Gösterim: 929
Eklenme: 6 Ocak 2010
Saat: 14:56
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Grande Punto

Fiat’ın küçük sınıfta yeni modeli Punto Evo’yla birlikte satışına tek donanım seçeneği ve daha uygun anahtar teslim satış fiyatıyla devam edilen Fiat Grande Punto ailesinin en ekonomik versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Özellikle şehir içi kullanımlarda dizel motorlara benzer parallelikte ekonomik yakıt tüketimi sunan 1. 2 litre hacimli 65 HP’lik benzinli motor seçeneğiyle donatılan Fiat Grande Punto modeli, 25 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla da bir adım öne çıkıyor. Fiat Grande Punto 1.2’nin standart donanımında ise EBD destekli ABS, sürücü ve yolcu ön havayastıkları, manuel klima, MP3 ve CD çalarlı müzik sistemi, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi, elektrikli dış aynalar, gövde rengi tamponlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, arka kafalıklar ve uzaktan kumandalı merkezi kilit gibi unsurlar yer alıyor.

Fiat’ın küçük sınıftaki hatchback karoserli yeni modeli Fiat Punto Evo’nun ülkemizde yollara çıkmasıyla birlikte ara model olarak satışına devam edilen Fiat Grande Punto’nun en ekonomik versiyonu da bayilerde yerini aldı. 2006 yılından bu yana ülkemizde 30 bin adete yaklaşan satış performansıyla dikkat çeken Fiat Grande Punto ailesinin 1.2 litrelik benzinli motorla donatılan en ekonomik versiyonu, hem şehir içindeki ideal yakıt tasarrufu sunan yapısı hem de 25 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla küçük hatchback sınıfındaki rekabete katılıyor. Artık sadece tek donanım seçeneğine sahip olacak biçimde satışına devam edilen Fiat Grande Punto ailesinin en yeni üyesi, EBD destekli ABS, çift havayastığı, MP3 çalarlı müzik sistemi, manuel klima, yol bilgisayarı, gövde rengi tamponlar ve asimetrik katlanabilen arka koltuklar gibi donanım özellikleriyle de fiyat/fayda orantısında dikkat çekici avantajlar sunuyor.

Fiat Palio ile Fiat Punto Evo arasında konumlandırılan Fiat Grande Punto’nun 1.4 litre 77 HP benzinli ile 1.3 litre 75 HP Multijet turbo dizel motor seçenekleri arasına dahil edilen 1.2 litre hacimli benzinli motoru, 65 HP güç ve 102 Nm tork üretiyor. 100 km’de 5.9 litrelik ortalama yakıt tüketim değeri sunan 1.2 litrelik motorlu Fiat Grande Punto, 155 km/s’lik maksimum hıza erişebilirken, 0-100 km/s hızlanmasını 14.5 sn’de tamamlayabiliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com