Gösterim: 1.297
Eklenme: 3 Kasım 2008
Saat: 09:58
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Bravo

Fiat’ın kompakt hatchback sınıfında yer alan temsilcisi Fiat Bravo’nun hem dizel motorlu hem de otomatik şanzımanla kombine edilen versiyonu, 42 bin 200 bin YTL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ülkemizde de satışa sunuldu. 1.6 litre hacimli 120 HP’lik turbo dizel motoruyla olduğu kadar 6 ileri vitesli otomatik şanzımanıyla da ön plana çıkan Fiat Bravo 1.6 Multijet Dualogic, hem ekodinamik sürüş hem de kullanım konforu arayışındaki tüketicilere sesleniyor. Dynamic ve Emotion adı verilen iki farklı donanım paketiyle satışa sunulan dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı Fiat Bravo’nun baz donanımında sürücü ve yolcu ön havayastıkları, yan havayastıkları, perde havayastıkları, ABS+EBD, çift iklimlendirmeli tam otomatik klima, viraj içini aydınlatan otomatik ön sis farları, arka park sensörleri, elektrikli ön ve arka camlar, deri direksiyon simidi üzerinden kumanda edilebilen MP3 çalarlı müzik sistemi ve 16 inç hafif alaşım jantlar standart olarak sunuluyor.

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın kompakt hatchback sınıfında gerek tasarımı gerekse kullanım konforuyla ön plana çıkan Fiat Bravo modelinin hem dizel motorla hem de otomatik şanzımanla kombine edilen versiyonu, 42 bin 200 YTL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye’de de satışa sunuldu. “Dynamic” ve “Emotion” adı verilen iki ayrı donanım paketiyle ithal edilen Fiat Bravo 1.6 Multijet Dualogic, baz donanım seviyesi bile sunulan zengin güvenlik ve konfor ekipmanlarıyla dikkat çekiyor. Dynamic donanım seviyesinde  sürücü ve yolcu ön havayastıkları, yan havayastıkları, perde havayastıkları, ABS+EBD, çift iklimlendirmeli tam otomatik klima, viraj içini aydınlatan otomatik ön sis farları, arka park sensörleri, elektrikli ön ve arka camlar, deri direksiyon simidi üzerinden kumanda edilebilen MP3 çalarlı müzik sistemi ve 16 inç hafif alaşım jantlar standart olarak sunuluyor. Dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı Fiat Bravo’nun 43 bin 700 YTL’den başlayan Emotion donanım seviyesinde ise Dynamic paketine ek olarak; ESP, MSR, ASR, HBA, sürücü diz havayastığı, hız sabitleme sistemi, Yokuş Destek Asistanı (hillholder), yağmur ve karanlık sensörleri ve krom kapı kolları yer alıyor.

Hem ekonomik hem dinamik: Fiat Bravo Multijet Dualogic

Fiat Powertrain Teknoloji Merkezi tarafından geliştirilen 1.6 litre silindir hacimli turbo dizel motor, ürettiği 120 HP güç ve 300 Nm’lik yüksek tork değerine sahip olmasıyla rakiplerinde kullanılan motor ünitelerinin arasından rahatlıkla sıyrılıyor. Fiat Bravo 1.6 Multijet Dualogic, 0-100 km/s hızlanmasını 10.5 saniyede tamamlarken, 195 km/s’lik son hıza erişebiliyor. 100 km’de ortalama 4.6 litrelik yakıt tüketim değerine sahip Fiat Bravo 1.6 Multijet Dualogic, 58 litrelik yakıt deposunun yardımıyla 1260 km’lik menzile erişebiliyor. Üstün teknolojili dizel motorla birlikte kombine edilen 6 ileri vitesli Dualogic otomatik şanzıman, mekanik titreşimsiz yapısı ve düşük gürültü seviyesine sahip olacak şekilde geliştirilmiş. Geri vites dahil tüm viteslerde Borg-Warner boş halkalı senkronizasyon özelliği bulunan şanzıman sisteminde, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı vitesler için tek konili senkronizasyon mekanizması kullanılıyor. Dualogic şanzımanın vites değiştirme için çok az çaba harcanmasını gerektiren birinci ve ikinci aralıklarında ise üç konili senkronizasyon mekanizmalarına yer veriliyor.

Rakip motorlara kıyasla 1500 d/d’de % 20 daha fazla tork üretibilen 16 supaplı 1.6 litrelik Multijet motorda yeni nesil common rail teknolojisine yer veriliyor. 1600 barlık basınçla püskürtme yapabilen yeni nesil enjektörlerle donatılan modern motor, yerini aldığı dizel motor versiyonlarına göre % 5 daha fazla akustik konfor sağlayabilmesiyle de farklılığını ortaya koyuyor. Geliştirme aşamasında 1 milyon km’den fazla yol testine tabi tutulan 1.6 litrelik Multijet motor, Euro 5 normlarına uyan çevreci özelliklerde sunabilmesiyle farklılaşıyor. Sıcaklık kontrolü ve gaz akışının iyileştiren yakın bağlantılı dizel parçacık filtresiyle EGR (Egzoz gazı resirkülasyonu) sistemi gibi yenilikçi egzoz gazı işleme sistemlerinin kullanılması, Fiat’ın yeni 1.6 litrelik turbo dizel motorunun çevreci yönünü arttıran önemli faktörler arasında yer alıyor.

Şık ve dinamik tasarım, 5 yıldızlı güvenlik kafesi!

Şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çekmesinin yanı sıra sınıfının en estetik tasarımlı otomobillerinin arasında yer alan Fiat Bravo, eğimli ön camı, damla biçimli farları, logonun yer aldığı geniş ağızlı ızgarası ve sportif arka tasarım hatlarıyla göz alıcı bir görünüm sunuyor. Fiat Bravo, 4.34 metrelik uzunluğu, 1.79 metrelik genişliği ve 2.60 metrelik aks mesafesiyle kabin içinde 5 kişi için geniş bir yaşam alanı sunabiliyor. 400 litrelik bagaj hacmiyle de dikkat çeken Fiat Bravo’nun arka koltukları yatırıldığında 1175 litrelik yükleme alanı elde edilebiliyor. Euro NCAP’ten yolcu ve araç güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinden ise 3 yıldız almayı başarabilen Fiat Bravo, hem aktif hem de pasif güvenlik sistemleriyle yolcularını maksimum korumayı başaran modellerin başında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com