Gösterim: 992
Eklenme: 2 Nisan 2009
Saat: 15:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ferrari California

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin katlanabilir metal tavanlı California modeli, Nisan ayı itibariyle Türkiye’de de satışa sunuldu. 329 bin 557 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla “Şaha kalkan At” logosunu taşıyan en yeni Ferrari modeli olarak dikkat çeken Ferrari California, 460 HP’lik motoru ve sürüş dinamikleriyle ön plana çıkıyor.

Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizdeki distribütörlüğünü üstlenen Fer-Mas Oto, İtalyan lüks spor otomobil üreticisinin en yeni modeli olarak dikkatleri üstüne çeken Ferrari California modelini 329 bin 557 Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye’de satışa sunmaya başladı.

Kaslı Stilin Metal Katlanabilir Tavanla Uyumu: Ferrari California:

Diğer Ferrari modelleri gibi aerodinamik ve etkileyici bir tasarıma sahip olan California, Pininfarina ile birlikte yapılan ortak bir çalışmanın ürünü olmasıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Yeni modelin adına esin kaynağı olan ve ilk olarak 1957 yılında tanıtılan 250 GT California modelini andıran ızgara ve ızgara tasarımına sahip aracın profil ve arka tasarımındaki kaslı yapı ise ortaya koyulan performans hakkında önemli görsel ipuçlarını taşıyor. Dikey yerleştirilmiş çift ağızlı egzoz boruları, LED teknolojili stop lambaları ve tamponlara doğru genişleyen bagaj bölmesi gibi noktalar, Ferrari California’nın ön plana çıkan diğer tasarım unsurlarını oluşturuyor.

0.32 Cd’lik rüzgar sürtünme değerine sahip Ferrari California’nın ön alt tamponuna yerleştirilen spoyleriyle arka difüzörleri, aracın kusursuz aerodinamik özelliklere sahip olmasına yardımcı oluyor. Diğer Ferrari modellerine göre % 10 oranında daha az rüzgar sürtünme değerine sahip Ferrari California’nun kaputundaki hava girişi ise güçlü V8 moturun daha verimli biçimde soğutulmasına olanak sağlıyor.

Katlanabilir Tavanla 4 Mevsim Sürüş Keyfi!

Ferrari California’nın aluminyumdan üretilen katlanabilir tavanı, 14 sn’de açılma/kapanma işlemini gerçekleştiriyor.  Tavan kapalıyken 340 litre bagaj hacvmi sunan 2+2 oturma düzenine sahip California, tavanı açıldığında da 240 litre bagaj hacmi sunabiliyor. Arka koltukların hemen gerisinde yer alan takla barları ise olası riskli durumlarda 190 milisaniyenin altında açılarak sürücü ve yolculara maksimum korunma ağlıyor.

Ferrari Tarihinin İlk Orta-Ön Konumlu V8 Modeli!

Köklü İtalyan markanın tarihinde yer alan tüm modeller içinde ön-orta konumlu V8 motora sahip ilk model olarak ön plana çıkan Ferrari California, 4.3 litre hacimli güç ünitesiyle de farkını ortaya koymayı başarıyor. Litre başına 107 HP güç üreten 460 HP’lik motora sahip Ferrari California, 485 Nm’lik tork değerinin de etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 4 sn’nin altında tamamlayabiliyor. 7 ileri vitesli şanzıman, F1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde yer alan kumanda pedallarıyla hızlı değişim sağlarken; Ferrari California’nın etkili biçimde 310 km/s’lik maksimum hıza erişmesine de yardımcı oluyor. Euro 5 ve LEV2 standartlarına uyumlu egzoz emisyon değerleri sunabilen motora sahip yeni Ferrari modeli, 100 km’de ortalama 13.1 litre yakıta ihtiyaç duyuyor.

Mükemmel Ağırlık Dağılımı ve Sürüş Performansı

Önde çift çapraz kollu; arkada ise yeni geliştirilen çok bağlıntılı bir süspansiyon sistemine sahip Ferrari California’da ilk olarak Ferrari 599 GTB Fiorano modelinde kullanılan SCM kodlu Manyetoreolijik Süspansiyon Kontrol Sistemi’ne de isteğe bağlı olarak yer veriliyor.  Önde % 47, arkada ise % 53 ağırlık dağılım oranına sahip Ferrari California’da İtalyan üreticinin F1 tecrübesini yansıtan; şanzıman, denge ve çekiş kontrol sistemlerini ve gelişmiş süspansiyon sistemini birbirine entegre eden GT Manenttino isimli sürüş destek sistemine de yer veriliyor. “Konfor”, “Spor” ve “CST-Off” modlarına sahip sistem, Ferrari California’nın sürücüsüne farklı yol şartlarına uygun sürüş desteği sağlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com