Gösterim: 1.302
Eklenme: 23 Haziran 2006
Saat: 17:23
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra Twintop

Astra TwinTop, sportif, şık ve zarif görünümü ile, yeni nesil hard-top cabrio modeller arasında öne çıkıyor. Dört koltuk kapasiteli Astra TwinTop keskin ve güçlü tasarım hatları ile ilk bakışta liderliği hedefleyen iyi eğitilmiş bir sporcu izlenimi veriyor. Yeni bir buluş olan üç-bölümlü tavan tasarımı ile Astra TwinTop, bir cabrio modelden beklenenlerden daha fazlasını sunuyor. Astra TwinTop Opel’in efsane modeli Calibra’nın coupe siluetini hatırlatan tasarım çizgilerini yansıtmakta ve aynı zamanda eğimli büyük ön-camı arka yolcuları hava akımlarından korumaktadır.

Optimum bagaj kullanımı: Üç-bölümlü tavan sistemi ve “Kolay Yükleme” fonksiyonu…

Tasarım, fonksiyonellik ve kalite, Astra TwinTop modelinin geliştirilmesi sırasında en önemli ve ana önceliklerdi. Yaklaşık 4,5 metre uzunluğu ile çabucak kılık değiştirebilen Astra TwinTop, orta-sınıf segmentindeki bir cabrio ile karşılaştırılabilecek düzeyde boyutlara ulaşır. 2.61 metrelik uzun dingil mesafesi, geniş, ferah bir iç mekân yaratır. Sınıfının en mükemmel omuz ve diz mesafesi sayesinde yetişkin kişiler, uzun yolculuklarda bile arkada rahat, konforlu seyahat edebilirler. Mühendisler bunu verimli, etkin, üç-bölümlü bir tavan sistemi yaratarak başarmışlardır. Tek tek ve ayrı ayrı tavan bölümleri, klasik konseptlerden daha küçük ve sonuçta bagaja yer tasarrufu sağlayacak şekilde katlanabilir özellik taşımaktadır. Bu özellik, bagaj iç mekan genişliği avantajı sağlar. Tavan kapalı iken 440 litrelik bagaj hacmine sahip olan Astra TwinTop tavan açık iken bir kompakt cabrio için oldukça geniş sayılan 205 litrelik bir bagaj hacmi sunar. … En ileri teknoloji, modern yükleme sistemi olan “Kolay Yükleme” fonksiyonu bagajın daha kolay yerleştirilmesine olanak sağlar: Bir butona dokunuşla, otomobilin bagajına yatay olarak katlanan tavan bölümleri otomatik olarak yaklaşık 25 santimetre yükseltilir. Diğer hard-top cabrio’ların aksine, tavan açık konumda iken, yük, Astra TwinTop’un bagajına daha kolay ve rahat bir şekilde yerleştirilir. Altı çizilmesi gereken bir başka özellik de Astra TwinTop’ın 30km/saat hıza kadar olan sürüş sırasında tavanın açılıp kapatılabilme özelliğidir. Tavan açık iken birdenbire sağanak yağmurla karşılaşan bir sürücü için yukarıda bahsedilen bu konfor özelliği gerçekten çok değerlidir.

Astra TwinTop’ın iç-mekânı yüksek kaliteli malzemeler ve titiz işçiliği vurgulayan özelliklere sahiptir. Krom çerçeveli gösterge paneli, ideal büyüklükteki kolay okunabilir yol bilgisayarı ekranı, ergonomik şekilde konumlandırılmış kumanda düğmeleri ve orta konsoldaki Opel’in tasarım dilinin karakteristik tasarım çizgisi iç mekanda ilk bakışta dikkat çeken bazı özelliklerdir.

Kapsamlı ekipman seviyesi

Türkiye’de sadece Cosmo donanım seviyesi ile satılacak olan Astra TwinTop’ın standart donanım özellikleri olarak ekteki ekipmanlar bulunacaktır.

