Gösterim: 1.140
Eklenme: 17 Mayıs 2005
Saat: 17:56
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Chevrolet Spark

Şubat 2004 ayı itibariyle Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Chevrolet şimdi de yeni modeli Spark ile ürün atağını sürdürüyor.
Chevrolet Güçlü Bayi Ağı ve Zengin Model Çeşidi

Chevrolet, geniş ürün gamı, kapsamlı hizmet programı ve Türkiye çapında yayılan 39 adet 3S ( satış, servis, yedek parça ) hizmet sunan Bayisi ile Türkiye pazarında verdiği hizmeti her geçen gün arttırarak büyümeye devam ediyor.

Chevrolet’nin ürün gamı Kalos Hatchback, Kalos Notchback, Kalos Sport, Lacetti Hatchback, Lacetti Notchback, Lacetti Stationwagon , Rezzo ve Evanda’dan sonra şimdi Spark ile daha da genişliyor.

Hayatı Kolaylaştırmak için … Chevrolet Spark

Şubat 2004 ayı itibariyle Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Chevrolet şimdi de yeni modeli Spark ile ürün atağını sürdürüyor.

Spark’ın ilk Türkiye tanıtımı 14 Mayıs 2005 tarihinde İzmir Autoshow Fuarında gerçekleştirilecek olup, Chevrolet’nin bu yeni modeli Spark fuar süresince Chevrolet standında sergilenecektir.

Çekici tasarımı ile, Spark küçük otomobil alıcılarının kalplerini fethetmeye hazır. Spark ünlü otomobil tasarımcısı Giorgetto Giugiaro’nun yönettiği İtalyan tasarım şirketinin ünlü İtaldesign ekibi tarafından dizayn edilmiştir.

Başarılı mini model, Haziran 2005 ayında Türkiye pazarında satışa sunulacak. Satışa sunulacak olan Chevrolet Spark modelinde 0,8 lt 52 hp ve 1,0 lt 64hp motor seçenekleri bulunuyor.

Spark 1.0 lt motor maksimum hızı 152 km/saat’dir. Bu versiyon, sıfırdan 100 km/saat hıza 12.9 saniyede çıkar (Spark 0.8: 17.6 saniye). Her iki modelde çok ekonomik olup, 100 kilometre için sırasıyla 4.7 ve 4.2 litre yakıt tüketir.

Spark’ın satın almaya yol açacak birçok pratik, kullanışlı özellikleri var- Beş kapılı standart özellik, bu sınıftaki bir araç için geniş sayılabilecek iç hacim, uygun fiyat ve üç yıllık mekanik garanti. Aracın satın alınması için çok önemli bir başka avantaj da düşük bakım maliyetleridir.

Ultra-kompakt boyutları nedeniyle Spark’ın manevra kabiliyeti çok yüksektir, bu da şehir içi trafikte büyük bir avantajdır. 3,495 milimetre toplam dış uzunluk ve tam dokuz metre dönüş çapı ile Spark, en küçük park alanına bile çok iyi uyum sağlar. Yer boşluğunun çok akıllı bir şekilde kullanılması ile, ultra-kompakt boyutlarına rağmen beş kapılı otomobil, iç mekânda aydınlık ve havadar bir duygu yaratan kendi sınıfına göre geniş yer boşluğuna sahiptir. Örneğin, Spark, baş mesafesi bakımından, önde ve arkada sırasıyla 995 ve 962 milimetre ile sınıfında en önde gelir. Kokpitin modern tasarımı ve son derece cazip döşemeler, yolcular için rahat bir ortam sunar, diğer yandan orta konsoldaki bardaklıklar ve bozuk para tablası, malzemelerin derli toplu, düzenli tutulmasını sağlar.

Bagaj, 145 litre hacim kapasiteye kadar eşya taşır (VDA standardı). Asimetrik açılan arka koltuk sırtlığı, uzun cisimlerin taşınması için aşağı doğru katlanabilir. Eğer tüm koltuk sırası arkaya katlanırsa, yükleme kapasitesi olağanüstü bir değer olan 830 litreye çıkar. Arka bagaj kapısının dışında bir kol ve tamponun üst kenarında çizilmeyen, sıyrılmayan plastik bir bant çıta, yükleme bölgesini daha kolay kullanmanızı sağlar.

