Gösterim: 875
Eklenme: 6 Mart 2007
Saat: 18:13
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Chevrolet Epica

Chevrolet 2007 model yılı olarak beş model serisinde dizel motor seçeneğini de sunmaya başlayacacak. Dizel motorun Captiva SUV’daki başarılı performansı ile onun orta-boy Epica sedandaki geliştirilmiş prömiyerinin ardından, Chevrolet Lacetti Hatchback, Sedan ya da Station Wagon müşteriside artık dizel motor alternatifini seçme olanağına sahip. Chevrolet kapsamlı ve geniş dizel motor serisini 77. Cenevre Motor Show’da sunuyor. Yeni dizel motorlu modeller Mart ayından başlayarak ilgili pazarlara sunulmaya başlanacak. Chevrolet Avrupa’nın CEO’su Wayne Brannon, “Şimdi dizel atağımızı geniş bir cephede başlatıyoruz İçinde bulunduğumuz on yılın sonunda, Avrupa’da satılan her üç Chevrolet’den birinin kaputunun altında bir dizel motorun bulunmasını bekliyorum.” diyor.

Chevrolet iki modern 2.0 litre common-rail dizel motor seçeneği sunacaktır: 110 kW/150 hp motor Captiva ile Epica’ya güç verirken, 89 kW/121 hp versiyonu da kompakt Lacetti Hatchback, Sedan ve Station Wagon için sunulacaktır. Tüm Chevrolet dizel modellerinin teknik verileri sonraki sayfada sunulmaktadır.

Güçlü ve ekonomik dört-silindirli dizel motor, enjektörlerin dizeli yanma odacıklarına 1,600 barlık bir basınçla pompaladığı, en son kuşak bir Bosch common-rail sistemine sahiptir. SOHC motorun diğer özellikleri arasında alüminyum silindir başlıkları, dört-valf teknolojisi ve bir denge mili bulunmaktadır.

Yeni dizel versiyonuyla, Lacetti ailesi kazanma yolunda şansını büyük ölçüde arttırmış olmaktadır. 2003 yılında lansmanı yapılmış olan Lacetti , o günden beri Avrupa çapında 170.000’in üzerinde bir satışa ulaşmıştır. Captiva’daki yüksek dizel oranı, modern dizel motorun Chevrolet müşterileri arasında ne kadar popüler olduğunu tüm satışlar içinde %70’e ulaşan satış oranı ile ortaya koyarak bir numara olmuştur.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com