Görünümü, Astra OPC’nin spor karakterini yansıtıyor. Derin ön spoyler ve geniş hava menfezleri, merkezî konumlu kuyruk egzoz borusu, güçlü konturları olan kapı marşpiyeleri, mavi fren kaliperleri, 225/40 R 18 Y lâstikleri ile beş-kollu, OPC hafif alaşım jantlar onu kesin olarak GTC’den farklı kılar. Kokpitte OPC’ye özel başlıca ayrıntılar, deri/kumaş döşeme Recaro spor koltuklar, özel grafiklere sahip göstergeler, üç-kollu spor direksiyon, OPC tasarımlı kapı marşpiye pervazı ve alüminyum pedallardır.

Astra OPC’nin geniş-kapsamlı standart donanımına şu güvenlik spesifikasyonları dahildir: Ön ve yan hava yastıkları, önde aktif kafalıklar, ön ve arka koltuklarda baş için perde hava yastıkları, önde piroteknik aktif gergili emniyet kemerleri ile birleşik kemer gücü stoperleri, PRS Katlanabilir Pedal Sistemi ve çocuk oto-koltukları için ISOFIX montaj noktaları…

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com