Gösterim: 1.507
Eklenme: 29 Mayıs 2008
Saat: 12:22
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Ibiza

Dünyanın en önde gelen otomobil güvenlik organizasyonlarından olan Euro NCAP, gerçekleştirdiği son çarpışma testleri sonrasında SEAT’ın yenilenen küçük sınıf modeli Ibiza’nın en yüksek değerlendirme kriteri olan 5 yıldız aldığını açıkladı. Kabin içi çocuk güvenliğinde 4 yıldız ve yaya korumada 3 yıldız gibi çok yüksek dereceler elde eden Yeni SEAT Ibiza, sınıfının en güvenli otomobilleri arasında yerini aldı.

1997 yılından bu yana pazara yeni sunulan otomobillerin tasarımlarının ve teknik yapılarının güvenlik performanslarını, çarpışma testleri sonrasında titiz biçimde denetleyen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP, gerçekleştirdiği son çarpışma testleri sonrasında Yeni SEAT Ibiza’nın, en yüksek değerlendirme puanı olan 5 yıldız aldığını açıkladı. Yeni SEAT Ibiza, önden çarpma testlerinde 5 yıldız alırken, kabin içinde çocuk koruma kategorisinde ise 4 yıldız gibi başarılı bir sonuç almayı başardı. Yeni SEAT Ibiza’da motor kapağı ve bağlantı alanlarının tümünün, darbeleri hem emecek hem de yaya dostu olacak biçimde geliştirilmesi sonucunda yaya koruma konusunda da dev bir adım atan SEAT,  bu kategoride de 3 yıldız almayı başardı.

Önden çarpma testlerinde 16 puan üzerinden 14 puan almayı başaran Yeni SEAT Ibiza, yandan çarpma testlerinden ise 18 tam puan almayı başardı. Direğe çarpma testinden ise 2 üzerinden 2 tam puan alan Yeni SEAT Ibiza, böylece toplamda 34 puana ulaşarak, hem sınıfının hem de Euro NCAP çarpışma testlerinin en başarılı otomobilleri arasına girmeyi başardı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com