Bir kaza durumunda, çarpışma için en uygun duruma getirilen karoseri yapısı, modern tutucu, önleyici sistemler ve aynı zamanda iki ön hava yastığı ve kemer gergileri, Spark’ın içindekileri korumak üzere hazırdır. Önde McPherson gergi kolları ve arkada bir torsiyon çubuğu aksı olan modern şasinin güvenlik potansiyeli, opsiyonel ABS fren sistemi ile daha da artırılabilir.

Spark ekipmanlar bakımından da çok zengindir. Bir zamanlar daha üst sınıflarda kullanılan ve kullanıcısının hayatına kolaylık sağlayan sayısız ayrıntılar, model versiyonuna bağlı olarak standart olarak ya da opsiyonlar olarak sunulmaktadır: Hidrolik direksiyon, klima, elektrikli ön ve arka camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve CD çalarlı radyo gibi donanımlar bunlara dahildir.

Farklı model seçenekleri ile…..Chevrolet Kalos

Kalos Hatchback ve Notchback gövde tipleri ile satışına başlanılan Kalos ailesi, Nisan 2005 itibari ile Kalos Sport’unda satışına başlanılması ile 3 farklı gövde seçeneği ile bugün Türkiye pazarında sunuluyor.

Kalos ailesinde 1.2 motor 72hp, 1.4 motor 83hp ve 1.4 16V 94hp olarak 3 farklı motor tipinde model bulunmaktadır.

Geniş, ferah iç mekânı ile son derece modern…Chevrolet Lacetti

Lacetti, Ünlü İtalyan tasarımcısı Giorgetto Giugiaro tarafından yaratılan şık ve zarif, sportif tasarımı, uygun fiyatları ve dört-silindirli, güçlü motorları ile, tasarıma büyük değer veren sürücüler için özellikle câzip bir otomobil.

Lacetti ülkemizde Notchback, Hatchback ve Stationwagon şeklinde 3 farklı gövde tipi ile satılmaktadır. Lacetti ailesi 95 beygir gücünde 1.4 ve 109 beygir gücünde 1.6 motor tiplerine sahip olup, 1.6 motor seçeneğinde otomatik vites opsiyonu da bulunmaktadır.

Chevrolet, tüm ürün gamında olduğu gibi Lacetti modellerinde de 3 yıl /100.000 km mekanik garanti, 3 yıl / 100.000 km yolda yardım hizmeti sunuyor.

Aile için yepyeni, konforlu ve geniş hacimli…Chevrolet Rezzo

2005 model yılında eklenen standart yan hava yastıkları, Rezzo’nun güvenliğini daha da artırmaktadır. Rezzo, İtalyan tasarım stüdyosu Pininfarina tarafından yaratılmıştır.

Chevrolet Rezzo özellikle aile dostu bir otomobildir. Olağanüstü çok yönlülük ve geniş bir standart ekipmanlar serisi sunarak paranızın karşılığında mükemmel değer sağlar. Rezzo’nun, 1.6’lik motoru 104 hp üretir.

Zengin ekipman paketi serisinin en üstün modeli…Chevrolet Evanda

Chevrolet Evanda, dinamizm, şıklık ve zarifliğin bileşimidir. Geniş iç mekan ve yüksek seyahat konforunun yanısıra, çok geniş standart özellikler sunar.

Evanda’nın şık ve zarif tasarım hatları, Giorgetto Giugiaro tarafından yönetilen ünlü Italdesign tasarım ekibi tarafından çizilmiştir.

2.0 motor ve 131 hp gücündeki motor seçeneği ile satışı yapılan Evanda modelinde, otomatik vites seçeneği de opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Chevrolet İzmir Bayisi…Egem

Daima müşterileriyle birlikte kazanmayı hedef tutan ve tutmaya devam eden, herbiri konularında uzman olan çalışanlarıyla birlikte sonsuza kadar ismini hep en önde tutmayı hedefleyen çağdaş ve yenilikçi bir firma olarak Egem İzmir ilinde Chevrolet bayiliğini üstlenmektedir.

14 -19 Mayıs 2005 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İzmir Autoshow Fuarında uzman kadrosu ve deneyimi ile Egem İzmir Chevrolet bayisi olarak fuarda Chevrolet’yi temsil edecektir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com