Gösterim: 2.782
Eklenme: 1 Ekim 2011
Saat: 14:19
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
BMW X1

Son açıklanan Euro NCap çarpışma testi sonuçlarında BMW’nin yeni SUV modeli BMW X1 beş yıldız aldı. Yetişkin ve çocuk güvenliğinde en yüksek puanı alan araç yaya ve güvenlik asistanları derecelendirmesinde orta seviyede puan aldı. Teste sokulan 2009 BMW X1 2.0 LHD’nin test sonuçları şöyle:
Yetişkin Güvenliği
Farklı boydaki yolcular için maksimum güvenliği sunabiliyor. Diz ve kalça bölgesi için iyi bir koruma sunuyor. Yandan çarpma durumunda yolcuların hiçbir bölgesi yaralanmadı.

Çocuk Güvenliği
Yetişkin güvenliği kadar iyi sonuçlar veren çocuk güvenliğinde 18 aylık ve 36 aylık bebekler çocuk koltuğunda güven içinde.

Yaya Güvenliği
Ön tampon yayaların ayaklarını iyi derecede koruyor. Ancak ön kaput kenarları yaylar için risk oluşturuyor. Kaput kenarları sıfır puan aldı.

Güvenlik Asistanları
Elektronik stabilite kontrolü tüm BMW X1’lerde standart olarak sunuluyor. Ayrıca sürücü ve ön yolcu için emniyet kemeri ikazı da sunuluyor.

Bu sonuçlar ile BMW X1 Euro NCAP’in yeni derecelendirme sisteminde 5 yıldız alan ilk BMW modeli oldu.

BMW X1 şimdilik Türkiye’ye bir versiyon olarak geliyor. xDrive20d adlı model 2 litrelik turbo dizel bir motora sahip. 177 beygir gücündeki araç 100.000 TL fiyat etiketine sahip.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com