Gösterim: 1.668
Eklenme: 18 Ocak 2006
Saat: 17:58
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Chevrolet Captiva

# Chevrolet’nin ilk dizel motorlu kompakt SUV aracıdır.
# Beş veya yedi koltuklu olarak piyasaya sunulacaktır.
# Dört tekerlekten çekiş sistemi sürüş koşullarına bağlı olarak otomatik devreye girmektedir.

Chevrolet, İlk dizel motorlu SUV sınıfı yepyeni Captiva modeli ile ürün atağına devam ediyor. Avrupa yollarına ve Avrupalı müşterilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanan bu araç, iki-litrelik 150 hp common-rail direkt-enjeksiyonlu modern bir dizel motor ile sunulacak. Bu turbo dizel Chevrolet’nin diğer benzinli motorları gibi dinamik sürüş performansı sunmakta. Captiva aynı zamanda Chevrolet’nin elektronik stabilite programı (ESP) ile sunulan ilk modeli olacaktır. 2 – 12 Mart 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya galasını kutlayacak ve Haziran ayından itibaren tüm Avrupa’daki Chevrolet showroomlarında hazır bulunacak.

Chevrolet Europe yeni başkanı Wayne Brannon, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Chevrolet, Avrupa’da olağanüstü bir hızla büyümeye devam ediyor. 2005 yılında Avrupa’da 240,000 adetten fazla otomobil satışı yaparak – ki bu rakam 2004’ten % 26 daha fazladır – geçen yılı yine bir satış rekoru ile kapattık. Büyümekte olan bir araç segmentine girişimizi sağlayan Captiva ile, ayrıca bu yıl piyasalara çıkacak yeni ürünlerimiz ve özellikle yepyeni, en son teknoloji dizel motorumuz ile, yine aynı şekilde büyümeyi sürdürme potansiyeline sahibiz.”

Captiva, etkileyici tasarım ve yüksek kaliteli malzemelerden oluşan geniş, ferah ve rahat bir iç mekan sunmakta. Yeni kompakt SUV aracın boyutları 4,639 / 1,849 / 1,726 mm (uzunluk / genişlik / yükseklik) olup dingil mesafesi 2,707 mm’dir. Yedi veya beş koltuklu olarak piyasaya sunulacaktır.

Dört tekerden çekiş sistemi, sadece gerektiğinde sürüş koşullarına bağlı olarak devreye girme özelliğine sahiptir. Sistem, aynı zamanda ESP ve ABS sistemleri ile de kendiliğinden devreye girerek aracın sürücü tarafından kontrolünün artmasını ve sonucunda daha güvenli bir sürüş sağlar. ESP sistemine entegre edilmiş HBA (Hidrolik Fren Yardımı – Hydraulic Brake Assist), HDC (Yokuş İniş Kontrolü – Hill Descent Control) ve ARP (Devrilmeye Karşı Koruma – Anti-Rollover Protection) gibi ek fonksiyonlar bulunmaktadır.

Captiva’da Chevrolet, GM Powertrain ve VM Motori tarafından ortak geliştirilen en son teknoloji, “common rail” dizel motor bulunmaktadır. 16 valflı bu motor ünitesi, 4,000 devir / dakikada 150 hp ve 2000 devir / dakikada 310 Nm maksimum tork sunmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi, 100 km için 8.1 litredir. Bu motor, 2006 yılından başlayarak Avrupa’da diğer Chevrolet ürünlerinde de sunulacak dizel motor ailesinin ilk uygulamasıdır.

Süspansiyon sistemi, önde McPherson gergi kolu mekanizması ve arkada bağımsız dört kollu süspansiyon sisteminden oluşmaktadır. Tüm tekerleklerde hava soğutmalı disk frenler standarttır. Captiva’da standart olarak 6.5J x 16 inç jantlar ve 215/70 R 16 lastikler bulunmaktadır.

Chevrolet, General Motors’un dünyada en önde gelen lider markasıdır. 2005 yılında 120’den fazla ülkede 4 milyon adetten fazla Chevrolet araç satılmıştır. Chevrolet, Latin Amerika’da beş yıl üst üste pazar liderliği elde etmiş ve Kuzey Amerika’da 1986’dan beri ilk kez 2005 yılında toplam 2.67 milyon adet araç satışı ile bir numaralı satış yapan marka olmuştur.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com