Gösterim: 969
Eklenme: 1 Ekim 2008
Saat: 09:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat 500

Fiat’ın Microsoft ile birlikte geliştirdiği kişisel araç içi iletişim sistemi Blue&MeTM teknolojisine sahip 500.000’nci Fiat modeli, geçtiğimiz günlerde sahibine teslim edildi. İşlevsel ve basit kullanım özellikleriyle ön plana çıkan Blue&MeTM teknolojisini taşıyan 500.000’nci otomobil, Fiat’ın yeni başarı sembolü Fiat 500 oldu.

Fiat’ın  Microsoft ile birlikte 3 yılda geliştirdiği Blue&MeTM teknolojisini taşıyan 500.000’inci Fiat sahibine teslim edildi. Yüksek teknolojiyi rekabetçi fiyatlarla sunan Fiat’ın  araç içi iletişim sisteminin kullanıldığı 500.000’nci araç ise Ekim ayı itibariyle 28 bin YTL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ülkemizde de satışa sunulan Fiat 500 oldu.

Otomobillerde kullanım için geliştirilen Windows Mobile bazlı Blue&MeTM’nin teknolojisi, mevcut pahalı ve kalıplaşmış donanımların yerini alan ve pazardaki yeniliklere paralel olarak güncellenebilen bir sistem olmasıyla fark yaratıyor. Cep telefonlarının, müzik çalarların ve diğer kişisel elektronik aygıtların otomobile entegrasyonunu sağlayan Blue&Me TM sistemi, Bluetooth arayüzü ile eller serbest özelliği, geliştirilmiş ses tanıma, USB girişi, MP3 çalar ve sesli SMS kısa mesaj okuma gibi unsurları içeriyor.

Direksiyon simidi üzerinden kumanda edilebilen Blue& MeTM sistemine sahip Fiat 500, sürücüsüne Bluetooth’lu bir cep telefonu cebinde veya çantasında olsa dahi, ellerini direksiyondan kaldırmadan telefonunu kullanabilme imkanı sunuyor. Geliştirilmiş ses tanıma sistemi de anında etkileşime olanak verirken, gelen kısa mesajların yüksek sesle sürücüye iletilmesini de sağlayabiliyor. Araç içindekiler, iPod, cep telefonu, MP3 çalar veya USB haricî belleğe kayıtlı MP3, WMA ve WAV formatındaki müzikleri, dijital cihazı USB porta bağlayarak dinleyebilme ayrıcalığına sahip olabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com