Gösterim: 915
Eklenme: 17 Şubat 2006
Saat: 17:02
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Signum

Opel’in amiral gemisinin en üstün versiyonu, çok-yönlü, becerikli iç-mekân konsepti ile artık daha da câzip…

2 – 12 Mart 2006 günlerinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini kutlayan Opel’in amiral gemisi ve Signum serisinin en üstün modelinin yeni ismi; şimdi daha hızlı, daha güçlü, çok daha özel ve ayrıcalıklı “Signum Sport 2.8 V6 Turbo S” tir. 250 beygir 2.8-litre V6 motor; süper çekiş gücü için 1800 – 4500 devir / dakika arasında 350 Nm maksimum tork verir. Ultra-modern, yüksek-teknolojili motor, ılımlı yakıt tüketimi ile çok yüksek sürüş performansı sağlıyor. Yeni Signum Sport 2.8 V6 Turbo S; sıfırdan 100 km/saat hıza yalnızca 7 saniyede ulaşır, maksimum hız 250 km/saat ve ortalama yakıt tüketimi 100 kilometre için 10.6 litredir. Bu değerler, standart olarak altı-ileri manüel vitesli versiyona aittir. Bununla beraber altı-ileri bir Active Select otomatik şanzıman da sunulmaktadır.

Opel’in yeni top modeli’nin tüm dikkatleri üzerinde toplayan özelliği, standart olarak sunulan Y-kollu tasarımlı 18-inç’lik alaşım jantlardır, bu jantlar için 225/45 R 18 lâstikler kullanılır. Yine standart olarak sunulan diğer başlıca özellikler şunlardır: Elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrol sistemli (CDC) uyumlu IDSPlus şasi , spor mod, otomatik klima, önde spor koltuklar, dokuma / deri döşeme, yol bilgisayarı, direksiyon simidi üzerinden uzaktan kumandaları olan CD-Radyo ve sis farları… Opsiyonel ekstralara dahil başlıca özellikler: Viraj lambası, manevra lambası ve otoyol farı özelliklerini içeren sürüşe duyarlı ön farlar, ortopedik bakımdan tavsiye edilen, iklim kontrollü Multi-Contour sürücü koltuğu, Bloetooth enterfazlı ve ses kontrollü hücresel telefon montajı….

Signum serisinin en üstün modeli, hem görsel olarak hem de teknik bakımdan Signum’un tipik güçlü yönlerinden yararlanmaktadır. 2005 yılının ortalarında tamamen güncelleştirilen ön tasarım, şimdi çok daha çarpıcı, dinamiktir, çok daha yoğun olarak ilerici Opel tasarım diline aittir. İç-mekân, yüksek-kaliteli malzemeler ve tasarımı yenilenen bir gösterge tablosu ile zenginleştirilmiştir. Akıllı FlexSpace oturma sistemi, Signum için maksimum düzeyde çok-yönlülük, beceriklilik sağlar. Dış yanlardaki iki arka koltuğun her biri, maksimum bacak mesafesi veya bagaj için daha fazla yer-boşluğu sunmak üzere, tek başına uzunlamasına 130 mm ayarlanabilir ve koltuk sırtlıkları da 30 dereceye kadar arkaya yaslanabilir. Tam-fonksiyonel orta koltuk ise çok-yönlü ve beceriklidir. Koltuk minderi, kendi çevresinde döndürüldüğü zaman, bir eşya saklama konsolu yaratılır. Diğer yandan, koltuk sırtlığının aşağı katlanması ile bir kol dayama desteği oluşur. Opel Signum’un yenilikçi konsepti, hem müşterileri hem de otomotiv basın mensuplarını eşit derecede etkiledi. Mart 2005’te Auto Bild’ın dört uluslararası modeli kapsayan karşılaştırma testini açık farkla Signum kazandı. Ayrıca kalite ve güvenilirlik bakımından yine en üstün puanlara ulaştı: J.D Power Raporu 2005 müşteri memnuniyeti indeksinde, Signum, en mükemmel Avrupa modeli olarak derecelendirildi.

Signum Türkiye’de Cosmo modeli ile 1.9CDTi 150 hp Active Select, 3.0 CDTi 184 hp Active Select ve 2.8 V6 230 hp Active Select motor seçenekleri ile sunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com