Gösterim: 930
Eklenme: 16 Aralık 2009
Saat: 19:41
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze, Avrupalı otomobil yazarlarından oluşan jüri tarafından “AUTOBEST 2010” ödülüne layık görüldü. On beş ülkeden otomotiv yazarlarının yaptığı derecelendirmede, Cruze “en iyi alışveriş” yarışmasında Hyundai i20, Skoda Yeti ve Volkswagen Polo’yu geride bırakarak birinci geldi.

Jüri üyeleri puanlarını 31 kriter üzerinden verdi. Bu kriterler arasında yol tutuş, yakıt tüketimi, çevreye etki ve iç hacim genişliği gibi teknik özelliklerin yanı sıra, yaygın dağıtım ağı, parça ve aksesuarların kolaylıkla bulunması gibi konular yer aldı.

Jüri adına konuşan AUTOBEST Başkanı Ilja Seliktar “Cruze otomobil satın alırken yapılacak en iyi tercih” derken, Chevrolet’nin kompakt sedanının “ödenen paranın kusursuz karşılığı olarak yarışmanın galibi” olduğunu sözlerine ekledi.

Chevrolet Avrupa Başkanı Wayne Brannon, “Yeni Cruze’un satışları tüm Avrupa çapında en iyimser tahminlerimize bile fark attı. Bu otomobil değer açısından bir Chevrolet’den beklediğimiz her şeye sahip: Harika bir görünüşü yüksek emniyet standartlarıyla ve güvenilirlikle; hem de çok makul fiyatlara birleştiriyor” dedi.

2009 Kasım ayında yenilenen Euro NCAP güvenlik testinden rekor puanla 5 yıldız alan ilk ve tek C-Sedan otomobilin Cruze olduğu açıklanmıştı. Cruze yetişkin yolcu emniyetinde yüz üzerinden 96 puanla Euro NCAP güvenlik testinde rekor puan almış oldu.

Cruze, hareketli ve deforme olabilir bir bariyerle gerçekleştirilen önden çarpışma testinde 16 maksimum puan ve yandan darbeli çarpışma testinde ise 8 maksimum puan almayı başardı. Böylece Cruze, EuroNCAP’in 1997 senesinde uygulamaya başladığı çarpışma testlerinin her ikisinden de en yüksek puanı almayı başarmış ilk binek otomobil oldu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com