Gösterim: 1.141
Eklenme: 29 Eylül 2010
Saat: 19:55
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Fiat Doblo

Öncelikli olarak uluslararası basın mensuplarına kapılarını açan 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Yeni Fiat Doblo’nun Dualogic otomatik şanzıman ve 90 HP’lik 1.6 litre Multijet dizel motorla kombine edilmiş versiyonunun dünya tanıtımı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta “Uluslararası 2011 Yılın Ticari Aracı” ödülünü kazanarak büyük bir başarının altına imza atan yeni Fiat Doblo’nun dizel otomatik versiyonu, Start&Stop sisteminin de etkisiyle 133 g/km’lik düşük emisyon seviyesi ve 100 km’de sunduğu 5 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle hem ekolojik hem ekonomik bir seçenek olarak boy gösteriyor.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adeti aşan üretimiyle dikkat çeken ve geçtiğimiz hafta içinde “Uluslararası 2011 Yılın Ticari Aracı” unvanını da kazanarak başarısını ödülle taçlandıran Yeni Fiat Doblo’nun dizel otomatik versiyonu, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtıldı.

Çevreci araçlar konusunda liderliğini tüm dünyaya ispatlamış Fiat’ın ekolojik olduğu kadar ekonomik ve performanslı bir çözüm sunmayı başaran dizel otomatik model versiyonu, Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilip dünya pazarlarına ihraç edilecek. 1.6 litre hacimli 90 HP güç üreten Multijet motorlu ve Dualogic şanzımanlı Yeni Fiat Doblo, CO2 emisyonlarının ve yakıt tüketiminin azalmasını sağlayan Start&Stop sistemiyle de dikkat çekiyor. Bu etkin sistem sayesinde kombine çevrimde emisyon seviyesi 133 g/km, yakıt tüketimi ise 100 km’de 5.0 litre olarak gerçekleşiyor.

Kısa sürede 60 binden fazla müşterinin tercihi olma başarısını gösteren Fiat Doblo, yepyeni platformunun katkısıyla sınıfının en uzun aks mesafesini sunan, yolcular için maksimum yaşam alanı sağlayan, 790 litrelik bagaj hacmiyle de sınıfının en iyi değerini sergileyen farklı bir araç olduğunu kanıtlıyor. Yeni Fiat Doblo’nun çift bağlantılı arka süspansiyon sistemi ve 7 koltuğa kadar izin veren esnek kabin içi çözümleriyse haklı başarıyı getiren diğer unsurların başında geliyor

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com