Gösterim: 1.042
Eklenme: 14 Şubat 2006
Saat: 18:04
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Chevrolet Epica

Yeni Chevrolet Epica, 2 – 12 Mart 2006 tarihleri arasında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya galasını kutlayacak ve Haziran 2006’dan başlayarak Avrupa pazarında lansmanı yapılacaktır. Chevrolet’nin üst sınıfta yeralan bu aracı Türkiye’deki Chevrolet showroomlarına Ekim ayında ulaşacaktır.

Epica, standart olarak geniş kapsamlı bir konfor ve güvenlik donanım serisi ve paranızın karşılığında olağanüstü değer sunuyor.

Boyutları (uzunluk: 4805 mm / genişlik: 1810 mm / yükseklik: 1450 mm) olan bu önden çekişli sedan, bir önceki versiyonu Evanda ile karşılaştırdığımız zaman, önemli ölçüde büyüdü. Dingil mesafesi, 2700 mm’dir. Epica’nın tüm dikkatleri üzerinde toplayan, en çarpıcı tasarım özellikleri; yukarı doğru kalkan, kama biçimli yan konturları, özellikle kapının üst yarısında akıp giden tipik tasarım çizgisi, kavrayıcı tip kapı kolları, cesur Chevrolet amblemini üzerinde taşıyan, sağlam, dayanıklı çapraz dikme destekli ön panjur, sarmalayan büyük farlar ve yine eşit derecede çarpıcı arka farlar… Yeni Epica’nın standart güvenlik özellikleri de ABS, sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan ve baş hava yastıklarıdır.

Yeni Epica başlangıçta 2.0 veya 2,5 litre (142 ve 155 hp) iki değişik motor seçeneği ile sunulacaktır. Daha sonra Chevrolet’nin yepyeni ‘common rail’ turbo dizel motorlar ailesinin yeni versiyonu da piyasaya çıkacaktır. Altı silindirli benzinli motor belki de dünyada mevcut en kısa altı silindirlidir. Bu özellik, tüm güç ünitesinin hafif ağırlıkta enine ve düzenli bir şekilde yapılandırmasını sağlamaktadır. Her iki motor tipi de beş ileri düz vites veya son derece ileri, gelişmiş teknoloji özelliklerine sahip yeni beş ileri otomatik vites ile sunuluyor…

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com