Gösterim: 1.173
Eklenme: 13 Ocak 2010
Saat: 15:08
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Audi A1

Euro NCAP konsorsiyumu yeni Audi A1’in pasif çarpışma güvenlik testlerini gerçekleştirdi ve en yüksek derece olan beş yıldız ile notlandırdı. Ön, arka ya da yanal çarpışmalardaki erişkin insan, çocuk ve yaya güvenlik sonuçları yeni Audi A1’i sınıfındaki en güvenli araç konumuna taşıdı.

Yeni Audi modelinin kompakt altı sınıftaki pasif araç güvenliği Euro NCAP tarafından kapsamlı biçimde test edildi. Konsorsiyumun üyeleri arasında Avrupa ulaştırma bakanlıklarının uluslararası temsilcileri, otomobil dernekleri, sigortacılar ve tüketiciyi koruma dernekleri yer almaktadır ve bu organizasyon yeni araçların çarpışma performanslarının kapsamlı değerlendirmesini yapmaktadır.

Euro NCAP’ in zorlu test koşulları Avrupa yasalarının oldukça üzerindedir: Testi gerçekleştirenler A1’e ön, arka ve yanal darbelerde yetişkin insan güvenliği konusunda rahatça kazandığı beş yıldızı uygun gördüler. Son derece yüksek çocuk güvenliği de mükemmel sonuçların altını çizmekte.

1997’de kurulan Euro NCAP Avrupa pazarındaki tüm araçların çarpışma testlerini yapmaktadır. Misyonu yol güvenliğini sistematik olarak arttırmak ve böylece tüm yolcuların hayatını güvence altına almaktır.

Yaya ve bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağlamak da Audi’nin özen gösterdiği bir konudur. Aracın özellikle bu amaca yönelik tasarlanan ön kısmı çarpışmanın şiddetini azaltmakta ve bu da Audi A1’in Euro NCAP çarpışma testlerinde iyi bir sonuç almasını sağlamaktadır.

Audi ayrıca kazaları önlemeye yönelik aktif güvenlik sistemlerine de özel önem verir. Elektronik limitörlü kilitli diferansiyel ile yüksek performanslı ESP stabilizasyon sistemi bu nedenle Audi A1’in geliştirilmesi öncesindeki gereksinimlerin en önemlilerindendi. Bu sistem A1’in yüksek istikrarı ve virajlardaki rahat yol tutuşundan sorumludur. A2 bağımsız karşılaştırma testlerinde de son derece yüksek puanlar almaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com