Gösterim: 1.072
Eklenme: 27 Aralık 2007
Saat: 15:35
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
BMW 3 Serisi Cabrio

Golf dünyasının önemli amatör turnuvalarından BMW Golf Cup International Finalleri bu yıl Sydney’ de düzenlendi. Türkiye elemeleri Eylül ayında İstanbul’ da gerçekleşen BMW Golf Cup’ta 45 ülkenin finalistleri yarıştı.

BMW Golf Cup International`ın 2007 Dünya Finali, Sydney`deki New South Wales Club`da düzenlendi. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen final mücadelesinde heyecan son vuruşlara kadar sürdü. Erkekler kategorisinde ilk iki sıradaki yarışmacı arasında sadece 2 puan fark vardı. Kadınlar kategorisinde elemeler şampiyonu belirledi. BMW Group, Satış ve Pazarlama’ dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Krause “Golf, özellikle BMW için çok önemli. Çoğu müşterimizin hayatında önemli yer tutan bir spor dalı. Aynı zamanda golf, zarafetin ve estetiğin ön planda olduğu ve tüm dünyada oynanan bir spor dalı. Dünyanın en popüler amatör golf serisini organize etmekten gurur duyuyoruz. İkinci kez Avustralya`da olmak ve 45 farklı ülkeden müşterilerimizin mutlu yüzlerini görmek çok güzel” dedi.

Turnuvanın hoş anlarından biri de 2005 ABD Açık şampiyonu Michael Campbell`ın ziyaretiydi. Zorlu şartlarda oynanan üç çekişmeli turdan sonra, dünya finalistleri, profesyonel bir golfçünün bu şartlarla nasıl mücadele ettiğini öğrendi. Malezyalı Peng Hoon Wong amatör bir golfçünün en mutlu anlarından birini yaşadı. Çek Cumhuriyeti’ nden Denisa Pavlikova ile mücadele eden ve kaybeden Peng Hoon Wong’ u teselli etme görevi 2005 ABD Açık şampiyonu Michael Campbell`daydı.

Türkiye adına yarışmada Birsel Alp, Ahmet İskender Kaya ve Mustafa İslamoğlu, yarıştılar. 7 handikaplı Pavlikova kazanmayı hiç beklemediğini ifade ederek “yarışma heyecanını bir kez daha yaşamak istiyorum”dedi.

Türkiye`den Ahmet İskender Kaya turnuvadaki oyununun başarılı olmadığını ifade etti. Ama, İstanbullu oyuncu, “Kendimi harika hissediyorum. Herkes çok mutlu. Havaalanından alındığınız andan itibaren kendinizi profesyonel gibi hissediyorsunuz. Her şey mükkemmeldi, atışlarım dışında!”diyerek turnuvaya katılımından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Erkekler kategorisinde Avusturyalı Josef Kauer, dereceye giren Tayvanlı Hisu Wang’ i iki puanla geçerek Kategori 1′ de şampiyon oldu. 12 handikaplı Kauer, golfe sadece 5 yıl önce başladı. “Golften önce futbol, buz hokeyi ve tenis oynadım. Golf oynamayı çok kolay öğrendim.” diyen Kauer, 2004′ te yine Sydney’ de gerçekleşen turnuvada da oynama hakkını elde etmişti. Erkekler Kategori 2 şampiyonluğunu, Malezyalı Sooi Yee Chiang’ ın oldu.

Takım ödüllerinde Avusturya birinci, Güney Afrika ikinci ve Malezya üçüncü oldu. BMW Golfsport Pazarlama Departmanı başkanı Magnus Wiese “Yarışmacılar zorlu şartlarda oynadı, son gün de rüzgar etkiliydi. Oyuncular Avustralya’ daki en iyi golf sahalarından ikisinde oynamaktan ve bu BMW organizasyonunun getirdiği arkadaşlıktan kesinlikle zevk aldılar” dedi. Turnuva, New South Wales Golf Klübü`ndeki La Perouse golf sahasında ve bitişiğindeki St. Michael sahasında gerçekleşti. Eski dünya şampiyonu Greg Norman, La Perouse’ u “Dünyada, okyanus kıyısında konumlanmış en muhteşem golf sahalarından biri” diye tanımlamıştı”.

Etiketler:
Kategori: BMW, Haberler, Magazin, Markalar
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com