Gösterim: 1.357
Eklenme: 31 Aralık 2010
Saat: 18:37
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Sportage 2011

2011 yılı iF Tasarım Ödüllerinde Kia Motors, hem SUV modeli Sportage, hem de D segment modeli Magentis ile ödül sahibi oldu. Tasarım kalitesinin yanı sıra işçilik, yenilik ve çevreye duyarlılık gibi bazı ölçütleri de dikkate alan iF ürün tasarım ödülünün uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi, Kia’nın her iki modelini de bu ödüle layık gördü.

1953 yılından beri her sene verilen iF ürün tasarım ödülü, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. 2011 iF ödülü için 43 ülkeden 16 ayrı kategoride 2,756 farklı ürün yarıştı. Otomobil, gemi, tren ve hava araçlarını kapsayan ‘Ulaşım Aracı Tasarımı’ dalındaki ödülü, Kia Sportage ve Magentis kazandı.

Kia Motors Başkan Yardımcısı Tae-Hyun Oh, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kazandığımız bu prestijli ödül, doğru yolda ilerlediğimizin en önemli kanıtı. 2000’li yılların ortalarından itibaren tasarım, önceliklerimizin başında geliyor. Biz, ürettiğimiz otomobillerin sıradanlıktan uzak hayat tarzını benimseyen insanların ilgisini çekmesini istiyoruz ve tasarım, ilk etapta bunu yapabilmenin tek yolu. Kia Motors’un vizyonu çok açık; tasarımlarımızla müşterilerimizin kalplerinde yer edinmek ve bu yolla onlarla iletişime geçmek. Kia Motors Tasarım Ekibi Başkanı Peter Schreyer önderliğinde ürettiğimiz yeni jenerasyon modellerimiz, kalite, performans, güvenlik ve çevreye duyarlılık konularında dünya standartlarını aşarken, son derece çekici ve ilk görüşte Kia sahibi olma isteği uyandıran bir tasarım çizgisinden de ödün vermiyor.” diye konuştu.

Kia Sportage ülkemizde, 2010 yılı Ağustos ayında, yenilenen yüzü, şık tasarımı ve zengin ekipman seviyesiyle, segmentinde referans olma iddiasıyla satışa sunuldu. Sağlam gövde yapısı, yeni motorları ve göz alıcı tasarımı ile yepyeni bir estetik anlayışının kapılarını açan Kia Sportage, günümüzün modern aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir SUV araç olarak karşımıza çıkıyor.

Kia’nın iF Tasarım ödülü kazanan diğer modeli Magentis ise, 2011 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen İstanbul Autoshow Fuarı’nda Türk tüketicisiyle buluşan ve büyük bir beğeni ile karşılanan Magentis modeli ile Kia, D segmentinde önemli bir yer edinmeyi planlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com