Gösterim: 2.658
Eklenme: 26 Aralık 2004
Saat: 14:55
5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes
Seat Altea

Ödülden ödüle koşan Seat Altea, Euro NCAP güvenlik testinde bütün yıldızları toplayarak bir kez daha üstünlüğünü kanıtladı. Altea kendi kategorisinde, yolcu güvenliğinde beş yıldız, çocuk güvenliğinde dört yıldız ve yaya güvenliğinde üç yıldız alan tek otomobil oldu.

Ödülden ödüle koşan Seat Altea, Euro NCAP güvenlik testinde bütün yıldızları toplayarak bir kez daha üstünlüğünü kanıtladı. Altea kendi kategorisinde, yolcu güvenliğinde beş yıldız, çocuk güvenliğinde dört yıldız ve yaya güvenliğinde üç yıldız alan tek otomobil oldu.

Geçtiğimiz günlerde Euro NCAP (New Car Assesment Programme)  tarafından yapılan oldukça zorlu çarpışma testlerine giren SEAT ALTEA,  üstün bir başarı gösterdi ve  yolcu güvenliğinde beş yıldız, çocuk güvenliğinde dört yıldız ve yaya güvenliğinde üç yıldız alarak kompakt tek hacimli kategorisindeki yerini sağlamlaştırdı.

Ödülden ödüle koşan Altea’nın kazandığı bu büyük başarı, Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow 2004’te görücüye çıkan ve Altea ile benzer yapısı, güvenlik ekipmanlarıyla dikkati çeken Yeni Toledo’nun da  önümüzdeki dönemde aynı başarıyı göstereceğinin  işareti oldu.

Bu başarılı sonuçları öğrenen SEAT  Başkanı Dr. Andreas Schleef  “Biz Seat’ta her zaman maksimum düzeyde güvenlik için çalıştık.  Güvenliği  bir pazarlama aracı olarak görmüyoruz.  Güvenlik, bir otomobil üreticisi olarak  bizim özenle üzerinde durduğumuz bir yükümlülüktür. Bütün Seat modelleri  maksimum yolcu, çocuk ve yaya güvenliği sunmalıdır” dedi.

Martorell’de Seat Teknik Merkezi’nde mühendislerle özel teknisyenler tarafından özenle üretilen Altea,  önden çarpma testi, yandan çarpma testi ve bariyer testi olmak üzere toplam üç zorlu testten geçerek,  Euro NCAP’de en yüksek  değer olan beş yıldızı aldı.

Markaların en alt  donanıma sahip modellerinin  kullanıldığı Euro NCAP Testi’nde Altea’nın, standart sürücü, yolcu ve yan  hava yastıklı, aktif gergili ön emniyet kemerli, yük limitli arka emniyet kemerli ve emniyet kemeri ikazlı, 1.6 Reference versiyonu denendi.

64 Km/h’lık hızla gerçekleştirilen önden çarpma testinde 16 üzerinden 14 alan Seat Altea, yandan çarpma testinden 16’da 16 aldı.  Kafa korumasında en üst düzeyde  güvenliğin sembolü olan  yeşil rengi alan Altea otomobilin saatte 25 km. Hızla çelik bir topuza doğru itildiği üçüncü testtende  2’de 2 alarak toplam puanını 33’e çıkarttı ve böylece  Euro NCAP’in en yükseği olan beş yıldıza ulaştı.

Arka koltukta kullanılan ISOFIX  sistemiyle küçük yolcularına maksimum düzeyde güvenlik unsurlarını sunan Altea,  aldığı dört yıldızla çocuk güvenliği konusunda en iyi otomobillerin arasında anılmaya başladı.

Kafa, kalça ve bacak bölgelerinin ön planda olduğu  yaya güvenliği testinde, titizlikle tasarlanan ön kısmı sayesinde  36 üzerinden 22 alarak  üç yıldıza ulaşan Altea, yaya güvenliği konusunda en iyilerin arasındaki yerini aldı. Buradaki  en önemli unsur, Altea’nın ön camının  her iki yanında A sütunu içine gizlenen sileceklerinin  bu tip kazalarda çokça karşılaşılan kafa yaralanmalarını önemli ölçüde azaltıyor olması…

Bu üç ayrı kategoride aldığı yıldızlarla Altea, kompakt tek hacimli otomobiller sınıfındaki rakiplerinden sıyrılarak bir numaraya yerleşti.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com