# Otomatik Klima sistemi,
# Altı hoparlörlü radyo/CD/MP3 çalar,
# Elektrikli camlar,
# Yol bilgisayarı,
# Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar,
# Uzaktan kumandalı merkezî kilit sistemi,
# Yükseklik ve derinlik ayarlı deri direksiyon simidi,
# Yüksekliği-ayarlanabilir “Kolay Giriş” sistemi,
# Hafıza fonksiyonlu koltuklar,
# Arka kol dayama desteği
# Ön ve arka sis farları,
# Uzun eşyaların taşınmasını sağlayan ve arka koltuk sırasına entegre yükleme bölümü

Opsiyonlu Paketler:
# Deri döşeme
# Akıllı Anahtar
# Xenon Paketi: Xenon farlar+cruise control
# AFL Paketi: AFL + cruise control
# IDS Plus Paketi: IDS plus+ ESP +sürekli süspansiyon kontrolü+ spor sürüş modu+ parametre kontrollü elektro-hidrolik direksiyon.

Sürüş dinamikleri ve aktif güvenlik için yüksek-teknoloji

IDS şasi [İnteraktif Sürüş Sistemi], Astra TwinTop’a mükemmel bir yol tutuşu sağlamaktadır.. Elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrol sistemine sahip IDSPlus şasi ise üstün yol tutuşu ile birlikte sportif sürüşü garantileyen eşsiz yüksek-teknoloji özellikler ile Astra TwinTop modelinin rakipleri ile arasındaki farkı daha da açar. Standart olarak sunulan ABS, ESPPlus ve fren destek sistemi gibi aktif sürüş güvenliği sistemleri, olası kazaların önlenmesine yardımcı olur.

105 Hp gücündeki 1.6 ECOTEC Twinport benzinli motor seçeneğinin yanısıra 150 Hp gücündeki 1.9 CDTi dizel motor, 6 ileri manuel şanzımanı ve 320Nm’lik yüksek tork değeri ile performanslı sürüş keyfini vurgulamaktadır. Motor serisinin en güçlü ve performanslı motor seçeneği ise 200 Hp gücündeki 2.0 ECOTEC Turbo motordur. 6 ileri manuel spor şanzımana sahip bu performanslı motor saatte 237km hıza ulaşır. 0.31’lik sürtünme katsayısı değeri ile Astra TwinTop başarılı bir aerodinamik performansa sahiptir.

Aktif devrilme koruma sistemi

Astra TwinTop modelinin karoseri ve karoser-altı, Astra GTC modeli temelinde tasarlanmış ve, bir cabrio’dan beklenen farklı taleplere yanıt vermek üzere özel olarak geliştirilmiştir. Sonuç olarak Opel mühendisleri, son derece hassas şasi ayarlamaları için önemli olan torsiyonel rijiditeyi artırdılar. Bir önceki Astra Cabrio modeli ile karşılaştırırsak, torsiyonel rijiditede % 30 oranında bir iyileştirme başarıldı. Devrilmenin sonuçlarını minimum düzeye indirmek için, Astra TwinTop, son derece sağlam bir ön-cam çerçevesi ve aktif devrilme koruma sistemi gibi özellikleri standart olarak içermektedir. Hava yastığı kontrol sisteminde bulunan ve rotadan sapmaları farkeden çok özel bir sensör, boylamsal veya enine eksen boyunca aracın âni dönüş hareketlerini algılar. Olası bir devrilme anında, kontrol sistemi koltuk emniyet kemeri gergilerini harekete geçirir. Aynı anda, arka koltukların arkasındaki iki sağlam alüminyum güvenlik takviye çubukları, yukarı doğru açılır ve 0.2 saniye içinde sıkıca kilitlenir. Eğer ön, arka veya yan darbeler için devreye giren hava yastığı sensörleri de bir çarpışma durumu bildirirse, kontrol sistemi yine harekete geçer. Bu çarpışma, güç ârızasına neden olup bir devrilme meydana geldiği zaman, takviye çubukları artık yerine yerleşmiş durumdadır. Bu mekanizma tavan kapalı olduğu zaman da çalışarak daha fazla koruma sağlar. Ayrıca tüm aktif ve pasif güvenlik elemanlarını işleme koyan SAFETEC sistemi; sürücü ve ön yolcu için iki-kademeli ön ve yan hava yastıkları, ve tüm yolcular için üç-noktalı emniyet kemerleri de içerir. Arkadan çarpışma durumunda sürücü ve ön yolcunun boyun zedelenme riskinin azaltılmasına yardımcı olan aktif koltuk kafalıkları ilave koruma sağlar.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com