Gösterim: 1.216
Eklenme: 19 Şubat 2010
Saat: 18:01
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Infiniti M37

Performans ve ruhun mükemmel uyumu Infiniti’nin
sportif sedanı Infiniti M serisi otomotiv sektörünün merakla beklediği Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Infiniti’nin konsept modeli Essence’in profilinden yola çıkılarak tasarlanan M serisi akıcı hatları ve teknolojik donanımı ile rakiplerinden ayrışıyor…

Premimum otomobil markası Infiniti’nin, klasik otomobil anlayışına yeni bir soluk getiren sedan karosere sahip M serisi 80’inci Cenevre Uluslararası Motor Show’da sergileniyor. 3.7 litre V6 benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip M serisi 2010’un son çeyreğinde Türk tüketicisi ile buluşacak.

Sedan karosere sahip olmasına karşın son derece sportif bir görünümü olan yeni M serisi Avrupa’daki sedan sınıfını hem iç ve dış tasarım olarak hem de sürüş performansı açısından daha üst bir seviyeye çıkartıyor. Arka tekerlekten çekiş özelliğine sahip ve 4.945 mm uzunluğundaki Infiniti M, bünyesinde bir sedanın sahip olabildiği mükemmel tasarım özelliklerini barındırıyor.

Infiniti’nin doğasından gelen performans özellikleriyle donatılan M serisinde, adaptif teknoloji, yarış motoru tasarımı, mükemmel ağırlık dağılımına sahip gelişmiş şasi tasarımı, sportif yol tutuş teknolojisi ve 4 Tekerlekte Aktif Direksiyonla (4WAS) birlikte kullanılan süspansiyon sistemi yer alıyor. Sınıfının en uzun dingil mesafesine sahip M serisi, çekici bir görünüme sahip olmasının yanı sıra daha geniş bir iç kabine ve daha üstün bir sürüş performansına sahip.

Dünyanın ilk Kör Nokta Müdahale Sistemi (BSI) Infiniti M’de

Infiniti tarafından geliştirilen ve dünyada ilk olma niteliği taşıyan Kör Nokta Müdahale Sistemi (BSI) gelişmiş güvenlik teknolojisini son noktaya taşıyor. Kör noktadaki araçlar konusunda sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyaran BSI sistemi sürücünün bu uyarıları dikkate almaması ve direksiyonu kör noktadaki aracın bulunduğu yöne çevirmesi durumunda otomatik olarak devreye giriyor ve aracın kolayca eski konumuna gelmesi için direksiyon hareketine müdahale ediyor.

Aktif Gürültü Kontrolü ve Infiniti Sürüş Modu

Infiniti M’in kokpitinde istenmeyen sesler titiz bir şekilde tanımlanarak ve hoparlörün ses dalgaları üzerinde ayarlamalar yapılarak kabinde daha sessiz ve huzurlu bir ortam sağlanıyor. Bu sistem sayesinde rahatsız edici düşük frekanslı motor gürültüsünün azaltılması hedefleniyor. 16 hoparlörlü Bose Studio Surround ses sistemine sahip M serisinde Bose Motor Gürültüsü Düzenleme (EHC) teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji, istenmeyen gürültülerin kontrolü konusunda çok daha etkili bir performans sergiliyor.

Infiniti M’de gaz kelebeği ve şanzıman, vites kolunun arka kısmında yer alan ve sürücünün istediği dört sürüş modundan birini seçmesine imkan veren düğme ile uyumlu şekilde çalışıyor. Sürücü tarafından seçilebilecek standart (Standard), ekonomik (eco), spor (sport) ve kar (snow) sürüş moduna göre sistem devreye giriyor.

Heyecan verici tasarım

Infiniti M’in ince kıvrımları ve güçlü gövde yapısı çekici, sert ve karizmatik bir duruş sergiliyor. Derinden şekillendirilmiş kapı yüzeyleri ve ön tampon bölümü araca sıra dışı ve çevik bir görünüm sağlıyor. Otomobilin gövdesi havanın iç kısma akabilmesi ve en üst seviyede performans sağlanması için özel olarak tasarlandı. Diğer Infiniti modellerinde olduğu gibi M modeli de hafif alüminyum yolcu kapıları, motor kapağı ve bagaj kapağı ile donatıldı.

Virajlarda güvenli performans için Elektronik Denge Programı

Viraj alma sırasında aracın daha yumuşak ve dengeli manevra yapılabilmesi her bir tekerlekte ayrı fren ve motor torku kontrolünü sağlayan elektronik denge programı kullanılıyor. Bu sistem S virajlarda ve hızlı şerit değiştirme durumlarında direksiyon tepkisini artırmaya yardımcı olmak üzere seçici frenleme uyguluyor. Infiniti otomobillerinin Güvenlik Kalkanı olarak bilinen 360 derecelik “Koruma Balonu” 2011 model M serisinde daha da kapsamlı hale getirildi.

