Gösterim: 821
Eklenme: 5 Haziran 2010
Saat: 14:08
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Linea

Fiat Otomobil ve Fiat Ticari Araçlar, araç üzerine yerleştirilen özel bir ünite yardımı ile aracın elektronik sistemleriyle entegre olarak çalışan “Fiat Telepathy” sistemini hayata geçiriyor. Özellikle filolar için araç parkını gerçekten yönetme imkanı sağlayan sistem, masraflarınızı minimuma indirirken – maksimum performans, emniyet ve güvenlik elde etmeyi mümkün kılıyor. Araç üzerinde üretilen verileri işleyerek kullanıcılara Fiat Çağrı Merkezi, Fiat Güvenlik Merkezi, Fiat Acil Yol Yardım gibi birimler tarafından 7 gün 24 saat verilen hizmetlere dönüştüren sistem, kullanılan araç ile ilgili detaylı bilgi ve raporların sunabiliyor. Araç üzerinde oluşan arızaların büyümeden tespiti edilmesini ve gecikmeden müdahale edilmesini sağlayarak kullanıcıların can ve mal güvenliklerini koruma altına alan Fiat Telepathy, özel bir ünite yardımıyla kullanıcı ile sesli iletişime geçebiliyor. Ödeme koşulları ve daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler www.fiatelepathy.com adresli web sitesinden yararlanabiliyorlar

. İlk olarak 2008 yılında Autoshow Fuarı ve Cebit Fuarı’nda ön gösterimi yapılan ve Türkiye’nin olduğu kadar Avrupa’nın da ilk araç yönetim sistemi olan ”Fiat Telepathy” hayata geçiyor. Araç üzerinde üretilen verileri işleyerek kullanıcılara Fiat Çağrı Merkezi, Fiat Güvenlik Merkezi, Fiat Acil Yol Yardım gibi birimler tarafından 7 gün 24 saat verilen hizmetlere dönüştüren sistem, kullanılan araç ile ilgili detaylı bilgi ve raporların elde edilmesini sağlıyor. Araç üzerinde oluşan arızaların büyümeden tespiti edilmesini ve gecikmeden müdahale edilmesini sağlayarak kullanıcıların can ve mal güvenliklerini koruma altına alan Fiat Telepathy, özel bir ünite yardımıyla da kullanıcı ile sesli iletişime geçebiliyor. Özellikle filolar için araç parkını gerçekten yönetme imkanı sağlayan sistem, masraflarınızı minimuma indirirken – maksimum performans, emniyet ve güvenlik elde etmeyi mümkün kılıyor. Araçlarınızın harita üzerindeki pozisyonunu sokak düzeyinde görerek filolara transparanlık sağlayan Fiat Telepathy Sistemi, adresleri görsel ve yazılı olarak görebilme kolaylığından kontak açma/kapama durumuna aracın hız ve yön durumu gibi standard GPS bilgilerini araç bazında gerçek zamanlı olarak izleme imkanı sağlıyor.

Fiat Telepathy, olası bir kaza halinde, aktif güvenlik sistemlerinden biri devreye girdiğinde, durumu hemen Fiat Güvenlik Merkezi’ne iletir. Fiat Güvenlik Merkezi bu gibi durumlar için eğitilmiş uzman kadrosu ile içinde bulunduğunuz duruma en uygun müdahaleyi süretle gerçekleştirir. Fiat Güvenlik Merkezi araç kullanıcısıyla anında sesli iletişime geçer, polis, ambulans ve/veya itfaiye hizmetlerini sunar. Fiat Telepathy, sürüş esnasında araçta oluşabilecek önemli arızaları anında algılayarak FIAT Çağrı Merkezini uyarır. FIAT Çağrı Merkezi, FIAT Telepathy sisteminin sesli iletişim özelliğini kullanarak sürücüyle irtibata geçer ve bu durumda neler yapmanız gerektiği konusunda size yardımcı olur. Arızanın durumu ve sizin tercihleriniz doğrultusunda servis randevusu, yol yardımı ve/veya çekici hizmetlerini organize ederek, aracınızın ve sizin sorunsuz olarak yola devam etmenizi sağlar.

