Gösterim: 5.879
Eklenme: 5 Ekim 2011
Saat: 11:50
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Daihatsu Terios Fahrmitgas

Almanya’da faaliyet gösteren Fahrmitgas isimli otogaz şirketi otogazı daha popüler kılmak için özel gösteri araçları hazırlıyor. O araçlarından bir tanesini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Son projede Daihatsu Terios kullanıldı. Heybetli bir tasarıma kavuşturulan araca Desert Mouse yani Çöl Faresi adı verildi.

Desert Mouse için operasyon tekerleklerden başladı. Aracın yüksekliğini arttırmak için H&R marka yaylar kullanıldı. J7X16 jantları R16 225/75 BF Goodrich arazi lastikleri kavrıyor.

daihatsu terios fahrmitgas 01

daihatsu terios fahrmitgas 01

Aracın motoru otogaz için özel olarak modifiye edildi. 1.5 litre hacimli motor 105 beygir güç üretiyor. Otogaz kullanımı ile CO2 salınımı düşüyor. Sürücü kokpitte yer alan bir düğme vasıtasıyla motorun benzin veya otogaz ile çalışımını tercih edebiliyor.

Fahrmitgas’ın geliştirdiği otogaz sistemi motorun zarar görmesini önlemek için bazı güvenlik tedbirleri içeriyor. Silindirler ile enjeksiyonlar arasında yer alan elektronik kontrol ünitesi valflerin korunması için görev yapıyor.

daihatsu terios fahrmitgas 10

daihatsu terios fahrmitgas 10

Daihatsu Terios’a otogaz deposu da ilave edilmiş. Standart 50 litrelik benzin deposuna hiçbir müdahale edilmeden bagaj kısmına stepneye benzer şekilde 3.5 mm kalınlıkta bir LPG tankı koyuldu. Kamuflaj deseniyle kaplanan bu depo 46 litre hacimde. Daihatsu Terios iki yakıtın kullanımı ile birlikte 900 km menzile ulaşabiliyor.

Araç her ne kadar çevreci olarak hazırlansada çift çıkışlı egzozlar yerleştirildi.

Aracın dış kısmı kamuflaj kaplaması ile dikkat çekiyor. 3 boyutlu kaplama güneşin geliş yönüne ve şiddetine göre renk değiştiriyor.

daihatsu terios fahrmitgas 05

daihatsu terios fahrmitgas 05

TurkCar sayfalarında daha önce sıkça yer alan Cobra Technology’e ait koruma barları Daihatsu Terios’a da yerleştirilmiş. 60mm çaplı paslanmaz çelikten imal edilen koruma barları Terios için özel olarak mat siyah renge boyandı. Ayrıca araca 4 adet sis farı yerleştirildi.

Araç içinde çöl kamuflajı desenli koltuklar dikkat çekiyor. Ayrıca en yakın gaz istasyonunu gösteren iTouch destekli navigasyon cihazı dikkat çekiyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com