Kör Nokta Müdahale Sistemi ve Dinamik Viraj Performansı İyileştirme Sistemi gibi yeni özellikler, Akıllı Sabit Hız Kontrolü, Şerit Değiştirme Uyarısı, Şerit Değiştirme Engelleme Sistemi, Mesafe Kontrol Desteği, Önden Çarpışma Uyarısı ve Ön Çarpışma Öncesi Emniyet Kemeri özelliklerine sahip Akıllı Fren Desteği gibi sistemleri içeren Güvenlik Kalkanı teknolojisine tam olarak entegre edildi.

Benzersiz bir deneyim yaşatan iç konfor

Infiniti’leri farklılaştıran özelliklerin başında tasarımdaki zarafet, iç mekânda kullanılan gerçek deri ve ahşap malzemesinin kalitesi ve sınırları zorlayan performansı geliyor.

Premimum sınıf konfora sahip olan M serisinin kabin tasarımında da insan sıcaklığı ve yüksek kalite anlayışı ön plana. En iyi sedan otomobil tasarımına sahip M serisinde “Sürücüye Odaklanma” felsefesi vurgulanıyor. Canlılığın, etkileyici Japon tasarımının ve kaliteli malzemelerin bir araya gelerek oluşturulduğu kabin geniş ve huzurlu bir ortam sunuyor. 2900mm’lik dingil mesafesi ile rakiplerini geride bırakan Infiniti M’in formundaki detaylar da dikkat çekici. Örneğin; gümüş tozu ile ayna gibi parlatılmış el işi ahşap döşemeler gelenekselliği modernlikle buluşturuyor. Özgün desenlere sahip alüminyum unsurlar ve standart olarak sunulan piyano siyahı döşemeler kabini şık ve davetkar bir ortam haline getiriyor. Kullanıcısına süratli ama kontrollü sürüş keyfi sunan Infiniti konukseverlik, güvende ve huzurlu olma hissi veriyor.

Yeni M Serisi’nde de oldukça zengin bir donanım sunuluyor. Bunlar arasında
Infiniti’ye özgü özel parçalar arasında yer alan analog saat yepyeni üçgen formuna bürünüyor ve aracın ön panelinde şıklıkla teknolojiyi bir araya getiriyor. Gösterge panelindeki elektrolimune göstergeler “iyi görüntü” sağlama özelliğine sahipken en iyi şekilde konumlandırılan kontrol düğmeleri de maksimum kullanım kolaylığı sunuyor. Infiniti M’in diğer standart donanımları arasında; bi-Xenon adaptif ön farlar, üst sınıf Bose ses sistemi, 10-yönde otomatik ayarlanabilen ısıtmalı deri ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi ve Michelin Green Guide özelliğine sahip navigasyon sistemi ile birlikte kullanılan 8-inç VGA renkli dokunmatik ekranlı Connectiviti+multimedya platformu ter alıyor.

Kabin içinde orman havası

Infiniti’nin en gelişmiş klima kontrol sistemi olan ve ilk kez M serisinde kullanıma sunulan Orman Havası (Forest Air) ile sürücü ve yolcular zinde ve stressiz yolculuk yapıyorlar. Benzersiz klima sistemi ile kabin içinde mükemmel sıcaklık, nem ve kirlilik kontrolü sağlanıyor. Tokyo Üniversitesi ile ortak çalışmalar sonucu geliştirilen bu koku sistemi alışılagelen araç kokularından tamamen farklı. Sürücü ve yolcuların soludukları havanın kalitesini yükseltmek üzere geliştirilen bu sistem sayesinde, daha sakin, daha zinde bir solunum düzeyi sağlanıyor.

Infiniti M37’nin teknik özellikleri

Motor: 3.7 litre VVEL benzinli V6
Şanzıman: 7- vitesli Adaptif Vites Değiştirme Kontrolü sistemine sahip, otomatik arka tekerlekten çekiş
Güç: 320 PS (316 bhp)
Tork: 360 Nm (266 lb ft)
Süspansiyon: Çift salıncaklı ön, çok bağlantılı arka süspansiyon
Frenler: Fren desteği ve EBD sistemine sahip ABS
Direksiyon: Araç hızına duyarlı kremayerli direksiyon
Sürtünme katsayısı: Cd 0.27
Uzunluk: 4.945 mm
Dingil Mesafesi: 2.900 mm
Genişlik: 1.844 mm
Yükseklik: 1.501 mm

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com