Gösterim: 908
Eklenme: 28 Mayıs 2007
Saat: 18:20
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Prius

Toyota, binek otomobil pazarındaki payını yılın ilk 4 aylık döneminde % 9,1’e çıkartarak sıralamada ikinciliğe yükseldi, nisan ayı pazar payı da % 10,2 olarak gerçekleşti. 2006 yılında pazar payı % 8 olan ve sektörde beşinci sırada yer alan Toyota, 2007’in ilk dört ayı sonunda sıralamada üç basamak birden ilerledi.

Toyota, şubat ayı başında pazara sunulan yeni nesil Corolla sedan ve lansmanı Nisan başında yapılan  Auris hatchback modelleri ile  C segmentinin hem Nisan ayı hem de yılın ilk dört aylık döneminin lideri oldu.

Toyota Genel Müdürü İbrahim Orhon yaptığı açıklamada, ‘’ Otomobil sektöründe  uzun bir süredir durgunluk yaşansa da, Toyota’nın pazar payı yükselişinin memnun edici olduğunu ifade etti. Yeni Corolla ve Auris’in bu yükselişte baş aktörler olarak öne çıktığını söyleyen Orhon, “Şubat ayında Corolla ile başlayan yükseliş, Nisan ayında yeni hatchback modelimiz Auris’in de ürün gamımıza eklenmesi ile iyice hız kazandı ve C segmentinin lideri bu yıl içinde 3.kez Toyota oldu. Nisan ayını, % 10,2’lik pazar payı ile de ikinci olarak kapattık. Yılın ilk 4 ayında elde ettiğimiz satış adetleriyle de şu an pazarda genel sıralamada 2. konumdayız. Geçen yıla göre ilk dört ayda 3 basamak birden ilerledik ve  rakiplerimizi geride bıraktık. Hedefimiz yıl sonu itibariyle dördücülük idi, dolayısıyla Nisan sonu itibariyle hedefimizi aşan bir konuma geldik. Önümüzdeki dönemde  kazanımlarımızı koruyarak hedefimize ulaşma gayreti içinde olacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com