Gösterim: 1.567
Eklenme: 28 Aralık 2009
Saat: 16:11
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda Yeti

Euro NCAP’ın giderek zorlaşan yeni kaza testinde Skoda Yeti, “5 yıldız” alarak en yüksek başarıyı elde etti. Yeti, yetişkinlere sağladığı güvenlik standartlarının yanı sıra kusursuz çocuk ve yaya koruma parametrelerini de bünyesinde topluyor.

Skoda’nın SUV segmentindeki ilk aracı Yeti, Avrupa koşullarını temel alarak, araçların dayanıklılığını ve güvenliğini test eden ve belirlenmiş test şartlarına göre puanlayarak not veren EuroNCAP testlerinden en yüksek puanı aldı.

Yeti’nin en yüksek düzey performansla tamamladığı güvenlik testlerinin içinde, arkadan gelebilecek darbeler durumunda omurga ve sinir hasarlarına karşı araçtaki koruma oranını ve koltuklardaki stabilite durumunu kontrol eden yeni bir “baş ve boyun bölgesi hasar kontrolü” kategorisi de bulunuyor.

Skoda Yeti, bu deneylerde son zamanlarda test edilen araçlar arasında en iyi sonucu alan araçlardan bir tanesi oldu. Euro NCAP raporlarında Yeti’nin değişik hareket pozisyonlarında bile arabanın farklı kısımlarında oturan tüm yolcular için aynı güvenlik koşullarını sağladığı belirtildi.

Skoda Auto’nun Teknolojik Gelişmelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Dr. Eckhard Scholz, Yeti ile ilgili görüşlerini “Koltuk geometri testlerini ve kullanılan materyallerin sağlamlığını da açıkça gösteren testlerin sonuçları, bizim araçtaki güvenlik standartlarını en yüksek düzeye çıkardığımızın açık bir göstergesidir. Maksimum koruma oranını sağladığımızdan emin olabilmek için sistemimiz kusursuz bir uyum göstermeliydi. Bu nedenle yeni Skoda araçlarının tamamını üretirken güvenliği ve gelişmiş teknolojiyi değişmez birer temel noktası olarak ele aldık.” şeklinde açıkladı.

Yeti’nin sahip olduğu dokuz hava yastığı ile Euro NCAP’ın ilerleme raporunda özellikle diz hava yastığının koruma düzeyinde yakalanan başarının takdirle karşılandığı belirtiliyor.Yeti, maksimum oluşabilecek çarpma durumunda, hava yastıkları ile sağladığı optimum koruma düzeyi ve çelik kadar sağlam sabit gövde yapısı ile yolcular için %92 oranında kusursuz ve güvenli bir sürüş olanağı sağlıyor.

Euro NCAP standartlarına uygun olan hava yastığı sistemi deaktive olduğu zaman, araçtaki hava yastığı göstergesi uyarı sinyali gönderiyor. Ayrıca Skoda Yeti’nin donanımı, ISOFIX sisteminin bir parçası olarak arka koltuklara bebek veya çocuk oturakları monte edilmesine de son derece uyumlu.

Euro Ncap testinden aldığı puanlar, Skoda Yeti’nin pazardaki en güvenli araçlardan biri olduğunu kanıtlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com