Gösterim: 1.016
Eklenme: 16 Nisan 2010
Saat: 20:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Dacia Duster

# Dacia’nın sağlam, geniş iç mekânlı ve uygun fiyatlı 4×4 modeli Duster’ın direksiyonunda, Isabelle Charles (47 yaşında, Dacia Duster renk ve malzeme tasarımcısı) Aicha des Gazelles Rallisini birinci sırada tamamladı.
# Nathalie Descout (28 yaşında, Duster’ın dünya reklam kampanyası sorumlusu) pilotajında Aicha des Gazelles Rallisi’ne katılan ikinci Duster ise dördüncü oldu.
# Dacia Duster böylece satışa sunulmasından sadece kısa bir süre önce, Fas’ta Atlas Dağlarının kum tepelerinde ve engebeli arazisinde hem 4×4 kapasitesini hem de sağlamlık ve güvenilirliğini kanıtlama fırsatını yakaladı.
# Aicha des Gazelles Rallisi:

– Sadece kadınların katıldığı tek otomobil yarışıdır,
– Otomobil yarışı olgusuna farklı bir yaklaşım getiriyor: Hedef hızlı gitmek değil, mümkün olan en az kilometreyi yapılarak yarışın tamamlanması esastır,
– Basit cihaz ve araçlar : Bir pusula ile 1/100 000 & 1/250 000 ölçekli iki harita kadın pilotların kullanımına veriliyor,
– Ayrıca bol miktarda ustalık ve strateji : Zorunlu geçiş noktalarından geçmek için, kadın pilotlar, zor yol koşullarını dikkate alarak rotalarını kendileri çiziyor.

Dacia Duster, böylece buz üzerinde olduğu gibi kum üzerinde de çevikliği ve güvenilirliği ile kendini gösterdi. Trophée Andros’tan sonra, Dacia’nın yeni 4×4 modeli bir kez daha podyuma çıktı ve Aicha des Gazelles Rallisi’ni crossover kategorisinde ilk sırada bitirdi. Aracın direksiyonundaki Isabelle Charles ve ekip arkadaşı Dounia Bennani (315 No’lu ekip) 923.04 km ceza puanı ile zafere ulaştı. Renk ve Malzeme Tasarımcısı Isabelle Charles : « Dacia Duster her zorluğu rahatlıkla aştı. Çakıl taşları, engebeli arazi, kum tepecikleri, gerçekten etkileyiciydi. Araç henüz bayilere gelmemişken, otomobil severlerin Dacia Duster hakkında bu kadar ilgili ve bilgilenmiş görmek de ayrıca son derece cesaret verici ! » dedi.

Aicha des Gazelles Rallisine katılan ikinci Dacia Duster’ın direksiyonundaki Nathalie Descout ve Dorothée Topin (316 No’lu ekip) 2203.9 km ceza puanı ile ralliyi dördüncü sırada tamamladılar.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com