Gösterim: 1.088
Eklenme: 10 Mart 2008
Saat: 19:48
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Dacia Logan MCV

Dacia Logan MCV, Mart 2007’deki lansmanından bu yana 2 yıl gibi kısa bir zamanda Türkiye’de 11.017 adet satış gerçekleştirerek tüketicilerin kalbinde çok önemli bir yer edindi. Türk tüketicilerinin keseye uygun fiyata, sağlam, kullanımı ekonomik, büyük otomobile sahip olma hayallerini gerçekleştiren Logan MCV aynı zamanda Dacia markasının günden güne genişleyen araç parkının vazgeçilmezi oldu, DACIA markasının tüm Türkiye’de bilinirliğinin artmasına katkıda bulundu.

Fiyatı 17.550*TL’den başlayan Logan MCV’nin Türkiye’de en çok satılan versiyonları Ambiance 1.5 dCi Klimalı ve tavanbarlı 23.320*TL versiyon ile Ambiance 1.6 Klimalı ve tavanbarlı 19.820* TL versiyonudur. (* mart 2009 kampanyalı önerilen anahtar teslim fiyatı)

Son derece geniş oturma ve yükleme alanı sunan Dacia Logan MCV, Dacia markasının bütün avantajlarından özellikle de mükemmel fiyat/donanım oranından yararlanarak ve bunlara modülerlik ile çok yönlü kullanım özelliğini de katarak tasarlandı. Logan MCV, hem ticari araç olarak hem de kişisel ihtiyaçlar için kullanmak isteyenlere 5 kişilik versiyon, geniş aileler için kullanmak isteyenlere ise 7 kişilik versiyonla ulaşıyor.

Logan MCV’nin öne çıkan özelliği geniş bir iç hacime sahip olmasıdır. 1,90 m boyundaki yetişkinlere uygun olan üçüncü sıradaki iki koltuğun sunduğu bu özellik sadece aracın arka kısmının tasarımında kullanılan stilistik seçimlerle mümkün olabildi. İkinci ve üçüncü sırada oturan yolcular sırasıyla 1 421 mm ve 1 287 mm alın genişliği ve 170 mm ve 174 mm diz boşlukları ile konforlu şekilde oturabiliyorlar. İkinci sırada 934 mm’ye kadar çıkan tavan yüksekliği de aracın yolcuların beğenisini kazanacak olan temel özelliklerinden biri çünkü sedana kıyasla tavan yüksekliği 102 mm arttırıldı.

Logan MCV’nin sahip olduğu cömert boyutlu camlı yüzeyler iç mekândaki konfor ve ferahlığı arttıracak şekilde daha fazla aydınlık sağlıyor. Aralanan arka yan camlar sayesinde, üçüncü sıradaki yolcular arzu ettikleri takdirde havalandırma olanağına sahipler. Araca iniş biniş bakımından, üçüncü sıraya oturmak son derece rahat. Yolcular ikinci sıradaki koltuk sırtlığının üst kısmında yer alan tek bir kumanda sayesinde koltuğu kolaylıkla yatırarak araca arka kapıdan inip binebiliyorlar. Bu hareketi kolaylaştırmak için kafalık da katlanabiliyor.

Yükleme kapasitesi de rekor değerler sunuyor. 5 koltuklu versiyonda 700 litrelik yükleme kapasitesi 2 koltuklu konfigürasyonda 2 350 litreye kadar çıkarılabiliyor – bu sonuncu versiyon Logan MCV’nin dikkat çekici modülerliği sayesinde mümkün olabiliyor. Logan MCV’de 7 kişi yolculuk yaptığında ise, bagajda hala 200 litreye yakın bir yükleme kapasitesi kalabiliyor. Ayrıca küçük nesneleri yerleştirmek için bagajı kullanmaya da gerek yok. Gerçekten de, iç mekânda mevcut çeşitli eşya yerleştirme gözleri 54 litreye kadar toplam hacim sunabiliyor. İlk çıktığında “Mucize Otomobil” olarak adlandırılan Dacia bir kez daha Logan MCV modeliyle bu ifadeyi tamamen hakettiğini kanıtlıyor. Logan MCV ise Dacia’nın temel taşlarından biri olmaya devam edecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com