Fiat Telepathy Raporlama Türleri:

Fiat Telepathy, ortalama yakıt tüketiminden hız aşımı bilgisine, iş ihlallerinden detaylı grafik raporlara, aracın performansını ve verimliliğini artıracak her türlü raporu sunmaktadır. Fiat Telepathy kullanıcıları kendilerine sağlanacak kullanıcı adı ve şifre ile internet üzerinden istedikleri zaman araçlarının durumunu kontrol edebilecekler ve raporlarına ulaşabilecekler. Ayrıca konsolide edilmiş raporlar kullanıcıların e-mail adreslerine de periyodik olarak gönderilmektedir.

“Araç Diyagnoz Raporu” ile araç üzerinde oluşan arızalar ve bu arızalar ile ilgili alınan aksiyonları içeriyor. “Güzergah Raporu”, belirlenen zaman aralığında aracın izlediği rotayı sayısal harita üzerinde gösterir ve aracınızın rota üzerindeki hızını ve diğer bilgilerini sunuyor. “Performans Raporu” ile aracın kullanımı esnasında zamana karşı değişen hız, motor devri ve yakıt tüketimi grafikleri raporlanıyor. Böylece aracın nasıl kullanıldığını öğrenerek kullanım performansının iyileştirilmesi sağlayabiliniyor.

“Araç Kullanım İhlalleri Raporu” ile belirlediğiniz hız ve motor devri limitlerinin üzerine çıkıldığı durumları takip ediliyor. Aracınızın sahip olduğu özelliklere bağlı olarak patinaj ile kalkışları, kullanım esnasında emniyet kemerinin takılı olup olmadığını, aracın yol dışına kaymasını engelleyen sistemlerin devreye girip girmediği takip edilebiliyor. “Durma-Rölanti Raporu” araçların belirlenen zaman sınırından fazla durduğu veya rölantide kaldığı konumları gösterir. Bu rapor sayesinde aracın verimli kullanılıp kullanılmadığını takip edebilir. Araçlarınıza hangi noktalarda ve ne kadar yakıt dolumu yapıldığı, yakıt dolumu yapılan zaman aralığında aracın katettiği toplam mesafe ve ortalama yakıt tüketimi ayrıca raporlanır.

Fiat Teleptahy Sistemi’nin Genel Faydaları:

Tasarruf:

• Yakıt Maliyetlerinden Tasarruf: Fiat Telepathy yakıt hırsızlığını önleyerek ve yakıt kullanım verimliliğini arttırarak tasarruf yapmanızı sağlar.

• Servis ve Bakım Masraflarından Tasarruf: Araç arızalarının Fiat Telepathy sayesinde erken teşhisi, arızanın boyutu ve dolayısıyla bakım masrafları artmadan tamirini sağlayarak bakım ve servis giderlerinden tasarruf edilmesini sağlar.

• Çalıntı Araç Riski ve Sigorta Primlerinden Tasarruf: Aracın çalınması durumunda Fiat Telepathy ile aracı bulma şansı çok yüksektir. Prim maliyetlerinizden tasarruf edilmesini sağlar.

• İletişim Giderlerinden Tasarruf: Filo yöneticileri, filo yönetim sistemi sayesinde araçların her zaman nerede olduklarını, müşterilere uğrayıp uğramadıklarını takip edebildikleri için şoförlerle iletişim kurma gereksinimlerini azaltacak ve bu kalemde de tasarruf edeceklerdir.

Emniyet

• Çalıntı Araç Kurtarma: Aracın çalınması durumunda, Fiat Telepathy Güvenlik Merkezi aracın konum bilgisini polise bildirerek kurtarılmasını sağlar.

• Kaza Yardımı: Aracın kaza yapması durumunda aracınız üzerindeki Fiat Telepathy sistemi Fiat Telepathy Güvenlik Merkezine otomatik olarak uyarı gönderir. Kazada oluşan darbenin şiddetine ve sürücüden alınan bilgiye göre ambulans, polis ve çekici gönderilerek can ve mal kaybı riski asgariye indirgenir.

• Sürücü Güvenliğini Arttırın: Fiat Telepathy sesli iletişim modülü, cep telefonu konuşmalarını azaltarak iletişim anındaki güvenliğinin arttırılmasını sağlar. Acil bir durumda ise, sürücü sadece bir düğme yardımıyla Fiat Telepathy Çağrı Merkezine veya Fiat Telepathy Güvenlik Merkezine erişebilir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com