Gösterim: 2.469
Eklenme: 8 Nisan 2010
Saat: 20:34
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Dacia Duster

# Renault Grubu bünyesinde hızla büyüyen Dacia markasının İngiltere’de 2012 sonunda yapılacak lansmanı onaylandı.
# İngiltere’de ticarileştirilecek ilk model Dacia Duster olacak.
# Aracın fiyatı ve İngiltere’deki yetkili satıcılar şebekesi ile ilgili ayrıntılar lansmandan hemen önce açıklanacak.
Varolduğu tüm pazarlarda yükselişte olan Dacia, 2012 yılından itibaren İngiliz tüketicilerle buluşacak. Lansmanı yapılacak olan ilk ürün ise Duster olacak.

Renault tarafından 1999 yılında sahiplenilen Dacia markası son on yıl içinde hızlı gelişme gösterdi, hatta son beş yıl içinde yaklaşık 1,25 milyon araç satışı ile dünya çapında gerçek bir otomobil fenomeni haline geldi. Çekici fiyat, geniş iç mekan ve zengin donanımları bir araya getiren akılcı felsefesi sayesinde, Marka satışta olduğu tüm ülkelerde, müşterilerin beğenisini kazanmayı bildi.

Gerçekten de, 2009 yılında, Dacia ardı ardına beşinci yıl iki basamaklı bir büyüme kaydetti; satışları son beş yıl içinde 100 000’den 311 874’e çıkarak üç kattan fazla artış gösterdi. Özellikle Avrupa’da, yaşanan makro ekonomik krize rağmen, Dacia’nın satışları 2009 yılında % 91 gibi etkileyici bir oranda arttı. Birçok ülkede olduğu gibi Fransa’da en çok satılan ilk 10 marka arasına girmeyi başardı. Dacia şimdi de bu başarıyı İngiltere’de gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

Duster’in sağdan direksiyonlu versiyonunun 2012 yılında üretileceği ve yıl sonuna doğru satışa sunulacağı açıklandı. Dacia’nın İngiltere’ye girişini yorumlayan, Renault İngiltere Genel Müdürü Roland Bouchara, şu açıklamayı yaptı: « Dacia’nın son yıllardaki dikkat çekici başarısını yakından izledik, biz de doğal olarak bu kadar çok ses getiren bir markayı çok yakında İngiliz tüketicisine sunma düşüncesinden dolayı son derece heyecanlıyız. Fiyat/standart oranı, iç mekan genişliği, yakıt tasarrufu ve emisyonların azalması bugün satınalma aşamasında belirleyici kriterler olmuştur ve biz Dacia’nın hem duygusal hem de ekonomik olmasıyla her keseye uygun olduğunu ve beklentileri karşılayacağını göstermek niyetindeyiz.» İngiltere pazarında sabırsızlıkla beklenen, rakipsiz bir fiyata kalitesi kanıtlanmış geniş teknoloji seçenekleri ile sıra dışı bir güvenilirlik, eşsiz bir iç mekan genişliği ve donanım düzeyi sunan otomobil lansmanlarından biri için geri sayım başladı.

Yorumlar
  1. laztayfun dedi ki:

    merhaba 1.5 DCİ 110 beygir ful donanım laurette esp li aracimda.ABS-EBD-EBA-ESC-CSV-ASR-EBV-AFU Sistemleri ve bu sistemleri kullanan ESP sistemi var. Bu sistemlere rin uyarlanması ile 4 çekerlerin her iki sistemide bu araçta mevcut. AWD (Auto modu), ve 4WD lock (diferansiyel kilitli 4X4 ) sistemi var asfalta yağmur sularında,hafıf karda,buzda yani kaygan olması muhtemel asfalt yollarda auto modu seçilerek AWD sistemidir diger araçlara göre yere 2.26 kat daha iyi basarsiniz 4 tekerlek yük dagılımı ile. diger araçlar sizin gibi saglam gidemediklerinden arkanızdan baka kalırlar raçlarına güvenip gaz basamazlar bu nedenle siz asfaltta kralsınız . Sadece asfalttamı Alın aracınızı 4 WD lock moduna en kötü dag arazi ve zorlu tüm yollarda kar dahil diger araçların zincir taktığı yerlerden zincirsiz geçin hayretler içinde baka kalsınlar evet yine kral sizsiniz. Bir araçla iki araç sahibisiniz bu herkese nasıp olmaz sadece ful donanım duster sahipleri bunu bilirler . normal şartlarda ise 2WD moduna alırsınız yakıtınız azalır ve de 4×1 araçlara göre de yere 1.6 kat daha saglam basarsınız ,her zaman güvendesiniz sürüş keyfi sizinle daha ne olsun. Sevgiyle hoşçakalın laztayfun Rize/Türkiye

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com