Gösterim: 969
Eklenme: 28 Eylül 2010
Saat: 19:59
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Fiat Doblo

Coca Cola Belçika, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve sınıfının en yenilikçi modeli olarak ön plana çıkan Yeni Fiat Doblo ile araç filosunu genişletme kararı aldı. Fiat Group Automobiles ile imzaladığı anlaşmaya göre 120 adet Yeni Fiat Doblo Cargo satın alan Coca Cola Belçika, ilk parti araçlarını teslim aldı. Km başına sadece 126 gram karbondioksit salınım değeri sunan 1.3 litre 90 HP’lik Multijet motorla donatılmış Fiat Doblo Cargo ile filosunu genişleten firmanın tercihinde Fiat’ın Avrupa’nın en çevreci araç filosuna sahip üreticisi olmasının da etkisi büyük oldu.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasının üretim bantlarından inen ve geçtiğimiz aylarda 1 milyonuncusu üretilen Fiat Doblo’nun yeni nesli, Coca Cola Belçika’nın da tercihi oldu. Coca Cola Belçika, Fiat Group Automobiles ile imzaladığı anlaşmaya göre 120 adet Yeni Fiat Doblo Cargo satın alırken, Tofaş tarafından üretilen ve Türk işçisiyle mühendisliğinin eseri olan ilk parti araçlarını filosuna dahil etti. Standart olarak Start&Stop ile donatılan 1.3 litre 90 HP güç üreten Multijet motorlu versiyonları araç filosuna katan Coca Cola Belçika’nın bu tercihinde Fiat’ın çevreci filo çözümleri sunan yapısının da büyük etkisi oldu.

2010 yılında kademeli olarak Avrupa genelinde ve ülkemizde satışa sunulmasıyla 60 bin adetten fazla satış başarısına imza atan Yeni Fiat Doblo’nun tercih edilmesinde başarılı ürün özellikleri kadar Fiat’ın Avrupa genelinde üst üste 3. kez en çevreci otomotiv üreticisi seçilmesi de büyük rol oynadı. Avrupa’nın halen en çevreci otomotiv üreticisi unvanına sahip Fiat, bu başarısını Euro 5 normunu başarıyla karşılayabilen üstün teknolojili ve aynı zamanda ekonomik Multiair benzinli ve Multijet dizel motorlarıyla elde etti. Ayrıca kademeli olarak Fiat markalı modellerde kullanılmaya başlanan Start/Stop sistemi gibi çevreci ve ekonomik tüketim sağlayan inovatif teknolojiler, filo alımlarında ön plana çıkan kriterlerden biri olan çevre hassasiyeti üstünlüğünü Fiat’a kazandıran unsurların başında geliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com